Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Аватар
achocarp
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 362
Регистриран на: Чет Авг 07, 2008 6:26 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от achocarp »

Еййййй, ма..му какви риби се ловяха на времето, сега като чета какво е положението ми се плаче :smt022 :smt022
nqkoi200
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 176
Регистриран на: Сря Окт 14, 2009 7:39 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от nqkoi200 »

Такаааа на язовира бях на 12.06.2010 на РУЖИШКИЯ РЪКАВ откъм село РУЖИЦА.Лових само на фидер основно едра каракуда около 700-до кило кълвеше интензивно през целия ден хванах и две маломерни сомета, които пуснах обратно
Аватар
S.Koychev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 803
Регистриран на: Пон Дек 08, 2008 11:26 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от S.Koychev »

Айде малко инфо от мен ,на 12-ти с един авер решихме да се отправим към Малко Шарково, към 11 и нещо пристигнахме ,установихме се в района на бунгалата в заливчето.Един колега тъкмо си тръгваше с доста наловени червенопери и някоя друга таранка,застанахме на неговото място ,захранихме и като се почна едно чакане до към 17 часа когато почна да се обажда по някоя перка, до вечерта имахме изкарани около 15 риби,стъмни се направихме софрата ракий салатки и така, от 21 до 23 часа още 10 риби и напълно спря.На другата сутрин имах още някое рибе изкарано и към 8 пак тотално мъртвило,при вечер пак се активизира за 2-3 часа и това беше, на 14-ти сутринта до към 8 още 7-8 риби изкарах и това беше, общо за около 45 часа 1 бака от латекс напълних, риболова много труден, ловихме почти на всякаква стръв като най ефективна се оказа замразената царевица, всичката риба на плувка изкарахме, на дъно само 2 таранки около 500 гр.Водата падаше доста бързо дали за това не кълвеше незнам .До нас дойдоха едни колеги от Бургас дано те са имали по голям успех от нас.
Ribarche
Аватар
каридата
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5067
Регистриран на: Чет Ное 30, 2006 5:06 pm
Местоположение: Бургас

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от каридата »

Ето с кого сме се запознали значи.Риболова потръгна в събота след като задуха вятъра.Обаждаха се редовните бабушки и по някоя каракуда.
Ходене му е майката.
Хендмейдър

paranorm:
''ей тва е.. сигурно по бургаско на тва занимание вече му викат 'накаридване'
нещо като ..-жена утре с комшията ще ходим да се накаридим'' :)
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от mita4eto »

Двама от много сериозните колеги от форума са се запознали на едно от най-хубавите места за риболов :)
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
rumci
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5748
Регистриран на: Вто Окт 31, 2006 4:28 pm
Местоположение: Бургас

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от rumci »

Аааа Митаче и аз бях там :lol: . Днес или утре ако успея, ще пусна една тема за излета :wink:
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от mita4eto »

rumci написа:Аааа Митаче и аз бях там :lol: . Днес или утре ако успея, ще пусна една тема за излета :wink:
За пореден път съжалявам, че не съм бил там по това време :( Румци, както може би е станало ясно Шарково ми е голяма слабост, нямам търпение да видя и твоя пост, давай по-скоро :)
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
S.Koychev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 803
Регистриран на: Пон Дек 08, 2008 11:26 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от S.Koychev »

Колеги някой скоро да е ходил ???? Петък след работа се чудя на къде да отида, че не ме свърта вече, ако някой има прясно инфо ???
Ribarche
toko1968
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Вто Фев 13, 2007 5:44 pm

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от toko1968 »

Колега в неделя бяхме там.Пристигнахме към 6ч.настанихме се под бунгалата на лудницата.Захранихме с жито и царевица.Ловихме предимно бабушки и рядко някоя каракуда.Рибите не бяха едри в порядъка на 200-300г.На рибка на дъно хванахме 10 костура единият беше към кило един към 500-600г. другите бяха 200-250г.Има много подводни водорасли който пречеха на риболова.Времето беше много горещо.Нямаше го и обичайният вятър.Времето беше супер за риболов.Тъгнахме си към 15ч. До тогава имахме по 4-5 кг риба на човек,която си плува свободно с изключение на костурите и 3 по едри бабушки.За стръв използвах варено жито.На торен и бял само слънчаци.На царевица не се обади нищо.Това е от мен дано съм ти бил полезен.Успех и на слука.
Аватар
S.Koychev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 803
Регистриран на: Пон Дек 08, 2008 11:26 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от S.Koychev »

Мерси за инфото утре с Митачето отиваме да видим как са нещата,дано имаме добра слука :D , до събота вечерта ще сме там така че някой ако иска да заповяда ;)
Ribarche
sevir
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 8:23 pm
Местоположение: sliven
Обратна връзка:

Вапрос за Малко Шарково,моля за инфо?

Мнение от sevir »

Колеги,решили сме с групата да посетим язовира,мястото на което искаме да отидем се намира след лудницата през стената и след няколко стотин метра слизаме кам водата.Проблема е че доколкото разбрах,през стената не се минава вече.Интерисува ме има ли начин да мина от там или да заобиколя някакси.Ако някои ми даде инфо и за шарковците равни нямате.Благодаря предварително. :D :D :D
Бъди рибар а не касапин...........
kanev000
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 154
Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 5:15 pm

Re: Вапрос за Малко Шарково,моля за инфо?

Мнение от kanev000 »

има начин колега но трябва да минете през село ружица питаите там кои е патя за които води до стената само тожа е начина а колкото до шарковците малко ги е хванала липсата но излизат прилични каракуди а на дъно на рибка излизат хубави костури това е от мен успех
Аватар
sa4kov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 137
Регистриран на: Пон Авг 30, 2010 12:06 am
Местоположение: София

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от sa4kov »

S.Koychev написа:Мерси за инфото утре с Митачето отиваме да видим как са нещата,дано имаме добра слука :D , до събота вечерта ще сме там така че някой ако иска да заповяда ;)


Дай после инфо ,че дугия уикенд и аз ще мяткам на там май :D
ДОГРАМАТА МИ ХЛОПА!
Аватар
S.Koychev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 803
Регистриран на: Пон Дек 08, 2008 11:26 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от S.Koychev »

Значи положението е трагично, изпускат язовира и за риболов изобщо неможе да става дума.Бяхме в района на бунгалата на 3-ти пристигнахме слетобед, още като видяхме как пада нивото беше ясно че ще е много тегав риболова,но въпреки това с колегата mita4eto бяхме решили да пробваме, захранихме яко и зачакахме, и чакахме и така до към 21 часа когата сефтосахме с една червенопера до към 2 вечерта общо имахме 10-на риби :( , добре че носихме барбекюто и ракиите че да минава времето :D . На другия ден до към 8 сутринта нищо, събрахме катуна и се отправихме към Воденския канал , и там положението беше същото имаше колеги от предния ден с по 5-6 риби, вода почти няма около 50 см ( сефте виждам така язовира) там стояхме около 2 часа освен малки костурчета и слънчаци друго няма. Според мен изобщо няма смисъл на тоя етап някой да ходи , докато не се нормализира малко водата.
Поздрави.
Ribarche
Аватар
sa4kov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 137
Регистриран на: Пон Авг 30, 2010 12:06 am
Местоположение: София

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от sa4kov »

S.Koychev написа:Значи положението е трагично, изпускат язовира и за риболов изобщо неможе да става дума.Бяхме в района на бунгалата на 3-ти пристигнахме слетобед, още като видяхме как пада нивото беше ясно че ще е много тегав риболова,но въпреки това с колегата mita4eto бяхме решили да пробваме, захранихме яко и зачакахме, и чакахме и така до към 21 часа когата сефтосахме с една червенопера до към 2 вечерта общо имахме 10-на риби :( , добре че носихме барбекюто и ракиите че да минава времето :D . На другия ден до към 8 сутринта нищо, събрахме катуна и се отправихме към Воденския канал , и там положението беше същото имаше колеги от предния ден с по 5-6 риби, вода почти няма около 50 см ( сефте виждам така язовира) там стояхме около 2 часа освен малки костурчета и слънчаци друго няма. Според мен изобщо няма смисъл на тоя етап някой да ходи , докато не се нормализира малко водата.
Поздрави.


Тцтцт лоша работа.... :( ясно колега , мерси за инфото ;)
ДОГРАМАТА МИ ХЛОПА!
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”