инфо за яз.ярловци

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
pavyan
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 133
Регистриран на: Сря Дек 29, 2010 11:04 am

Re: инфо за яз.ярловци

Мнение от pavyan »

В неделя добър риболов.Бяхме накрая на черния път.Кофа и половина каракуда и добри костури,като до нас колегите на рибка имаха костури по кило и половина.Риболова беше доста изчанчен,защото ми се наложи на директен да лежа поне с 50 см на пода и плувка 2гр.Това при доста променлив и на пориви насрещен вятър.На торен е разбиване,на всичко друго е по-скоро мъка.Поне в неделя около мен беше така.Два шарана-докарани до брега и неизвадени.Който лови с ластик на дирктния,знае за какво говоря.Хвърлях през пояс от водорасли.Дълбочина около 4 метра.Към 15ч. вятъра се засили доста,а нас засили към къщи.Рапорт даден! :P
Аватар
Батко Емо
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1087
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 1:25 pm
Местоположение: гр.Перник

Re: инфо за яз.ярловци

Мнение от Батко Емо »

Рапорт приет!Евала за инфото.Как е там с раците работата?
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: инфо за яз.ярловци

Мнение от lusienn »

Раци може и да има,ама не пречат на риболова

Със сигурност.

Аз не съм хващал рак на въдица,но в реката ги имаше,преди 30 години много малко,това знам,
Но скоро не съм ходил.
Костур трябва да е пораснал,стига да не е минала
Мрежа,за последно.С тоя дребосъка трябва да има
Рекордни трофеи.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
pavyan
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 133
Регистриран на: Сря Дек 29, 2010 11:04 am

Re: инфо за яз.ярловци

Мнение от pavyan »

Батко Емо написа:Рапорт приет!Евала за инфото.Как е там с раците работата?
Извадих и 2-3 рака,но като цяло не пречат на риболова.А и са доста едри,та стават и за мезе. :P
Аватар
Батко Емо
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1087
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 1:25 pm
Местоположение: гр.Перник

Re: инфо за яз.ярловци

Мнение от Батко Емо »

Благодарско за инфото!!Наслука Ви :drinkers:
pavyan
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 133
Регистриран на: Сря Дек 29, 2010 11:04 am

Re: инфо за яз.ярловци

Мнение от pavyan »

Батко Емо написа:Благодарско за инфото!!Наслука Ви :drinkers:
В неделя от 6.30 до 14ч-една бака каракуди и един капитален(около кило)костур.Всичко ме боли,защото имаше и много фитки.Почти през целия ден хвърляш,4-5сек. да пропадне такъма(за 5м. дълбочина се наложи да стигна до 3гр.плувка :oops: )още 4-5 сек. и следва кълване.Или риба,или фитка.През целия ден ми кълвеше много гадно-или серия от потрепвания на плувката,или къси,бързи потапяния.Местих тежестите по всички начини,няма надигане или натискане :?: .Факт е обаче,че всички риби бяха закачени за джуките :!: .Захранката не работеше,даже имам чувството,че събираше дребосък и фитките се увеличаваха.Толкоз!Ако има въпроси,на линия съм.
Аватар
Батко Емо
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1087
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 1:25 pm
Местоположение: гр.Перник

Re: инфо за яз.ярловци

Мнение от Батко Емо »

Мерси,таксата как е,риба май не се пуска от чрбаджиите?
pavyan
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 133
Регистриран на: Сря Дек 29, 2010 11:04 am

Re: инфо за яз.ярловци

Мнение от pavyan »

Батко Емо написа:Мерси,таксата как е,риба май не се пуска от чрбаджиите?
5лв. на пръчка,рибата не се плаща.Не знам дали пускат,но до нас имаше шаранджии,които твърдяхя,че има доста шаран до 2кг.Отделно говореха за шарани над 4-5 кила и амури от 10 нагоре.Предполагам,че е истина,иначе нямаше да опънат 8 въдици.
pavyan
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 133
Регистриран на: Сря Дек 29, 2010 11:04 am

Re: инфо за яз.ярловци

Мнение от pavyan »

pavyan написа:
Батко Емо написа:Благодарско за инфото!!Наслука Ви :drinkers:
В неделя от 6.30 до 14ч-една бака каракуди и един капитален(около кило)костур.Всичко ме боли,защото имаше и много фитки.Почти през целия ден хвърляш,4-5сек. да пропадне такъма(за 5м. дълбочина се наложи да стигна до 3гр.плувка :oops: )още 4-5 сек. и следва кълване.Или риба,или фитка.През целия ден ми кълвеше много гадно-или серия от потрепвания на плувката,или къси,бързи потапяния.Местих тежестите по всички начини,няма надигане или натискане :?: .Факт е обаче,че всички риби бяха закачени за джуките :!: .Захранката не работеше,даже имам чувството,че събираше дребосък и фитките се увеличаваха.Толкоз!Ако има въпроси,на линия съм.
П.П.За да си представите интензивността на риболова,за това време изхарчих 8(осем) :oops: :!: :?: чашки с торен червей (при това закачен на кука №14 :oops: )и накрая се наложи да ловя на шарен :oops: ,щото торния свърши.Нямаше особенна разлика в кълването на белия,но си искаше мартеничка и обикновенно осмукваше червения :idea:
Regar
фен клуб-скобар
Мнения: 254
Регистриран на: Съб Май 29, 2004 4:17 pm
Местоположение: София

Re: инфо за яз.ярловци

Мнение от Regar »

pavyan написа:
Батко Емо написа:Мерси,таксата как е,риба май не се пуска от чрбаджиите?
5лв. на пръчка,рибата не се плаща.Не знам дали пускат,но до нас имаше шаранджии,които твърдяхя,че има доста шаран до 2кг.Отделно говореха за шарани над 4-5 кила и амури от 10 нагоре.Предполагам,че е истина,иначе нямаше да опънат 8 въдици.
Благодаря за споделеното инфо. Не съм ходил няколко години, но помня че пътя почти не ставаше за ниска кола. Беше стръмен и дълбоки коловози, а около язовира беше даже по-зле. Има ли промяна сега?
pavyan
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 133
Регистриран на: Сря Дек 29, 2010 11:04 am

Re: инфо за яз.ярловци

Мнение от pavyan »

Regar написа:
pavyan написа:
Батко Емо написа:Мерси,таксата как е,риба май не се пуска от чрбаджиите?
5лв. на пръчка,рибата не се плаща.Не знам дали пускат,но до нас имаше шаранджии,които твърдяхя,че има доста шаран до 2кг.Отделно говореха за шарани над 4-5 кила и амури от 10 нагоре.Предполагам,че е истина,иначе нямаше да опънат 8 въдици.
Благодаря за споделеното инфо. Не съм ходил няколко години, но помня че пътя почти не ставаше за ниска кола. Беше стръмен и дълбоки коловози, а около язовира беше даже по-зле. Има ли промяна сега?
Пътя до селото е без проблем.Същото е и с пътя до къщичката,но там е плитко и с водорасли.Другия път в ляво който заобикаля язовира е доста изровен,но на доста места е позасипан.Ниска кола няма шанс.
Regar
фен клуб-скобар
Мнения: 254
Регистриран на: Съб Май 29, 2004 4:17 pm
Местоположение: София

Re: инфо за яз.ярловци

Мнение от Regar »

Да, точно пътя в ляво имах предвид. Благодаря за отговора...явно не съм за там :(
okx
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 163
Регистриран на: Вто Окт 07, 2008 9:42 pm
Местоположение: софия, сливен

Re: инфо за яз.ярловци

Мнение от okx »

Да добавя и аз малко инфо за язовира. 5 срещу 6 бях на язовира, за съжаления се изсипа страшен дъжд. Улова ми беше само каракуда. Пет лева на пръчка за 24 часа риболов. Като цяло впечатленията са ми добри. Арендаторите са се погрижили да осигурят достъп до язовира. Добре е преди да се подходи към язовира, да се свържете с тях, за да ти дадат напътствия как да стигнеш до мястото, което си избрал, както направих аз. От лявата страна, която е по-дълбока, пътя по който се стига, за който се споменава в по-горните постове е напълно проходим. Проблема за някои, може да бъде двата по-стръмни участъка, които са достатъчно изравнени за да се изкачат или спуснат.
Аватар
Батко Емо
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1087
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 1:25 pm
Местоположение: гр.Перник

Re: инфо за яз.ярловци

Мнение от Батко Емо »

Полезно инфо.Само каракуда ли си търсил,за шаран не опита ли? :roll:
okx
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 163
Регистриран на: Вто Окт 07, 2008 9:42 pm
Местоположение: софия, сливен

Re: инфо за яз.ярловци

Мнение от okx »

Шаран търсих на пружина, на това се хвана каракудата. През последните няколко дена шарана не е бил много активен. Тези които смених бяха стояли три дена и казаха, че са хванали две шаранчета. Не знам дали има значение за кълването, но за няколкото дена в язовира е хвърлено много захранка, възможно е и рибата да е нахранена :)
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”