Къде около Шумен?

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Аватар
Fishing_Fan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 654
Регистриран на: Сря Апр 28, 2004 11:07 am
Местоположение: Шумен

Re: Къде около Шумен?

Мнение от Fishing_Fan »

Аватар
Fishing_Fan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 654
Регистриран на: Сря Апр 28, 2004 11:07 am
Местоположение: Шумен

Re: Къде около Шумен?

Мнение от Fishing_Fan »

androalex написа:И мен също ме интересува Кюлевча , че мисля утре да ходя ,ще съм много благодарен някой да сподели нещо.
ianimar написа:здр.колеги относно кюлевча,смятам да се пробвам на големия с директен и фидер,моля за инфо къде да застана и за някакви предпочитания за стръв на рибата,благодаря предварително
За Кюлевча гледам някои сте писали във Варненската тема :)
LakeKyulevcha
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Апр 23, 2016 7:08 pm

Re: Къде около Шумен?

Мнение от LakeKyulevcha »

Ами излизат доста големи шарани на Язовир Кюлевча. Над 18 килограма. Има отделен малък язовир за трофеен риболов.
http://lake.kyulevcha-village.com/%d0%b ... %b8%d1%8f/
:fishing2: :fishing6:
https://www.youtube.com/channel/UCS_xN7 ... kb0gJChPIg
Balakchia
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 193
Регистриран на: Сря Сеп 04, 2013 5:31 am

Re: Къде около Шумен?

Мнение от Balakchia »

Здравейте,какво е положението на Преселка?Какъв е в момента регламента?Има ли риба?
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Къде около Шумен?

Мнение от delio-haidutin »

на Драгоево -24-25 ,един толстолоб около 4 кг , сулка лакътник ,2 кефала и цял ден дъжд на 25-и.колегата хвърля само за сулка ,изкара 2 ,остана за още 1 вечер и тази сутрин има още 2.рибките за стръв тотално се бяха покрили и трудно се вадеше за стръв.а, на торен със спирала имам една циганка(слънчак) -гигант ,над педя голям,но освен тази ,друго на червеи (бял,торен ,сл царевица) не бутваше.
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
dim-dim
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 185
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 8:51 am
Местоположение: Варна

Re: Къде около Шумен?

Мнение от dim-dim »

Здравейте Колеги и успешен сезон 2016г. Аз сезона все още не съм го открил, въпреки че така желая ала все не намирам време да отделя 1 ден за моето хоби. Надявам се съвсем скоро и това да стане и затова започвам да събирам инфо в региона Варна-Шумен. Харесах си един язовир Каравелово - Шумен , който никога не съм го посещавал но локацията му е добра, до главен път е, което е важно сега защото през ден,два вали и самия язовир е дълъг с стеснения и разширения, евентуални плитки и дълбоки участъци и т.н. Че молбата ми е някой ако има информация за язовира да я сподели. Разрешен ли е!?,такса,риби,предпочитана стръв, захранка (на някой водоеми си има тайни да не казвам на повечето) риболов само денем или може и вечер,рибата плащали се, места за нощуване и условия на язовира има ли, дървета, сянка и т.н.
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: Къде около Шумен?

Мнение от fozi073 »

На Каравелово такса 10 лв. амур и шаран по 5 лв. кг. Това знам от мой познат посетил водоема преди седмица
Todorin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 177
Регистриран на: Нед Юли 01, 2007 5:04 pm

Re: Къде около Шумен?

Мнение от Todorin »

Прекрасен водоем нооо за пикник и почивка.
Вчера бях там. На 30 метър на мача в близост до стената дълбочина около метър. Никва друга риба освен таранка- хубава и едра. Обръщат се тук там едри риби но без активност. Като цяло добър язовир с много сянка, лесен достъп но с редки едри риби и плитък.
Todorin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 177
Регистриран на: Нед Юли 01, 2007 5:04 pm

Re: Къде около Шумен?

Мнение от Todorin »

Забравих такса 10 лв и дава всичко да се взема. Това всичко за Каравелово де.
Аватар
dim-dim
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 185
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 8:51 am
Местоположение: Варна

Re: Къде около Шумен?

Мнение от dim-dim »

Мерси за инфото, ще го посетя при първа възможност, да видя за какво иде реч. :)
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: Къде около Шумен?

Мнение от fozi073 »

Todorin написа:Забравих такса 10 лв и дава всичко да се взема. Това всичко за Каравелово де.
Утре отивам там , пък дано после имам повод за споделяне :)
Аватар
dim-dim
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 185
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 8:51 am
Местоположение: Варна

Re: Къде около Шумен?

Мнение от dim-dim »

Ще чакаме,ще чакаме :)
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: Къде около Шумен?

Мнение от fozi073 »

Ами доволен съм . За първи път посещавам Каравелово и мога да кажа че природата си я бива , красиво място , ноооо....мн.мизерия , мн. боклуци :( . Не видях някъде да са поставени чували или кошове нещо подходящо за изхвърляне на отпадъци / то и да има желание човек ......къде / , та моите си ги прибрах у дома..........на 100 кл :lol: За риболова - целенасочено търсех само каракуда или някое шаранче може би , но се отчетоха само караконджулите. Взимаха добре на консервирана царевица и жито , на торен и бял червей не съм пробвал . Рибата си я хващах на около 10-15 метра дистанция за по-голям кеф при ваденето. Използвах телемач на Фишерман / още нямам истински мач / с макара на шимано супер х от черните японски моделчета :D ваглер на основно 0.18 и повод 0.16 флоркарбон / нали уж да се излъже и някой шаро / И така се накефих цял ден , релакс , заредих батериите и пак на работа :smt022
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Къде около Шумен?

Мнение от delio-haidutin »

20160722_175318.jpg
яз .Драгоево-3 кефала по 600-700 гр,единият бе над 800,на царевица на шарански монтажи.каракудите на спирала със стеропорчета.шаран ,амур и толстолоб не бутнаха,сулката не бе толкова активна,едни колеги изкараха 2-3 по 700 гр,и няколко дребни.
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: Къде около Шумен?

Мнение от fozi073 »

Значи.........онзи ден рано сутринта газ за Каравелово и .....ядец , нов собственик . Чака да му бъде готов някакъв документ , до тогава не пускат за риболов . Евентуално след 2-3 септ. щяло да бъде всичко готово . Взех тел. / 0898 700 734 / , за по-сигурно звънкайте преди да тръгвате колеги.
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”