инфо за яз.ярловци

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
pavyan
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 133
Регистриран на: Сря Дек 29, 2010 11:04 am

Re: инфо за яз.ярловци

Мнение от pavyan »

Regar написа:Та така...Днес бях на язовира и както обещах давам инфо. Нивото е доста високо и има залети пътища покрай водата. Хора доволно, основно по местата около боровата гора, където е и рибата. Лових на фидер в дълбокото - само каракуда, дребни и средни. Водорасли има, но не е страшно положението. Пътят в ляво от стената, който води към боровата гора, става с малко зор и за по-височка лека кола.... ако сте я прежалили. Каракудата предпочиташе торния.
Доклад от неделя:гъсти каракуди.На 8-ца директен,около 3.50м дълбочина,торен,захранка,стабилно лежане на пода,,плувка 2.5гр.Резултат:от 8.00 до 14.00 една голяма кофа.После ми писна,заболяха ме ръцете,появи се вятър от към стената,на силни пориви и приключихме.Пътя си е по-разбит в сравнение с миналата година и не бих отишъл с моята кола.Или джип или прежалена кола.
П.П.На рибка-костура го нямаше.На фидер в дълбокото-без пипане.На опашката имаше бивак-бяха хванали шаранчета по кило.
П.П.П.От другата страна имаше бивак,викове и чалгия. :evil: :evil:
TRANSKI RIBAR
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1607
Регистриран на: Съб Фев 11, 2006 3:39 pm
Обратна връзка:

Re: инфо за яз.ярловци

Мнение от TRANSKI RIBAR »

Гъсти каракуди на метър и половина на бял. Другото както каза колегата над мен.
chirusa_bg написа: ПП. По цяла нощ пие, а сутрин ни бие. Що е то?
1.3.1.2.
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: инфо за яз.ярловци

Мнение от chirusa_bg »

Гъсти, гъсти, колко да са гъсти. Я сте фанали по 3-4кг, я не. :)
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
pavyan
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 133
Регистриран на: Сря Дек 29, 2010 11:04 am

Re: инфо за яз.ярловци

Мнение от pavyan »

chirusa_bg написа:Гъсти, гъсти, колко да са гъсти. Я сте фанали по 3-4кг, я не. :)
Даже и толкова няма! :lol: Гъсти,гъсти,колко да са гъсти-броиш до десет и плувката се надига.
TRANSKI RIBAR
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1607
Регистриран на: Съб Фев 11, 2006 3:39 pm
Обратна връзка:

Re: инфо за яз.ярловци

Мнение от TRANSKI RIBAR »

На 1.5 метра при нас ако надига ще и се види гърбината :D :D
chirusa_bg написа: ПП. По цяла нощ пие, а сутрин ни бие. Що е то?
1.3.1.2.
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: инфо за яз.ярловци

Мнение от chirusa_bg »

Утре отивам на преброяване и аз. Дано имам повод да се хваля в сряда.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
TRANSKI RIBAR
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1607
Регистриран на: Съб Фев 11, 2006 3:39 pm
Обратна връзка:

Re: инфо за яз.ярловци

Мнение от TRANSKI RIBAR »

Спокойна плувка уке, да нямаш дертове
chirusa_bg написа: ПП. По цяла нощ пие, а сутрин ни бие. Що е то?
1.3.1.2.
cArl0sm0Ya
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 11:01 am

Re: инфо за яз.ярловци

Мнение от cArl0sm0Ya »

Мерси за инфото.Само още нещо да питам.Понеже мисля да оставя колата при къщата и да мина пеша срещу къщата,на 100-150м от стената,има ли условия за фидер,или е много трева там. Да не бия път залоду :)
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: инфо за яз.ярловци

Мнение от chirusa_bg »

Нивото е високо и ще има ивица залята трева. Навътре ще е чисто. Водораслите са само в залива в близост до стената.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
cArl0sm0Ya
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 11:01 am

Re: инфо за яз.ярловци

Мнение от cArl0sm0Ya »

Екстра :) Значи ще ги натисна и аз в сряда, дано времето позволява :)
cArl0sm0Ya
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 11:01 am

Re: инфо за яз.ярловци

Мнение от cArl0sm0Ya »

Ходих днес до язовира. По план, колата при къщата и оттам пеша на 100тина метра от стената разпънах стола, фидера, всичко както си му е реда.... За 3 часа една каракуда... Оттам мръднах в ъгъла на стената, да пробвам на плувка, да търся рибата малко по-високо. При дълбочина около 2.5 м, на 80-90 см, отначалото на бял и торен, след това на царевица, успях да хвана някоя рибка и да отсея дребосъка... Като цяло доста труден риболов. Излязоха няколко хубави перки и прилични каракуди.
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: инфо за яз.ярловци

Мнение от chirusa_bg »

Аз имах по-голям късмет във вторник. 13-14кг до обяд и се прибрах, за да избегна трафика. Освен каракудите хванах и едно шаранче малко над килограм.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
pavyan
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 133
Регистриран на: Сря Дек 29, 2010 11:04 am

Re: инфо за яз.ярловци

Мнение от pavyan »

chirusa_bg написа:Аз имах по-голям късмет във вторник. 13-14кг до обяд и се прибрах, за да избегна трафика. Освен каракудите хванах и едно шаранче малко над килограм.
13-14кг. или 3-4? :lol: :lol: Гъсти,гъсти,колко да са били гъсти? :lol: :lol:
cArl0sm0Ya
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 11:01 am

Re: инфо за яз.ярловци

Мнение от cArl0sm0Ya »

Напълно постижим резултат, на местата, където на щека и на директен има хубава дълбочина :) Ловил съм по толкова там, така че си е напълно възможно :)
pavyan
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 133
Регистриран на: Сря Дек 29, 2010 11:04 am

Re: инфо за яз.ярловци

Мнение от pavyan »

cArl0sm0Ya написа:Напълно постижим резултат, на местата, където на щека и на директен има хубава дълбочина :) Ловил съм по толкова там, така че си е напълно възможно :)
Знам,нали ги лових,ама си връщам за бъзика от по-горе! :lol: :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”