Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Аватар
Димитър Янчев Гечев
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Чет Дек 12, 2013 4:10 pm

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от Димитър Янчев Гечев »

kirko999 написа:Не можах да разбера точно какви мисля че със препарати ,с който са пръскали лозята във Болярово.Рибата е каракуда като имало и по-едри.Миналата седмица бяхме на воденския ръкав за 2 дни и също имаше много умряла каракуда и почти нищо не кълвеше.Тази седмица свако ми е бил там и абсолютно нищо не му е клъвнало та той каза ,че има много измряла риба спрямо миналата седмица.
Абе това с цистерните ако е вярно...наистина са били накой малоумници и трябва да се намерят кой са били но ми казоха че и горските са я били доста с ток..
Аватар
Димитър Янчев Гечев
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Чет Дек 12, 2013 4:10 pm

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от Димитър Янчев Гечев »

kirko999 написа:Не можах да разбера точно какви мисля че със препарати ,с който са пръскали лозята във Болярово.Рибата е каракуда като имало и по-едри.Миналата седмица бяхме на воденския ръкав за 2 дни и също имаше много умряла каракуда и почти нищо не кълвеше.Тази седмица свако ми е бил там и абсолютно нищо не му е клъвнало та той каза ,че има много измряла риба спрямо миналата седмица.
Абе това с цистерните ако е вярно...наистина са били накой малоумници и трябва да се намерят кой са били но ми казоха че и горските са я били доста с ток..
топлия
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 372
Регистриран на: Пон Фев 23, 2015 9:17 am
Местоположение: ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от топлия »

Димитър Янчев Гечев написа:
kirko999 написа:Не можах да разбера точно какви мисля че със препарати ,с който са пръскали лозята във Болярово.Рибата е каракуда като имало и по-едри.Миналата седмица бяхме на воденския ръкав за 2 дни и също имаше много умряла каракуда и почти нищо не кълвеше.Тази седмица свако ми е бил там и абсолютно нищо не му е клъвнало та той каза ,че има много измряла риба спрямо миналата седмица.
Абе това с цистерните ако е вярно...наистина са били накой малоумници и трябва да се намерят кой са били но ми казоха че и горските са я били доста с ток..
Този, какво казва. Онзи, какво казва. Айде някой да ги снима тези горски, че да им потърсим сметка. Само на, каза, никой не вярва.
Ако гледаме на риболова като на болест, то аз съм в последната фаза!!!Нелечимо!!!
kirko999
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Окт 08, 2012 8:52 am
Местоположение: Бургас

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от kirko999 »

Най-добре ще е всичко да са само слухове ,но наистина има доста умряла риба.И преобладаващата е каракуда миналата седмица всички каракуди които хванахме бяха като замаени.Някои умираха по бързо от
бабушките.
Аватар
Димитър Янчев Гечев
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Чет Дек 12, 2013 4:10 pm

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от Димитър Янчев Гечев »

топлия написа:
Димитър Янчев Гечев написа:
kirko999 написа:Не можах да разбера точно какви мисля че със препарати ,с който са пръскали лозята във Болярово.Рибата е каракуда като имало и по-едри.Миналата седмица бяхме на воденския ръкав за 2 дни и също имаше много умряла каракуда и почти нищо не кълвеше.Тази седмица свако ми е бил там и абсолютно нищо не му е клъвнало та той каза ,че има много измряла риба спрямо миналата седмица.
Абе това с цистерните ако е вярно...наистина са били накой малоумници и трябва да се намерят кой са били но ми казоха че и горските са я били доста с ток..
Този, какво казва. Онзи, какво казва. Айде някой да ги снима тези горски, че да им потърсим сметка. Само на, каза, никой не вярва.
Единият от горските е приятел на един комшия той му е казал тези работи вече само можем да гадаем от какво може да е умряла рибата :(
топлия
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 372
Регистриран на: Пон Фев 23, 2015 9:17 am
Местоположение: ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от топлия »

Направих кутиите, най накрая. Голяма играчка. Не са много красиви, но ще свършат работа. Утре са по магазините.
DSC_0026.JPG
DSC_0026.JPG (706.26 KiB) Преглеждано 1219 пъти
Ако гледаме на риболова като на болест, то аз съм в последната фаза!!!Нелечимо!!!
milen_ilchev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 189
Регистриран на: Чет Окт 15, 2009 9:20 pm

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от milen_ilchev »

Браво колега, но вече има нова тема за зарибяването:
http://www.nariba.com/forum/viewtopic.php?f=202&t=90072" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от mita4eto »

Чудни са кутиите, браво! Хаирлия да е, както се казва и дано скоро да ги видим пълни с банкноти, ама всичките :-)
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
топлия
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 372
Регистриран на: Пон Фев 23, 2015 9:17 am
Местоположение: ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от топлия »

Колега знам за новата тема, но не искам да я пълня с глупости. Да се вижда главната тема и сметката.
Ако гледаме на риболова като на болест, то аз съм в последната фаза!!!Нелечимо!!!
топлия
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 372
Регистриран на: Пон Фев 23, 2015 9:17 am
Местоположение: ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от топлия »

Кутиите са сложени, брадата,,, меркурия,,,,,
Видракс кука , ,,венера под фотото, ,, майсторски риболов до пазара,, ,,
Това са за сега ,жената от карото отказа да вземе кутията под претекст ,че не била добре оформена, нямала надпис за какво е, кой отговарял, не можела да се нагърби да обяснява на всеки и т.н. Така че това е за сега ако на някой му се играе да направи кутията по нейните изисквания да се обади и ще му я дам .
Ако гледаме на риболова като на болест, то аз съм в последната фаза!!!Нелечимо!!!
сирака
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 732
Регистриран на: Чет Авг 19, 2010 8:59 pm
Местоположение: гр.Ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от сирака »

Карото са бракониери,не ги вълнуват такива занимания,като зарибяване...
Изображение
В тоз гьол,риба няма!
Аватар
Димитър Янчев Гечев
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Чет Дек 12, 2013 4:10 pm

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от Димитър Янчев Гечев »

сирака написа:Карото са бракониери,не ги вълнуват такива занимания,като зарибяване...
Ще има и такива които ще си вземат по някой лев 100 %
топлия
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 372
Регистриран на: Пон Фев 23, 2015 9:17 am
Местоположение: ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от топлия »

Димитър Янчев Гечев написа:
сирака написа:Карото са бракониери,не ги вълнуват такива занимания,като зарибяване...
Ще има и такива които ще си вземат по някой лев 100 %
Глупости, абсолютно не го вярвам това.
Ако гледаме на риболова като на болест, то аз съм в последната фаза!!!Нелечимо!!!
Аватар
dakataegotin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 162
Регистриран на: Нед Мар 29, 2009 8:16 pm
Местоположение: гр.Бристол и гр. Ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от dakataegotin »

Глупости, абсолютно не го вярвам това.[/quote]

Кое не вярваш, че всеки може да си купи хрилна мрежа от Карото ли? Ами отиди и провери, цените са им в сайта.
Всеки, който свободно продава мрежи е бракониер.
Представи си само за момент, ще плетеш мрежи а няма да пускаш. Няма такъв филм.
Лично аз съм закачал няколко пъти мрежи на Шарково, а вътре разложени каракуди.
В Краставицата в Бургас има едни подобни тарикати, които ги продават на стотици метри. Каквито са ти на сърце, с тапи с оловно въженце- и после защо дерат Мандрата и вадят сулки по 7,8 кг пълни с хайвер. Отиди на пазара Краснодар и ги попитай откъде са сулките и щуките.
Докато не спрат да продават свободно мрежи и не заловят групичките от Средец, Болярово, Елхово, Веселиново и Ямбол- положението ще е все същото.
Мой приятел от Гранична Полиция ми беше казал, че са сложили топлинни камери заради емигрантите на възвишението до язовира Шарково и раят на бракониерите вече приключва. Пуснеш ли мрежа, репортват те на милицията. Камерите работят ден и нощ.
Рано или късно всички тарикати ще бъдат хванати. Тогава ще можем да си говорим за зарибяване и за рибно богатство.
А за кутиите- вземете сложете една бележка, че парите са за зарибяване на Шарково. Клиента няма как да знае, а магазинера го боли сакса. От мен имате 100 лв. за добрата кауза.
Кой разбрал, разбрал- това е от мен.
Поздрави и успех в риболова.
Ако нямаш любов не ми казвай какво друго имаш!
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от mita4eto »

Карото отдавна продава мрежи, преди години имаше сериозна дискусуя (тема) тук, затова и лично аз отдавна му теглих чертата, както надявам се и много други риболовци са го направили.
Недобросъвестни определено има и ще има (за съжаление), но вярвам това не трябва да ни спира от амбициите да се грижим и подпомагаме любимите си места.

Пак казвам, има добри примери, от които можем да се поучим, Пясъка например. Хората се грижат за това място, патрулира се, има сърцати колеги, които влагат много усилия и време - ето нещо такова ми се иска да постигнем и ние със Шарково. Не ми пука, че ме четат и бракониерите - пука ми, че не сме активни НИЕ. Затова и подкрепям с две ръце подетата инициатива, превел съм пари, ще продължавам да помагам според силите си, но няма да се примиря просто щото има бракониери. Нека ги има - ще ги има докато ни няма НАС! ТОВА си струва да го осъзнаем, колеги! Хубаво е да гледаме по-отгоре на нещата.
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”