реки и улов около елена

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Ribolubitel
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 243
Регистриран на: Чет Яну 13, 2011 3:30 pm

Re: реки и улов около елена

Мнение от Ribolubitel »

maranzika написа:Никъде няма гаранция,че резултатът няма да е плачевен.Аз въпреки че познавам язовира по-добре от собственият си дом :lol: :lol: :lol: в неделя си завъртях страхотно КАПО.Така е в риболова.Ако всеки път хващахме риба,то сега нямаше нищо да е останало(то не че има много останало де).Та районът на моста е подходящ,както и ръкавите около Яковци и Вълчевци.Търси се основно бабушка,костур,щука и епизодични каракуди.Всичко останало е в сферата на вероятностите. :D :D :D

Благодаря за инфото колега. През 2009г. правих няколко дни подред перфектен риболов до моста на яз.Йовковци. Водата тогава беше поне с 4 метра по-висока от това което заварих през 2010г. През 2009г. имаше морунажи от по 300-400гр. и нагоре, които явно се движеха на малки пасажи, защото когато вземеш един, два и след това изчезваха, като в промеждутъка се ловяха добре бабушки от по поне 200гр. всичко на пинка. През 2010г. не успях да излъжа нито един морунаж. Каква е ситуацията днес. А по реките?
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: реки и улов около елена

Мнение от maranzika »

Не съм чул някой скоро да е улавял морунаж.Не знам къде се спотаява,но е истина че преди 2 години се ловяха доста едри единични риби в дълбокото около моста.Сега язовирът е пълен до горе и можеш пак да ги пробваш. :wink: :wink:
Аватар
sonax
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 217
Регистриран на: Пет Юни 12, 2009 10:30 am
Местоположение: Варна

Re: реки и улов около елена

Мнение от sonax »

Бих помолил колегата "maranzika" и други колеги да издадът някакво инфо за щуката на яз.Йовковци (дали се храни или топлата вода я кара да е неактивна) понеже ще ходим от 7ми до 14 август в гр.Елена и всеки ден ще се ходи до язовира ;) Ще ловим само и единствено на спининг така, че ако може и малко инфо за примамките (от прочетеното разбрах че там я търсите само на въртящи блесни но..) Благодаря предварително :)
batevenci
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Юли 25, 2009 7:21 am

Re: реки и улов около елена

Мнение от batevenci »

бихте ли споделили проверяват ли често за риболовните билети на йовковци???по служба съм на близо за няколко дни но не бях планувал да ходя на риболов и не си нося билета
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: реки и улов около елена

Мнение от maranzika »

Напоследък доста зачестиха проверките от проверяващите органи,така че ти препоръчвам да не рискуваш.
За спинингът:
Лови се основно сутрин от 05,30 до -08,00ч. и вечер от 20,00- до тъмно.Напоследък ловя основно на клатушки за щука.Излизат и доста прилични костури,стига да ги намериш къде точно излизат да се хранят.
Аватар
sonax
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 217
Регистриран на: Пет Юни 12, 2009 10:30 am
Местоположение: Варна

Re: реки и улов около елена

Мнение от sonax »

maranzika написа:За спинингът:
Лови се основно сутрин от 05,30 до -08,00ч. и вечер от 20,00- до тъмно.Напоследък ловя основно на клатушки за щука.Излизат и доста прилични костури,стига да ги намериш къде точно излизат да се хранят.
Благодаря ти много, надявам се да хванем по някоя риба с баща ми пък ако на язовира няма риби ще проверим и рекички разни ;) само дето чух за някаква река, която била замърсена с нещо от спукана цистерна ноо... ще видим ;)
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: реки и улов около елена

Мнение от maranzika »

sonax написа: само дето чух за някаква река, която била замърсена с нещо от спукана цистерна ноо... ще видим ;)
:D :D :D Това няма нищо общо.Замърсената река е на 35км. от Елена.Не знам къде точно ще сте,но край Елена нямате много варианти за речен риболов.Ходете на Йовковци и след първите няколко часа риболов ще разберете за какво точно става въпрос.Дънните въдици няма да ви вършат работа(пълно е със водорасли).Търсете дълбоки места и ловете на царевица В плиткажите разчитайте на спининга. :wink:
viva_juve
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Май 22, 2011 10:29 am

Re: реки и улов около елена

Мнение от viva_juve »

Доста време не е писано в темата. Бихте ли дали информация как е риболова на спининг по река Златаришка? Мисля да ида около с. Марян и Долни марян. На блесна и воблери за кефал предимно. Нека който познава реката да ми каже подходящи места ( вирове ) за подобен риболов. Благодаря предварително.
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: реки и улов около елена

Мнение от maranzika »

Първо да ти кажа че реката точно в този район не я познавам.Но минавайки там съм я виждал.Доста е маловодна там.Според мене слез надолу към Елена.Или малко над Елена или което е най-добре надолу чак към разклона за Златарица.Иначе и под Марян си държи рибки защото се виждат от моста,но трябват малки блеснички и да се криеш да не те виждат..
viva_juve
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Май 22, 2011 10:29 am

Re: реки и улов около елена

Мнение от viva_juve »

Имаш предвид в самия град ли или ...? Ако може по конкретно да кажеш място където да е удобно за блесните и да е по пълноводно.

А относно Златарица в самото населено място добра ли е реката или нестава там за риболов?
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: реки и улов около елена

Мнение от maranzika »

Пълноводно няма никъде по реката в момента.Иначе в района на Златарица има доста кефал.Има един вир преди Златарица близо до ЖП линията.Там доста кефал излиза.Също така пот моста в долният край на селото.Абле където и да спреш колата след разклона за Златарица все си има кефал.Но това не значи че "ще я разбиеш"... :wink:
viva_juve
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Май 22, 2011 10:29 am

Re: реки и улов около елена

Мнение от viva_juve »

Благодаря за инфото колега maranzika. А относно щуката на язовира да дадеш малко прясна информация. В кои райони на язовира да я търсим и по кое вдреме ( като искам да вметна че ще мъча само на блесна ).
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: реки и улов около елена

Мнение от maranzika »

Ами аз обикалям предимно по Шилковци .Но за последните 2 месеца имам 1 щука.То и не ходя сега толкова често де....Просто не кълве в момента и си почивам от язовира...:)
Stoyan.Petkov
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Юли 26, 2017 2:44 pm

Re: реки и улов около елена

Мнение от Stoyan.Petkov »

Здравейте! Язовир "Палици" е с нов наемател, изчистен и зарибен. В язовира е изградено садково рибно стопанство, в което се отглеждат американски сом, европейски сом, есетра и лин. Отделно от него, язовирът е зарибен със шаран, сом, лин, есетра и толстолоб. Практикува се спортен риболов, като таксата за въдица е 2 лв, а рибата е на кг. Хижата, която е на брега на язовира е обновена, разширена и с работещ целогодишно ресторант. Доколкото знам около Елена, това е единственото място за спортен риболов. За повече информация на телефон 0897 921757 или на "facebook.com/yazovirpalitsi/".
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”