Инфо за яз. Тракиец

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

alankulu1987
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1101
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 8:35 pm

Инфо за яз. Тракиец

Мнение от alankulu1987 »

Здравейте колеги. Не можах да открия тема за яз. Тракиец с прясно инфо за това правя тази. Интересува ме как е положението на язовира,понеже мисля да направя скоро един излет там.
Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: Инфо за яз. Тракиец

Мнение от JettroniX »

В момента нивото на язовира е високо. Народ има много и удобно място е малко трудно да се намери. Предимно има биваци откъм устието. Излизат маломерни бели рибенца. Каракуди кълват стабилно на дъно на пружина,царевица,земен червей.Каракудите са от 20гр. до 800гр. има изкарани и около 1кг. Шаран също излиза, но след пускане на шамандура разпъване и добро захранване с царевица. Шараните масово са от 800гр.-2кг. Излизат и по едри ако имаш късмет. Дърти бабки излизат по 600гр. парчето след захранване и мятане на бял червей. По брега се виждат слънчаци кефали и уклей слабо. Има много раци и това налага по-честото преглеждането на заложената стръв. Костура или дава слабо или го няма.
Дано съм ти бил полезен поздрави !
Изображение
alankulu1987
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1101
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 8:35 pm

Re: Инфо за яз. Тракиец

Мнение от alankulu1987 »

Много ти благодаря за инфото колега ;) Жив и здрав да си и наслука !
alankulu1987
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1101
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 8:35 pm

Re: Инфо за яз. Тракиец

Мнение от alankulu1987 »

Колеги,някой има ли прясно инфо от язовира в момента ??? В неделя като ходих за риба и в един рибарски магазин,колеги ми споделиха,че почнала да излиза много бяла риба. А мирната риба как е ?? Мисля в събота или неделя да отскоча. Дайте инфо :)
alankulu1987
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1101
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 8:35 pm

Re: Инфо за яз. Тракиец

Мнение от alankulu1987 »

Никой ли няма инфо ???
Аватар
koci1
новобранец
новобранец
Мнения: 87
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 8:48 am
Местоположение: Първомай

Re: Инфо за яз. Тракиец

Мнение от koci1 »

na troling mnogo drebni beli

Пишете на кирилица!
Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: Инфо за яз. Тракиец

Мнение от JettroniX »

Значи на плувка и на изкуствени примамки продължават да си кълвкат малки бели рибки, които отиват в кофите на недобросъвестните риболовци. Каракудки все още си има :) Голямата бяла е още скрита. От костур и кефал няма и следа :roll: Нивото е паднало, а раците са си там :lol:
Изображение
Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: Инфо за яз. Тракиец

Мнение от JettroniX »

Сега се прибирам от язовира ;) Голямо вълнение и силен вятър, спаднал е с още няколко см. . Има и рибари с палатки в тоя ураганен вятър. Бели рибки има още малко останали :)
Изображение
Аватар
Obushtar4e
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 10:51 pm
Местоположение: Стара Загора-Кърджали

Re: Инфо за яз. Тракиец

Мнение от Obushtar4e »

От 6 до 10.09.2012.г бях на Попския ракав за шаран,за 3 дена само едно хулиганче 1.700.
Много карагуда дребна на сякав вид червеи.Сулка на жива рибка ...ако не те е жал.
Иначе голям релакс..:)
Мокър от дъжд се не бои
Аватар
koci1
новобранец
новобранец
Мнения: 87
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 8:48 am
Местоположение: Първомай

Re: Инфо за яз. Тракиец

Мнение от koci1 »

JettroniX написа:Значи на плувка и на изкуствени примамки продължават да си кълвкат малки бели рибки, които отиват в кофите на недобросъвестните риболовци. Каракудки все още си има :) Голямата бяла е още скрита. От костур и кефал няма и следа :roll: Нивото е паднало, а раците са си там :lol:


Бялата е супер дребна,и ако някои си е прибира за мен е луд,или умира от глад.Такива трябва да се ебат от зад ,че са рибари.Това си е престъпление,догодина ще ми хващат оня работа.Трябва ярите да се захванат по сериозно с този прекрасен язовир,и за такива да няма прошка.
Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: Инфо за яз. Тракиец

Мнение от JettroniX »

koci1 написа:
JettroniX написа:Значи на плувка и на изкуствени примамки продължават да си кълвкат малки бели рибки, които отиват в кофите на недобросъвестните риболовци. Каракудки все още си има :) Голямата бяла е още скрита. От костур и кефал няма и следа :roll: Нивото е паднало, а раците са си там :lol:


Бялата е супер дребна,и ако някои си е прибира за мен е луд,или умира от глад.Такива трябва да се ебат от зад ,че са рибари.Това си е престъпление,догодина ще ми хващат оня работа.Трябва ярите да се захванат по сериозно с този прекрасен язовир,и за такива да няма прошка.
Така е колега. Пълно безобразие цари в момента на язовира. Миналата седмица съм описал тук в тая тема на какво се нагледах. Писах им на лични на профила на ИАРА Х-во, а те ми отговориха, че само, когато е нужно отговарят на поставените въпроси и сметнаха, че не е нужно да ми отговарят на поста :lol:
Изображение
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Инфо за яз. Тракиец

Мнение от Vid »

Ти пък :lol: ИАРА е една държавна институция... Едно време и аз се обаждах кога бях супер-ентусиаст и като видях, че нищо не става, вече престанах... Любителите правим каквото можем - режем сари и мрежи и дотам...
Тази година има много голяма популация на бели риби и щучки от тазгодишното люпило, по каква причина не се знае, но ако гладниците не ги изпържат в тиганя, то догодина ще има голям екшън в нашия вид риболов....

п.п. Мисля, че тВа ИАРА трябва да бъде закрито като държавна институция и правомощията и да бъдат заети от полицията. Ще има по добър ефект :D
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
blaskov1
новобранец
новобранец
Мнения: 46
Регистриран на: Съб Ное 19, 2011 5:25 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Инфо за яз. Тракиец

Мнение от blaskov1 »

Здравейте колеги!Има ли някой актуално инфо за Тракиец,че мислим утре да заминаваме за една седмица.Интересува ме дали има някакво раздвижване на шарана.
Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: Инфо за яз. Тракиец

Мнение от JettroniX »

Нямам ново инфо, но колегите масово се оплакват и не са доволни. Всичко зависи от късмета и прочие...
Ето тук може да погледнеш какво е било на откриването
Успех и ако направите излет, да драснеш няколко реда колега ;)
Изображение
Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: Инфо за яз. Тракиец

Мнение от JettroniX »

blaskov1 написа:Здравейте колеги!Има ли някой актуално инфо за Тракиец,че мислим утре да заминаваме за една седмица.Интересува ме дали има някакво раздвижване на шарана.
Явно сте пропуснали дестинация...................
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”