язовир БЕЛИ ЛОМ

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Аватар
jamc
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 111
Регистриран на: Вто Юни 26, 2012 8:35 pm
Местоположение: Търговище
Обратна връзка:

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от jamc »

pepi12 написа:Мисля да направя един излет за шаран към края на месеца. Малко информация за местата и риболова там.аз съм от Русе и ще ми е първо ходене на язовира. Благодаря предварително
От Русе често има хора на язовира. Ако познаваш някой русенец, който ходи първо се допитай. Не се гласи за шарани. От малък не съм виждал някой да вади такова животно от там. Я има някое останало я не. Перки, каракуди, костур, бяла, платика и облез се хващат. Преди години вилнееха някакви легенди за големи амури, но поне аз не съм виждал.
MOSKOW83
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Пон Яну 11, 2010 10:18 pm

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от MOSKOW83 »

Sleepwalker_ написа:Колега, не си губи времето на тоя загубен гьол, еле пък за шаран. Сигурно в целия язовир има 5 шарана, плюс/минус един. Да не говорим, че раците няма да ти оставят на мира стръвта.
хаха в петък едно цигане от селата дойде с едно колело, мушна се в трастиката с една плувка. Като си заминавах имаше два шарана по 2 кг. и 11 таранки над кило :shock: останах без думи. Събота сутринта рано рано заставам на неговото място, греда само червенопери по 10 см. Обиколих насам натам пробвах, но следа от друга риба нямаше. Хората който бяха там и те се оплакваха, но коментираха за извадени хубави риби предните дни. Така че ако имаш късмет и си там в правелният ден може да направиш силен риболов.
pepi12
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Сеп 23, 2007 4:05 pm

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от pepi12 »

Благодаря
stenli
новобранец
новобранец
Мнения: 64
Регистриран на: Сря Яну 14, 2009 12:57 pm

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от stenli »

Здравейте колеги риболовци и наслука на утрешното откриване на сезона. Някой имали информация може ли да се влезе до язовира след тези дъждове и изобщо как са пътищата. Месля да откривам там, но не знам какво е положението с пътищат/ по точно отбивката над Ловско/, пък да бия 100км. на вятъра и да не мога да вляза до язовира не си струва. Благодаря ви предварително.
Аватар
kita20008969
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 375
Регистриран на: Вто Апр 11, 2006 9:36 pm
Местоположение: gabrovo
Обратна връзка:

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от kita20008969 »

Привет, събота и неделя бях там на разходка. Е това клипче ще те ориентира. Риба бяла от 5-6 лодки, 3-4 рибки по 4-500гр. Друго не знам. Дано съм ти бил полезен. Успех!! https://www.youtube.com/watch?v=DEsPC4kFeEw
Между габровци
- А бе Пешо,що пиеш тия хапчета,да не си болен??
- Не бе,утре им изтича срока на годност.
Аватар
jamc
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 111
Регистриран на: Вто Юни 26, 2012 8:35 pm
Местоположение: Търговище
Обратна връзка:

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от jamc »

От брега положението как е, че утре се чудя да ли да открия на Лома или на Съединение?
stenli
новобранец
новобранец
Мнения: 64
Регистриран на: Сря Яну 14, 2009 12:57 pm

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от stenli »

И мен това ме интересува, ама по-рано от неделя-понеделник надали ще има някой който е бил там на откриването да даде някъква информация. Дано някой колега сподели прясна информация.
MOSKOW83
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Пон Яну 11, 2010 10:18 pm

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от MOSKOW83 »

kita20008969 написа:Привет, събота и неделя бях там на разходка. Е това клипче ще те ориентира. Риба бяла от 5-6 лодки, 3-4 рибки по 4-500гр. Друго не знам. Дано съм ти бил полезен. Успех!! https://www.youtube.com/watch?v=DEsPC4kFeEw
Ee какво става с вас младежи :) , събрахте ли багажа? Направихте ли нищо последните дни?
Поздрави Станислав !!!
stenli
новобранец
новобранец
Мнения: 64
Регистриран на: Сря Яну 14, 2009 12:57 pm

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от stenli »

Никой ли не е ходил на откриването на язовира? :(
Аватар
jamc
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 111
Регистриран на: Вто Юни 26, 2012 8:35 pm
Местоположение: Търговище
Обратна връзка:

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от jamc »

stenli написа:Никой ли не е ходил на откриването на язовира? :(
На Съединение открих. На стената при не лек вятър се получи приличен риболов на плувка, но много треви около брега. За лома нищо не съм чувал. По принцип там ситуацията е много хора ходят, никой не пише какво е положение.
stenli
новобранец
новобранец
Мнения: 64
Регистриран на: Сря Яну 14, 2009 12:57 pm

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от stenli »

Въпреки, че тръгнах без никаква информация за положението на язовира, тридневният риболов премина добре. П ътя е добър, нивото е до върбите, колеги имаше доста и рибата се отчете добре. На плувка излизаха основно попчета , но и по някоя червеноперка и таранка, основно риболова протече на дъно. Излезе едра червеноперка, таранка и приличен костур.
Аватар
Sleepwalker_
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 686
Регистриран на: Вто Апр 26, 2011 10:34 am
Местоположение: Шумен

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от Sleepwalker_ »

Как се спаси от раците на дънните?
Аватар
jamc
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 111
Регистриран на: Вто Юни 26, 2012 8:35 pm
Местоположение: Търговище
Обратна връзка:

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от jamc »

Бялата риба търси ли я от брега или на мирни риби сте наблягали?
stenli
новобранец
новобранец
Мнения: 64
Регистриран на: Сря Яну 14, 2009 12:57 pm

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от stenli »

jamc написа:Бялата риба търси ли я от брега или на мирни риби сте наблягали?
Sleepwalker_ написа:Как се спаси от раците на дънните?
Основно търсехме мирни риби, но приятеля извади три бели риби около килограм на торен червей. Пробвахме и на рибка, но никъкъв хищник не се обади. Очудващо тази година в сравнение с предходните раците са кът, даже и на рачилото не излезе нищо освем дребни попчета и часовници. Най голямата напаст бяха попчетата, кълват на всякъкква стръв особено на директният телескоп, иначе навътре почти ги няма.
stenli
новобранец
новобранец
Мнения: 64
Регистриран на: Сря Яну 14, 2009 12:57 pm

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от stenli »

Някой колега с прясна информация за риболова на язовира?
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”