Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
топлия
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 372
Регистриран на: Пон Фев 23, 2015 9:17 am
Местоположение: ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от топлия »

Вчера бях на язовира, хванах доста риба, но я пуснах всичката.
Една бяла маломерна, една щука кило, доста костури но само три над половинка.
Е да си плуват на воля.
Кеф ми направи огромното количество личинки по брега, три километра пеша по брега с блесната, по ръкавите, навсякъде линия широка метър от личинки. Сезона е бил успешен, рибата си е хвърлила хайвера и той успешно се е излюпил!
Имаше седем, осем лодки, но тези с които разговаряхме, не бяха доволни нямаше бяла, вятъра,,,, отврат,,,,, можеби той бе причината.
Е наслука.
Ако гледаме на риболова като на болест, то аз съм в последната фаза!!!Нелечимо!!!
Аватар
boceto84
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Окт 31, 2008 7:31 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от boceto84 »

В момента е панаир на язовира.Всеки ден поне по 5 лодки обикалят.Колегите който питах казаха,че са искарали по 2-3 бели риби.Вади се и щука около 2-та кг.Лошото е,че има и хора които си разпъват шаранджийките по това време.Преди 2 дни имаше и нощуващи 2 или 3 палатки
https://www.facebook.com/pages/Handmade ... 8341715246" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
ko_kaz
новобранец
новобранец
Мнения: 49
Регистриран на: Сря Окт 03, 2012 9:19 pm
Местоположение: Бургас

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от ko_kaz »

boceto84 написа:В момента е панаир на язовира.Всеки ден поне по 5 лодки обикалят.Колегите който питах казаха,че са искарали по 2-3 бели риби.Вади се и щука около 2-та кг.Лошото е,че има и хора които си разпъват шаранджийките по това време.Преди 2 дни имаше и нощуващи 2 или 3 палатки
Е,като сме били нощуващи,да не би да сме бракониерствали? Не може ли човек да си изпие ракията,без да му дъвчат кокалите? Какъвто хищик хванахме,всичкият е пуснат !
Аватар
boceto84
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Окт 31, 2008 7:31 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от boceto84 »

ko_kaz написа:
boceto84 написа:В момента е панаир на язовира.Всеки ден поне по 5 лодки обикалят.Колегите който питах казаха,че са искарали по 2-3 бели риби.Вади се и щука около 2-та кг.Лошото е,че има и хора които си разпъват шаранджийките по това време.Преди 2 дни имаше и нощуващи 2 или 3 палатки
Е,като сме били нощуващи,да не би да сме бракониерствали? Не може ли човек да си изпие ракията,без да му дъвчат кокалите? Какъвто хищик хванахме,всичкият е пуснат !
Никъде не съм казал,че нощуващите сте бракониери.Казвам само,че има хора,които целенасочено си търсят шаран и амур през забраната.
За мен това е недопостимо особено като се има в предвит как се зареби язовира през последните месеци.
П.П ще кажа само,че имаше още едно пускане на около 2000 бр шаранчета,за което никъде не се спомена.Извършено беше от местни Добри хора
https://www.facebook.com/pages/Handmade ... 8341715246" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
топлия
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 372
Регистриран на: Пон Фев 23, 2015 9:17 am
Местоположение: ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от топлия »

Ами отразете го де!
Аз немога да знам за всяко зарибяване.
Стремя се да правя всичко по силите ми да отразявам всяко добро и лошо дело свързано с този язовир.
Но аз си имам и друга работа, никой не ми плаща за това, което правя, а и не искам.
Искам да ИМАМЕ язовир за пример.
Ей хора това се постига от много хора, не от един, двама. Преди три дни ми се обадиха за човек, който лови шарани на ръкава на горска и то големи, че и ги прибрал всички.
Някакъв ямболлия, който правил лодки.
Еми мамка му. Айде стига с това месатство де. СТИГА.
Ако гледаме на риболова като на болест, то аз съм в последната фаза!!!Нелечимо!!!
топлия
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 372
Регистриран на: Пон Фев 23, 2015 9:17 am
Местоположение: ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от топлия »

До седмица предстои да пуснем 200000 личинки шаран "медени питки "има опции за последващо зарибяване, но трябват средства.
Трябват средства и за охрана, хайде най сетне да се организираме. Дайте да направим и ние нещо, не само да искаме.
Ако гледаме на риболова като на болест, то аз съм в последната фаза!!!Нелечимо!!!
jos83
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 296
Регистриран на: Сря Дек 19, 2007 7:14 pm
Местоположение: yambol

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от jos83 »

Кажете му името не го крийте! Нека да разберат хората макар,че аз се сещам кой е.
Не се променят само най-глупавите
Аватар
boceto84
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Окт 31, 2008 7:31 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от boceto84 »

топлия написа:Ами отразете го де!
Аз немога да знам за всяко зарибяване.
Стремя се да правя всичко по силите ми да отразявам всяко добро и лошо дело свързано с този язовир.
Но аз си имам и друга работа, никой не ми плаща за това, което правя, а и не искам.
.
Извинявам се ако съм те засегнал колега.Като писах,че не е отразено нямах в предвит да се сметне като пропуск.Хората които го направиха не искаха да се разказва за това.Исках да кажа,че има хора които се стараят да запазят язовира и популацията на всякъква риба в него.Относно бракониерите правим всичко възможно да си получат заслуженото.Колегите от ИАРА са всеки ден в района.
https://www.facebook.com/pages/Handmade ... 8341715246" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
топлия
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 372
Регистриран на: Пон Фев 23, 2015 9:17 am
Местоположение: ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от топлия »

Това го знам, поддържаме връзка с Стоян от иара!
Но и ние трябва да направим нещо, не може да разчитаме само на Иара. Искаме, искаме, искаме. А май не даваме.....
Ако гледаме на риболова като на болест, то аз съм в последната фаза!!!Нелечимо!!!
Аватар
ivelin_1976
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 838
Регистриран на: Сря Май 28, 2008 9:00 am
Местоположение: гр.Ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от ivelin_1976 »

Имам една молба към колегите с лодки и колесари, които пускат на лудницата!!!Да си вадят колесарите от водата и ги изтеглят на горе, защото удобните места за пускате са две-три. Нека бъдем малко по-толерантни един към друг.
shimano ANTARES BX FEEDER HEAVY Изображение
Аватар
каридата
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5067
Регистриран на: Чет Ное 30, 2006 5:06 pm
Местоположение: Бургас

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от каридата »

Колегите от ИАРА са всеки ден в района.
Чак пък всеки ден.А трябва.Четирите почивни дни не дойдоха веднъж.А трябваше.Щото се нагледах на псевдо рибари прибиращи маломерни бели рибки.Абе голям смях е тва тролинга -лично мнение,Всички смешници през годините станаха тролингисти. А за ИАРА ямбол кво да кажа,по предния уикенд ми се нядървят що сме ги бодели рибките и как сме им пречели на размножаването и с учудване разбраха че улов нямаме,,като в същото време ми показват конфискуван живарник с бели забранени риби все още полуживи,но не пуснати обратно във водата.Явно и те са хора и им се хапва рибка.Смеха е навсякъде.Ако са всеки ден там нещата ще придобият други измерения,то не се иска много,стоят на лудницата и всяка излязла лодка се проверява за улов(размери,количество ,билети и т.н.)

П.П. аааа да и аз бях на лагер четири дни на язовира,но задържах четири позволени мерни риби,без да прекалявам щото вервайте ми можеше да са Х 2.
Ходене му е майката.
Хендмейдър

paranorm:
''ей тва е.. сигурно по бургаско на тва занимание вече му викат 'накаридване'
нещо като ..-жена утре с комшията ще ходим да се накаридим'' :)
топлия
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 372
Регистриран на: Пон Фев 23, 2015 9:17 am
Местоположение: ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от топлия »

Вярвам ти, а ти звънна ли на някого за видяното от теб, съдейства ли за улавянето на недобросъвестните рибари....
Трябва и ние да пазим язовира, трябва и ние да сме инспектори и да правим забележки на гадните бракониери....
Ако гледаме на риболова като на болест, то аз съм в последната фаза!!!Нелечимо!!!
Аватар
каридата
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5067
Регистриран на: Чет Ное 30, 2006 5:06 pm
Местоположение: Бургас

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от каридата »

Кофтито на гьола е че няма обхват на Мтел,но пък си мисля какво толкова имат да пазят господата от иара,Тунджа и Шарково,добре ще е ако наблегнат на язовира,къв им е проблема,стоят на лудницата и драскат актове.
Ходене му е майката.
Хендмейдър

paranorm:
''ей тва е.. сигурно по бургаско на тва занимание вече му викат 'накаридване'
нещо като ..-жена утре с комшията ще ходим да се накаридим'' :)
топлия
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 372
Регистриран на: Пон Фев 23, 2015 9:17 am
Местоположение: ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от топлия »

Не е точно така, големите месари са по ръкавите..... А има и много други водоеми, които да охраняват. И аз най много ходя по шарково, но има и Тунджа, пресевни, кринчовица, и други... А само трима инспектори...
Ако гледаме на риболова като на болест, то аз съм в последната фаза!!!Нелечимо!!!
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от mita4eto »

И Коцето е прав, и Жоро е прав. Един от най-сериозните недостатъци е, че обхватите на Мтел и Глобул са слаби, но пък Виваком са с почти пълно покритие, затова съветвам колегите да си имат една Вивакомска карта за всеки случай (тествано и помага :-)). Би било чудесно, ако има постоянен пункт на ИАРА на язовира, но очевидно ресурсите недостигат и няма как хората да огреят навсякъде :-( А наистина най-многото браковци се ширят в ръкавите. Затова апелираме към ВСИЧКИ колеги (особено с лодките) да бъдат с 4 очи като правят обходите си и при съмнителни "агенти" да алармират своевременно (112 или ИАРА или просто други ваши колеги).
Крайно време е да разберем ВСИЧКИ, че съдбата на Малко Шарково е в НАШИ РЪЦЕ!!!
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”