язовир БЕЛИ ЛОМ

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Аватар
Sleepwalker_
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 686
Регистриран на: Вто Апр 26, 2011 10:34 am
Местоположение: Шумен

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от Sleepwalker_ »

mishkata_mp написа:В неделя бях там, хванах 5 каракуди, 2 червеноперки, 2 костура, 5 бели(сулки) и сигурно 50 попчета
Къде беше застанал?
mishkata_mp
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 210
Регистриран на: Пон Юли 18, 2011 1:15 pm
Местоположение: Кубрат

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от mishkata_mp »

От северната страна посредата
indzaghi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 316
Регистриран на: Нед Май 10, 2009 1:53 pm

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от indzaghi »

Не искам да засегна колегата,но се взимат маломерни бели риби/сулки/,което не е коректно и представителите на ИАРА въобще не си вършат работата както трябва.
mishkata_mp
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 210
Регистриран на: Пон Юли 18, 2011 1:15 pm
Местоположение: Кубрат

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от mishkata_mp »

indzaghi написа:Не искам да засегна колегата,но се взимат маломерни бели риби/сулки/,което не е коректно и представителите на ИАРА въобще не си вършат работата както трябва.
Трите бели бяха малки и съм ги върнал :drinkers:
indzaghi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 316
Регистриран на: Нед Май 10, 2009 1:53 pm

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от indzaghi »

Поздравления за това.Лошото е ,че идват обикновено местни,които изобщо не ги интерасува разрешените размери и прибират всичко.Не съм сигурен даже дали имат билети,като знам контингента,живеещ наоколо. Между
другото наименованието ''сулка'' по-често се използва за маломерна бяла риба,ако не греша.
Аватар
jamc
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 111
Регистриран на: Вто Юни 26, 2012 8:35 pm
Местоположение: Търговище
Обратна връзка:

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от jamc »

Понеделник преди да се развали времето и аз открих с много закъснение. Гол след гол перки и каракуди. Около мен повече блееха. 10тина риби за живарника останалото обратно във водата. По едно време така тръгна, че спрях да подбирам. Всяко закачено обратно. Направих си кефа. Тези, които пишат, че риба няма сигурно ловят с куки за костур и плувки по 5-6 грама. С такива наистина няма да хванете. Рибата я търсете около брега, не 50 метра навътре.

Апелирам да връщате дребната риба и да си събирате боклуците. На те малки рибки като им махнете глава, опашка и кости какво остава не мога да разбера?
stenli
новобранец
новобранец
Мнения: 64
Регистриран на: Сря Яну 14, 2009 12:57 pm

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от stenli »

Здравейте колеги! Някой с прясно инфо за язовира, най-вече ме интересува как е пътя покрай пояса при с. Ловско, а и кълве ли рибата? Може ли да се влиза или е доста разкаляно след дъждовете, че мисля да направя един излет, но да бия 100км. и обратно, и да не мога да вляза не си струва. Благодаря предварително.
Georgievpl
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Авг 09, 2018 9:49 pm

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от Georgievpl »

В събота на сребърни блесни МЕПС за 40 Мин 8 костура два от които над 30 см. След снимка и малко антибиотик всички рибки си отплуваха в язовира.
Аватар
bad_santa
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 144
Регистриран на: Сря Мар 17, 2010 8:15 pm
Местоположение: Каспичан

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от bad_santa »

Georgievpl написа:В събота на сребърни блесни МЕПС за 40 Мин 8 костура два от които над 30 см. След снимка и малко антибиотик всички рибки си отплуваха в язовира.
На кой ракав беше, ако не е тайна.
Ако някога се влюбиш в УЛТРАС, бъди щастлива, защото той най-добре знае какво е обич и вярност!!
Marto-picha
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 148
Регистриран на: Пон Яну 08, 2007 9:39 pm
Местоположение: Шумен
Обратна връзка:

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от Marto-picha »

jamc написа: Тези, които пишат, че риба няма сигурно ловят с куки за костур и плувки по 5-6 грама. С такива наистина няма да хванете. Рибата я търсете около брега, не 50 метра навътре.
Колега, с какви плувки предлагаш да се лови?
Скоро мисля да заминавам натам, какво ще ме посъветвате за стръв и захранка (за спиралите) Миналата година ползвах ягода с коноп и ванилия с коноп, но без особено голям ефект. Общо взето всякакви съвети и насоки ще са ми от полза! Благодаря Ви предварително!
indzaghi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 316
Регистриран на: Нед Май 10, 2009 1:53 pm

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от indzaghi »

В петък след обед,събота и неделя до обед с изключение на 5-6 заблудени таранки и червеноперки по 15см.,на плувка,никой нищо не ловеше.
indzaghi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 316
Регистриран на: Нед Май 10, 2009 1:53 pm

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от indzaghi »

Пропуснах да ви кажа,че към устието на язовира,след помпената в ляво има позиционирани няколко каравани ,чиито обитатели почти всяка вечер опъват мрежи и рано сутрин с кола откарват уловената риба.ИАРА спи.За почти месец въобще не минаха на проверка.
Marto-picha
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 148
Регистриран на: Пон Яну 08, 2007 9:39 pm
Местоположение: Шумен
Обратна връзка:

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от Marto-picha »

Ясно.. то мрежарите там май винаги ги има за жалост... Аз ппц заставам в началото, където е вливането, най-вероятно вторник ще тръгна натам, така че още имам време за съвети относно захранките за спиралите и стръвта ;д
Аватар
Sleepwalker_
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 686
Регистриран на: Вто Апр 26, 2011 10:34 am
Местоположение: Шумен

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от Sleepwalker_ »

indzaghi написа:Пропуснах да ви кажа,че към устието на язовира,след помпената в ляво има позиционирани няколко каравани ,чиито обитатели почти всяка вечер опъват мрежи и рано сутрин с кола откарват уловената риба.ИАРА спи.За почти месец въобще не минаха на проверка.
А ти като си го виждал това нещо, защо не подаде сигнал на 112? ИАРА спи, но и риболовците спят и само мрънкат във форумите.
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от mrenka »

indzaghi написа:Пропуснах да ви кажа,че към устието на язовира,след помпената в ляво има позиционирани няколко каравани ,чиито обитатели почти всяка вечер опъват мрежи и рано сутрин с кола откарват уловената риба.ИАРА спи.За почти месец въобще не минаха на проверка.
ЦРОО - то "вилнее" и по Ястребино, следващият път за мрежи на тях се обади.
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”