реки и улов около елена

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

пер
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Юли 28, 2010 9:06 am

реки и улов около елена

Мнение от пер »

Предварително се извинявам,ако темата не е за тука,но колкото и да търсих с и без търсачката не ми излиза нищо за търсеното инфо от мен.Въпроса ми е,къде,на какво и каква риба се хваща в региона на гр.Елена./Мойта информация е за скобар,мрена - и това и най вече ме вълнува от към вид риба/.Начините на улов са ми долу-горе ясни,но местата за риболов не ги знам,така че малко помощ няма да ми е излишна.Благодаря ви предварително за което.
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: реки и улов около елена

Мнение от maranzika »

Яз.Йовковци е на 6км. от Елена.
По реката в района на Еленското Ханче има хубав вир.Риба-кефал,скобар,каракуда,мрена и разни дребосъци.
Аватар
sonax
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 217
Регистриран на: Пет Юни 12, 2009 10:30 am
Местоположение: Варна

Re: реки и улов около елена

Мнение от sonax »

Имаше едно състезание на Йовковци скоро и са ловили само слънчаци..Май по-добре да отидеш на реката :)
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: реки и улов около елена

Мнение от maranzika »

На Йовковци си има риба за тези които знаято кога ,къде и на какво да я търсят.А това че разни състезатели са ловяли часовници нищо не значи.Просто там гонят време и всяка рибка им е ценна.
В момента на Йовковци-щука на спининг,костур-малка рибка и спининг и едри бабушки на царевица(жито).
пер
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Юли 28, 2010 9:06 am

Re: реки и улов около елена

Мнение от пер »

Благодаря за информацията колега.В събота и неделя съм там,надявам се да има какво да покажа и разкажа.
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: реки и улов около елена

Мнение от maranzika »

пер написа:В събота и неделя съм там,надявам се да има какво да покажа и разкажа.
И аз! :wink:
пер
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Юли 28, 2010 9:06 am

Re: реки и улов около елена

Мнение от пер »

Супер,може да се засечем.Дай ми малко инфо къде точно да отида/в смисъл като пристигна в елена,за коя река да питам.Защото прочетох че са 2 или повече.А ако ми кажеш и конкретно място на съответната река ще ти бъда много благодарен.И само да сверим такъма - основно 0.14,повод 0.10,плувка 0.5гр и ако има хубави кефалци на леко- жабче и опашка от рибка/селото ми е Априлци и навремето доста рибета съм начесъл,така че имам основната подготовка уж/,но от години не съм стъпвал на река така че някой и друг съвет няма да ми е излишен.
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: реки и улов около елена

Мнение от maranzika »

Ами не знам от къде идваш?Еленското ханче е на около 1-2км от Елена по реката.Като отиваш към Елена то е преди града.Всеки в Елена го знае и ще те упъти.Това е един крайпътен комплекс.Слизаш точно под него на реката и действаш.Аз ловя само на спининг ,така че няма как да ти дам подробности за стръв,влакно и т.н.Но кефал има доволно в реката.Препоръчвам да не се консумира рибата от реката,защото е мръсна и е гадна.Тази година още не съм ходил там,но риба си има,така че остава да я излъжеш.
Аватар
Angel_d4
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 272
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 10:30 am
Местоположение: Добрич

Re: реки и улов около елена

Мнение от Angel_d4 »

Здравейте видях, че темата е доста стара, но за да не отварям нова реших тук да попитам!

Та тъй като през почивните дни ще бъда около Елена въпросът ми е дали има някакъв водоем на който може да се упражнява риболов през забраната(бих се зарадвал и на платен с що годе някъкви шансове за улов) и ако има тъкъв (такива) ви моля за малко информация кой е, доло горе къде се намира и каква риба да търся!

Благодаря предварително на отзовалите се, макар и с малко инфорация ще ми бъдете от голяма полза, защото тоя район там ми е "пълна Индия :oops: "

П.П. Тъй като в нашия район няма къде през забраната много ще се зарадвам ако мога малко да начеша крастата на ваша територия :)
Изображение
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: реки и улов около елена

Мнение от maranzika »

Яз.Палици.
Аватар
Angel_d4
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 272
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 10:30 am
Местоположение: Добрич

Re: реки и улов около елена

Мнение от Angel_d4 »

а как стоят нещата там свободен ли е или платен? и каква риба се хваща най-често там?

И благодаря ти че се отзова колега мислехх че повече хорица ще споделят.
Изображение
Аватар
pachosz
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1360
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 6:23 am
Местоположение: Стара Загора

Re: реки и улов около елена

Мнение от pachosz »

Палици е платен. Не помня колко беше, мисля, че 5 лв. такса и още толкова рибата на килограм. Язовира и местността са изключително красиви! Има големи шарани, но мястото е високо и почва да дава като се стопли, към юни чак. Рядко някой хваща на царевици и разни там пелети, топчета... Взема най-вече на малките рибета, кубинките.
jan7712
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 8:30 pm

Re: реки и улов около елена

Мнение от jan7712 »

и аз да ви дам инфо за през забраната около гр Елена яз.Кандиловец-намирасе в гр.Златарица(стопанисва се от ловното има такса около 10лв рибата не се плаща) когато влизаш от Елена преди табелата на града вдясно и яз Родина 6 лв такса и до 5кг риба по 1,5лв и на двата язовира има риба по велик ден бях там.
Ribolubitel
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 243
Регистриран на: Чет Яну 13, 2011 3:30 pm

Re: реки и улов около елена

Мнение от Ribolubitel »

Здравейте колеги,
Смятам началото на юли да посетя гр.Елена, за около седмица, което ще включва задължително и риболов на Йовковци, река Златаришка и другаде където ми предложите.
Миналата година ходих на Йовковци под моста и на Велчовия ръкав, резултата беше плачевен за мен.
Моля дайте актуална информация за добрите места за риболов в момента.
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: реки и улов около елена

Мнение от maranzika »

Никъде няма гаранция,че резултатът няма да е плачевен.Аз въпреки че познавам язовира по-добре от собственият си дом :lol: :lol: :lol: в неделя си завъртях страхотно КАПО.Така е в риболова.Ако всеки път хващахме риба,то сега нямаше нищо да е останало(то не че има много останало де).Та районът на моста е подходящ,както и ръкавите около Яковци и Вълчевци.Търси се основно бабушка,костур,щука и епизодични каракуди.Всичко останало е в сферата на вероятностите. :D :D :D
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”