яз.Мишеца - гр.Раковски

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
Mr.Fish
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 155
Регистриран на: Съб Яну 08, 2011 11:02 am
Местоположение: Пловдив

яз.Мишеца - гр.Раковски

Мнение от Mr.Fish »

Колеги,имате ли инфо дали държи добро количество риба,таксата колко мангизи е?
За Отечеството работя, байо! Кажи ти мойте и аз твоите кривини, па да се поправим и всички да вървим наедно. Дякон Игнатий
Аватар
vankata81
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 307
Регистриран на: Вто Апр 06, 2010 2:10 pm
Местоположение: Пловдив

Re: яз.Мишеца - гр.Раковски

Мнение от vankata81 »

този яз. посока брезово на около 2км след раковски ли се намира.или този за който се сещам е друг.
Аватар
vankata81
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 307
Регистриран на: Вто Апр 06, 2010 2:10 pm
Местоположение: Пловдив

Re: яз.Мишеца - гр.Раковски

Мнение от vankata81 »

ако е този за който се сещам от дясно на пътя,бях там миналата събота.5лв такса 3бр пръчки ако искаш повече +1.5лв на пръчка каквото хванеш си го взимаш/ако искаш де/ това влиза в таксата.минава и я събира пазача,не е нужно ти да ходиш до бараката той ще мине по някое време.отидох в 6.00 и стоях до към 13.00 хванах около 7/8кг едра каракуда на 2бр фидера стръв бял на единия и жито на др. и на двете вземаше еднакво. не беше за перо имаше вятър иначе това ми е любимия метод на ловене.имах и 1 дънна на царевичка ама там нищо.имаше 10ина коли но не видях някой да изкара нещо по едро иначе имаше игра и плясъци във водата.иначе на мен ми хареса но ако ходиш не забравяй чадър че няма никъде сянка.
Аватар
Mr.Fish
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 155
Регистриран на: Съб Яну 08, 2011 11:02 am
Местоположение: Пловдив

Re: яз.Мишеца - гр.Раковски

Мнение от Mr.Fish »

vankata81 написа:ако е този за който се сещам от дясно на пътя,бях там миналата събота.5лв такса 3бр пръчки ако искаш повече +1.5лв на пръчка каквото хванеш си го взимаш/ако искаш де/ това влиза в таксата.минава и я събира пазача,не е нужно ти да ходиш до бараката той ще мине по някое време.отидох в 6.00 и стоях до към 13.00 хванах около 7/8кг едра каракуда на 2бр фидера стръв бял на единия и жито на др. и на двете вземаше еднакво. не беше за перо имаше вятър иначе това ми е любимия метод на ловене.имах и 1 дънна на царевичка ама там нищо.имаше 10ина коли но не видях някой да изкара нещо по едро иначе имаше игра и плясъци във водата.иначе на мен ми хареса но ако ходиш не забравяй чадър че няма никъде сянка.
Мисля,че за същият язовир става въпрос.Е,направил си хубав риболов. Благодаря за обилната информация! :D
За Отечеството работя, байо! Кажи ти мойте и аз твоите кривини, па да се поправим и всички да вървим наедно. Дякон Игнатий
Аватар
flyester
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 923
Регистриран на: Чет Юли 17, 2008 8:02 am
Местоположение: Раковски

Re: яз.Мишеца - гр.Раковски

Мнение от flyester »

Mr.Fish написа:
vankata81 написа:ако е този за който се сещам от дясно на пътя,бях там миналата събота.5лв такса 3бр пръчки ако искаш повече +1.5лв на пръчка каквото хванеш си го взимаш/ако искаш де/ това влиза в таксата.минава и я събира пазача,не е нужно ти да ходиш до бараката той ще мине по някое време.отидох в 6.00 и стоях до към 13.00 хванах около 7/8кг едра каракуда на 2бр фидера стръв бял на единия и жито на др. и на двете вземаше еднакво. не беше за перо имаше вятър иначе това ми е любимия метод на ловене.имах и 1 дънна на царевичка ама там нищо.имаше 10ина коли но не видях някой да изкара нещо по едро иначе имаше игра и плясъци във водата.иначе на мен ми хареса но ако ходиш не забравяй чадър че няма никъде сянка.
Мисля,че за същият язовир става въпрос.Е,направил си хубав риболов. Благодаря за обилната информация! :D
За този язовир , който говори колегата с 5лева и 3 пръчки е Кюрча
А на Мишеца доколкото знам е 5 лева и колкото искаш пръчки и казват , че излиза шаран :wink:
Аватар
Mr.Fish
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 155
Регистриран на: Съб Яну 08, 2011 11:02 am
Местоположение: Пловдив

Re: яз.Мишеца - гр.Раковски

Мнение от Mr.Fish »

flyester написа:
Mr.Fish написа:
vankata81 написа:ако е този за който се сещам от дясно на пътя,бях там миналата събота.5лв такса 3бр пръчки ако искаш повече +1.5лв на пръчка каквото хванеш си го взимаш/ако искаш де/ това влиза в таксата.минава и я събира пазача,не е нужно ти да ходиш до бараката той ще мине по някое време.отидох в 6.00 и стоях до към 13.00 хванах около 7/8кг едра каракуда на 2бр фидера стръв бял на единия и жито на др. и на двете вземаше еднакво. не беше за перо имаше вятър иначе това ми е любимия метод на ловене.имах и 1 дънна на царевичка ама там нищо.имаше 10ина коли но не видях някой да изкара нещо по едро иначе имаше игра и плясъци във водата.иначе на мен ми хареса но ако ходиш не забравяй чадър че няма никъде сянка.
Мисля,че за същият язовир става въпрос.Е,направил си хубав риболов. Благодаря за обилната информация! :D
За този язовир , който говори колегата с 5лева и 3 пръчки е Кюрча
А на Мишеца доколкото знам е 5 лева и колкото искаш пръчки и казват , че излиза шаран :wink:
Е,важното е,че са един до друг и 5лв. е достъпна цена за удоволствието да си наловиш някоя друга рибка,па да пръжнеш за мезе с бирчок. :)
Аз обаче смятам да посетя първо Пясъчник,понеже никога не съм бил там и тогава чак ще мисля дали да ходя по платени или да си ползвам билета,който имам.
Но всяка информация е ценна в днешно време и за това именно съм пуснал темичката. Поздрави!
За Отечеството работя, байо! Кажи ти мойте и аз твоите кривини, па да се поправим и всички да вървим наедно. Дякон Игнатий
dobrin_dinev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1628
Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 2:29 pm
Местоположение: Пловдив

Re: яз.Мишеца - гр.Раковски

Мнение от dobrin_dinev »

Не си губи времето на Пясъчник!
Аватар
batefaio
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 958
Регистриран на: Пет Апр 09, 2010 8:32 pm
Местоположение: Пловдив

Re: яз.Мишеца - гр.Раковски

Мнение от batefaio »

За този язовир , който говори колегата с 5лева и 3 пръчки е Кюрча
А на Мишеца доколкото знам е 5 лева и колкото искаш пръчки и казват , че излиза шаран :wink:[/quote]
Колега, на къорча не съм виждал рибар с по - малко от 5 пръчки :finga:
Аватар
flyester
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 923
Регистриран на: Чет Юли 17, 2008 8:02 am
Местоположение: Раковски

Re: яз.Мишеца - гр.Раковски

Мнение от flyester »

batefaio написа:За този язовир , който говори колегата с 5лева и 3 пръчки е Кюрча
А на Мишеца доколкото знам е 5 лева и колкото искаш пръчки и казват , че излиза шаран :wink:
Колега, на къорча не съм виждал рибар с по - малко от 5 пръчки :finga:[/quote]

Еми , те направиха вече да се лови с по 3
Аватар
valtaxi
новобранец
новобранец
Мнения: 99
Регистриран на: Вто Окт 27, 2009 9:51 am
Местоположение: Пловдив

Re: яз.Мишеца - гр.Раковски

Мнение от valtaxi »

На Мишеца има каракуда всякакви размери,спокойно можеш да си направиш 15-20 кг.ако няма вятър на стената,шаран само на дъно на стара царевица на косъм,има и грамаден чаушан взима на бял след захранка,общо взето на който му се лови дребна риба за 5 лв. това е мястото. :lol: :lol: :lol:
Bush_jr
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Юли 29, 2011 1:08 pm

Re: яз.Мишеца - гр.Раковски

Мнение от Bush_jr »

Здравейте колеги!
Гледах на Гоогле мапс и видях няколко язовира след Раковски в посока Брезово.
Бихте ли ми казали кой точно е Мешеца и кой е Кюрча.
Лови ми се количество че съм обещал рибени кюфтенца за неделя вечер.
Благодаря предварително
paisa
новобранец
новобранец
Мнения: 83
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2008 8:27 pm
Местоположение: Раковски

Re: яз.Мишеца - гр.Раковски

Мнение от paisa »

Bush_jr написа:Здравейте колеги!
Гледах на Гоогле мапс и видях няколко язовира след Раковски в посока Брезово.
Бихте ли ми казали кой точно е Мешеца и кой е Кюрча.
Лови ми се количество че съм обещал рибени кюфтенца за неделя вечер.
Благодаря предварително
Първо добре дошъл във форума! :)
Та...тъй:


Изображение

Ако ти се папат кюфтенца отивай на яз.Мишеца каракуда дребна бол,просто са ти нужни 2 часа след риболова за чистенето :mrgreen:
На Кьорча е обрана работата вече... епизодични по едри риби... таксата сама говори за язовира хващат тези,които ходят редовно 2-3излета капо на 4-я 1-2 рибока по-големи и колелото на късмета отново се завърта :mrgreen: поне да имаше дървета каде човек да си пие бирата под сянка :drinkers:
Bush_jr
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Юли 29, 2011 1:08 pm

Re: яз.Мишеца - гр.Раковски

Мнение от Bush_jr »

paisa написа:
Bush_jr написа:Здравейте колеги!
Гледах на Гоогле мапс и видях няколко язовира след Раковски в посока Брезово.
Бихте ли ми казали кой точно е Мешеца и кой е Кюрча.
Лови ми се количество че съм обещал рибени кюфтенца за неделя вечер.
Благодаря предварително
Първо добре дошъл във форума! :)
Та...тъй:


Изображение

Ако ти се папат кюфтенца отивай на яз.Мишеца каракуда дребна бол,просто са ти нужни 2 часа след риболова за чистенето :mrgreen:
На Кьорча е обрана работата вече... епизодични по едри риби... таксата сама говори за язовира хващат тези,които ходят редовно 2-3излета капо на 4-я 1-2 рибока по-големи и колелото на късмета отново се завърта :mrgreen: поне да имаше дървета каде човек да си пие бирата под сянка :drinkers:

Добре заварили .....
Благодаря за подробната информация . Не съм много по писането и скоро се преместих в Пловдив ....от чужбина - за това не съм ви писал или поствал. Но понеже не съм от този край и не зная къде се ходи и за каква риба ще започна да досаждам по често :?
В неделя сме там и щом ще носиш бирата може да се разберем нещо за кюфтенцата :lol:
Атанас Катцарски
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Юни 06, 2011 7:21 am

Re: яз.Мишеца - гр.Раковски

Мнение от Атанас Катцарски »

Стига ходете по тези платени локви бре братя!Риба има навсякъде,важно е да можеш да я хванеш!
Bush_jr
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Юли 29, 2011 1:08 pm

Re: яз.Мишеца - гр.Раковски

Мнение от Bush_jr »

Здравейте
Всичко беше чудесно.....на стената каракуда на бял червей - излиза постоянно но е ужасно дребна-станаха чудесни кюфтенца , но не питайте как се чисти! Две маломерни голи шаранчета на сладка царевица покрай шавара около 500-600 гр. - явно от тазгодишно зарибяване и майка им - 2,2 кг на дъно - на стара царевица с анасон . Колегите до нас хванаха два толстолоба на добре познатия монтаж с хранилка и голяма тапа да държи хранилката в горните слоеве на водата.Не бяха големи , но са много борбени- следващия път мача и фидера ще почиват че никога не съм хващал толстолоб а ми се стори доста интересно.
Съветвам всеки да застава на стената .... доста грозно и трудно за риболов но рибата си беше там.Задължително се подгответе за толстолоб - вдигнаха се риби дълги по 1 метър!
На дъно - около 30-40 метра от стената но захранете с ракети - стара царевица или презряла от тази година . Таксата е 5 лева и взимаш каквото си хванеш - дойде най-готиния пазач беше с модерна прическа и миришеше на парфюм или дезодорант :D :D :D .
Дано да съм помогнал и наслука на всички .
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”