Долни Богров-платеното

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Diksata
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Нед Апр 02, 2017 3:44 pm

Re: Долни Богров-платеното

Мнение от Diksata »

По-скоро не. В Неделята един човек ги пробваше с две плувки, на добро място, там в началото на водоема, където е и малко по-плитичко, а и там хвърлят хайвера, но нищо....
pampasa написа:Здравей , риболов на плувка има ли :roll: ....................................вече ?
Balakchia
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 194
Регистриран на: Сря Сеп 04, 2013 5:31 am

Re: Долни Богров-платеното

Мнение от Balakchia »

Diksata написа:Те там си продават пелети. Водят се български. Принципно можеш да ги намериш и на по-евтина це,а да кажем 1.40 на килограм, а там е 2.50 , даже не знам дали е и 1 килограм. Взимаш 5-6 плика от малките, ако ще ловиш на фидер, правиш 3-4 от тях за захранка и другите 2 ги стреляш с прашка. През 1 час примерно, по 4-5 топки захранка и 3-4 прашки пелети. За стръв взимаш 1 плик от големите пелети и си ти човекът !
Balakchia написа:Привет Колега,какви пелети използва и на какъв монтаж ако не е тайна?Може и на лични.

Благодаря
BARUTA
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 6:21 pm

Re: Долни Богров-платеното

Мнение от BARUTA »

Станиславе има малко е по тегав
Аватар
pampasa
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1382
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 2:32 pm
Местоположение: София

Re: Долни Богров-платеното

Мнение от pampasa »

BARUTA написа:Станиславе , има малко е по- тегав

Тенкс ,ще ги пробвам другата седмица.
:fishing9:
Един ден , ще накарам България да се гордее с мен .......
Kaloqn19
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 152
Регистриран на: Чет Сеп 10, 2015 3:04 pm

Re: Долни Богров-платеното

Мнение от Kaloqn19 »

В неделя хванах седем риби на силиконова царевица и поп-ъп...Моят приятел успя да извади една на фидер, а на мача извади 4 , но не се занимава много да храни и премята.Температурата на водата е 20 градуса...
Аватар
pampasa
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1382
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 2:32 pm
Местоположение: София

Re: Долни Богров-платеното

Мнение от pampasa »

Kaloqn19 написа:В неделя хванах седем риби на силиконова царевица и поп-ъп...Моят приятел успя да извади една на фидер, а на мача извади 4 , но не се занимава много да храни и премята.Температурата на водата е 20 градуса...
Така ,така .......това да се чува...................

Поздрави
Един ден , ще накарам България да се гордее с мен .......
Аватар
fn1p
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1122
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 9:24 pm
Местоположение: Хасково

Re: Долни Богров-платеното

Мнение от fn1p »

Някой с прясно инфо
Изображение Изображение
Tsoko1985
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Юли 27, 2016 5:56 pm
Местоположение: София

Re: Долни Богров-платеното

Мнение от Tsoko1985 »

Днес бях на водоема,за цял ден един шаран 16.00кг.Не видях и никой друг колега да вади.Като цяло доста зле.
Kaloqn19
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 152
Регистриран на: Чет Сеп 10, 2015 3:04 pm

Re: Долни Богров-платеното

Мнение от Kaloqn19 »

Днес бях от 7 до 15...Хванах 17 риби...Другите хора също извадиха по няколко рибки;) хвърлих и за сом но без резултат
Аватар
pampasa
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1382
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 2:32 pm
Местоположение: София

Re: Долни Богров-платеното

Мнение от pampasa »

Kaloqn19 написа:Днес бях от 7 до 15...Хванах 17 риби...Другите хора също извадиха по няколко рибки;) хвърлих и за сом но без резултат
Имаше ли риболов на плувка :roll: Аз като ходих преди седмица ,нещата не бяха цветущи...........хванаха се по 5-6 риби на човек на мач...............но не бях доволен 8) 8)
Един ден , ще накарам България да се гордее с мен .......
Kaloqn19
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 152
Регистриран на: Чет Сеп 10, 2015 3:04 pm

Re: Долни Богров-платеното

Мнение от Kaloqn19 »

pampasa написа:
Kaloqn19 написа:Днес бях от 7 до 15...Хванах 17 риби...Другите хора също извадиха по няколко рибки;) хвърлих и за сом но без резултат
Имаше ли риболов на плувка :roll: Аз като ходих преди седмица ,нещата не бяха цветущи...........хванаха се по 5-6 риби на човек на мач...............но не бях доволен 8) 8)
Нямаше ловящи на плувка, но повечето от рибите изкарах на зиг риг..........Горе-долу същото ;)
krasi1987
новобранец
новобранец
Мнения: 57
Регистриран на: Нед Юли 13, 2014 4:10 pm

Re: Долни Богров-платеното

Мнение от krasi1987 »

Кажете на мач как ги ловите тие риби? Ходя 2пъти без резултат,знам че на техните пелети кажете монтажи дълбочини и чалъма за там.Начинаещ съм.
Аватар
pampasa
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1382
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 2:32 pm
Местоположение: София

Re: Долни Богров-платеното

Мнение от pampasa »

krasi1987 написа:Кажете на мач как ги ловите тие риби? Ходя 2пъти без резултат,знам че на техните пелети кажете монтажи дълбочини и чалъма за там.Начинаещ съм.
Най -общо , лови се на "пропадане" -тоест рибите се търсят в горния /среден воден слой / на 1-1.5 м. дълбочина /.

Лично Аз ползвам следния монтаж : отдолу-нагоре - кука /вида и размера има значение !/ , на 20 см от нея - два супер дребни дропера , микровирбел , еднакви по размер съчми - поставени на равно разстояние една от друга и фиксиран ваглер...........

Захранва се в ритъм / начесто и по-малко / с гранулата ,която продават там.

Идеята е да се образува стълб от бавно потъващи пелети ,това кара рибите да се вдигат нагоре и да посрещат храната в средните водни слоеве - съответно там се и ловят.

За стръв използвам плуващи пелети , в ярки цветове , като прехвърлям монтажа начесто
/ през 1-2 мин. / , имам доста кълванета при приводняването / без въобще да се изправи ваглера /.

Най-общо , монтажа трябва да потъва в плавна дъга - съответно ,плуващата пелета спомага за това.

Изглежда по-сложно отколкото е всъщност :wink: .........................
Един ден , ще накарам България да се гордее с мен .......
Аватар
stridata
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 449
Регистриран на: Пет Фев 19, 2010 8:03 pm
Местоположение: София

Re: Долни Богров-платеното

Мнение от stridata »

Техниката която ти обяснява pampasa в Англия я наричат пелет ваглер и се прави с един ваглер предназначен специално за тази цел и на куката пелета с рингче или косъм, без утежнение и галимации. Разковничето е често презамятане и постоянна стрелба на пелети. Рано или късно се вдигат и почва една сеч.... Ако пък след час два не се вдигнат "слизаш" на дъното с един обикновен ваглер и ги почваш долу на образувалото се петно... За това аз винаги използвам потъващи пелети.
Можеш да извадиш човека от селото, но селото от човека НИКОГА!
Изображение
Аватар
pampasa
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1382
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 2:32 pm
Местоположение: София

Re: Долни Богров-платеното

Мнение от pampasa »

stridata написа:Техниката която ти обяснява pampasa в Англия я наричат пелет ваглер и се прави с един ваглер предназначен специално за тази цел и на куката пелета с рингче или косъм, без утежнение и галимации. Разковничето е често презамятане и постоянна стрелба на пелети. Рано или късно се вдигат и почва една сеч.... Ако пък след час два не се вдигнат "слизаш" на дъното с един обикновен ваглер и ги почваш долу на образувалото се петно... За това аз винаги използвам потъващи пелети.
Мда ,това също е вариант ,но понеже използвам обикновен ваглер / с малка товароносимост / , затова и при мен има утежнение.

Както и да е , метода е силно ефективен ,в много от случаите кълве мигновенно , до степен - да не съм успял да си затворя бигела след хвърлянето :idea:
Един ден , ще накарам България да се гордее с мен .......
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”