Долни Богров-платеното

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: Долни Богров-платеното

Мнение от glmv »

Да се присъединя и аз към въпроса на колегата някой информация кога ще е отворен и през седмицата? Благодаря!
Аватар
dragonaz
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 195
Регистриран на: Нед Сеп 07, 2008 8:37 am
Местоположение: София

Re: Долни Богров-платеното

Мнение от dragonaz »

Днес на Богров от 12 часа до 17 часа нито един удар. Пълно с народ, обаче рибите не се хранят. Пълно мъртвило. Ако сега някой изкаже предположение, защо е така би ми било много интересно.
Изображение
Аватар
баничката
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 367
Регистриран на: Сря Май 23, 2007 9:26 pm
Местоположение: Враца

Re: Долни Богров-платеното

Мнение от баничката »

Велика събота е ден на арендатора?
Не сме ора естете.
Всеки шут отзад е крачка напред.
Аватар
dragonaz
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 195
Регистриран на: Нед Сеп 07, 2008 8:37 am
Местоположение: София

Re: Долни Богров-платеното

Мнение от dragonaz »

Някаква прясна информация от отминалите дни?
Напоследък нещо шараните по непонятни причини не искаха да се хранят въобще.
Как е сега хавата, някой би ли споделил?
Изображение
searnox
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 315
Регистриран на: Пет Юли 23, 2010 11:13 am

Re: Долни Богров-платеното

Мнение от searnox »

A снимки скорошни някой ако сподели ще е супер:)
Аватар
atanasko
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 166
Регистриран на: Вто Яну 25, 2011 6:28 pm

Re: Долни Богров-платеното

Мнение от atanasko »

Колеги , споделете малко инфо де !
Няма да се оставяме на темата за Искаро или за Софето и около.... , айде малко активност по темата . Толкова много почитатели на "Богров Лейк" а мненията за излетите постни. Ако някой се престраши да драсне някой ред ще му бъда благодарен :D .Мисля понеделник да го посетя и не знам Бай Шарко на какво да го черпя , пелетки от местните или траперските . Ще пробвам и ще "споделя".
Опазвайте Рибата , за да има какво да се лови !!!
searnox
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 315
Регистриран на: Пет Юли 23, 2010 11:13 am

Re: Долни Богров-платеното

Мнение от searnox »

Неделя - много народ, сравнително малко риби, аз бях неподготвен достатъчно и следователно нямаше особено голям успех, но и колегите не можаха да се похвалят със кой знае какво. МНОГО ВОДА! Нивото е 2 метра над миналогодишното, за добро или лошо.
Работно време - 7:30 - тъмно
Събота и неделя 7:00 - тъмно
Аватар
bambo80
новобранец
новобранец
Мнения: 63
Регистриран на: Сря Авг 17, 2011 10:49 am
Местоположение: София-Ловеч

Re: Долни Богров-платеното

Мнение от bambo80 »

Днес от 8-17 трима бяхме 7 удара 4 извадени.8-9-11-12 кг.
Аватар
bambo80
новобранец
новобранец
Мнения: 63
Регистриран на: Сря Авг 17, 2011 10:49 am
Местоположение: София-Ловеч

Re: Долни Богров-платеното

Мнение от bambo80 »

Днес от 8-17 трима бяхме 7 удара 4 извадени.8-9-11-12 кг.
krasi1987
новобранец
новобранец
Мнения: 57
Регистриран на: Нед Юли 13, 2014 4:10 pm

Re: Долни Богров-платеното

Мнение от krasi1987 »

Колеги,аз днес ловях на мач обаче имах само два удара и не можах да извадя нито единия.Бях на стационарна плувка два грама. Моля ви кажете ми малко по подробно каква трябва да е линията плувка ваглер или подвижна плувка,ако е на ваглер споделете как се монтира защото никога не съм използвал ваглери , обяснете ми малко по подробно че ми се иска да ходя там и за напред и най вече каква стръв се използва и с какво се захранва.Ще съм много благодарен ако някой ми обясни. Благодаря много!
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Долни Богров-платеното

Мнение от mrenka »

krasi1987 написа:Колеги,аз днес ловях на мач обаче имах само два удара и не можах да извадя нито единия.
Колега, на другата тема за Богров / Богров 2015/ погледни първото мнение и по - специално последната от прикачените снимки. На нея има две люспести рибета, на които престои пускане в дупката, а нещо ми нашепва че точно тях не си могъл да извадиш :lol:
Не съм много на "ти" с плувките, но аз на този водоем бих използвал поне 20 грамова :shock: .
Аватар
dragonaz
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 195
Регистриран на: Нед Сеп 07, 2008 8:37 am
Местоположение: София

Re: Долни Богров-платеното

Мнение от dragonaz »

bambo80 написа:Днес от 8-17 трима бяхме 7 удара 4 извадени.8-9-11-12 кг.
Колега на шаранджийски монтажи на род под, дъно или фидер?
На какво клъвнаха рибите?
Предварително благодаря.
Изображение
chokoboy
фен клуб-скобар
Мнения: 560
Регистриран на: Пон Май 21, 2012 3:36 pm

Re: Долни Богров-платеното

Мнение от chokoboy »

krasi1987 написа:Колеги,аз днес ловях на мач обаче имах само два удара и не можах да извадя нито единия.Бях на стационарна плувка два грама. Моля ви кажете ми малко по подробно каква трябва да е линията плувка ваглер или подвижна плувка,ако е на ваглер споделете как се монтира защото никога не съм използвал ваглери , обяснете ми малко по подробно че ми се иска да ходя там и за напред и най вече каква стръв се използва и с какво се захранва.Ще съм много благодарен ако някой ми обясни. Благодаря много!
Ами ако нивото е 2 метра над миналогодишното ,когато нормално се ловеше между 3.5м-4м ти как лови със стационарна плувка на мач ,тоя мач требва да е 7 метров.Или ги търси горе високо....
И тая 2-грамова плувка ...предполага се с дебело влакно 0,18-0.22 къде меташ на 3 метра пред тебе.....все неща дето будят недоумение...
Ще ти кажа аз как лова /рядко посещавам 2-3 пъти годишно/На някой може да му дойде грубо,но работи изпитано.Основно 0.22 ,повод 0.21 флуорокарбон,ваглер от 10 гр нагоре в зависимост от конкретните условия /вятър,дистанция,дълбочина/ дропер наd вирбела и основно на повод и половина нагоре.Сега и утежнението е според зависи,ако рибите са горе качваме всичко под плувката само дропера остава ниско и пелетки на 20 секунди.Но предпочитам да ги ловя от дъното.А куката 8-ца Animal.
chokoboy
фен клуб-скобар
Мнения: 560
Регистриран на: Пон Май 21, 2012 3:36 pm

Re: Долни Богров-платеното

Мнение от chokoboy »

Пропуснах за храната,само пелети , царевица,топчета и прочие от сорта без храна.Пелетите който се продават на гъола са доста удачни.А ваглера са монтира в следния ред.Първо късаш парче от основното или по дебело влакно и правиш два възела един до друг/на предполагаемата дълбочина на която ще ловиш и не ги затягаш силно докато не измериш точната дълбочина/, /ако не знаеш как пиши в интернет възел за стопер и ще се справиш/ после нанизваш вирбел за ваглер и закачаш ваглера на него, после основно утежнение оливета с с два дропера отгоре и отдолу после вирбел,дропер над него и повод с кука.Силиконови рингчета за пелети /различни размери/ и си ти.Има и силиконови косми за пелети с дупка и за царевица,требва ти специална игла за монтажа при тях.Забравих,за да не ти со оплита монтажа една съчма на разстояние ваглер и половина над основното утежнение и като замяташ,особено ако има насрещен вятър,спираш с пръст полета на ваглера малко преди края,за да моше монтажа да се изпъне и да не се оплита.Това е основата,с времето ще местиш оловото,ще пробваш,ще коментираш с колеги и всичко ще си доиде на мястото.Успех!
Аватар
atanasko
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 166
Регистриран на: Вто Яну 25, 2011 6:28 pm

Re: Долни Богров-платеното

Мнение от atanasko »

Днес от 09 ч до 18.30 ч една риба само . Пробвах какво ли не но имах само два удара за цял ден и резултата е само един дивак 8.5кг. Захранки на Сенсас и на Трапер и пелети различни видове , пробвах и на царевица неще и неще . Хубавото е че всички бяха с риби и нямаше капота е имаше и такива които уцелиха и джакпота с мястото след обяд и направо ги сцепиха . Рибата е много Влюбена и май ще почакам още седмица две.
Наслука на всички.
Опазвайте Рибата , за да има какво да се лови !!!
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”