езеро Загорка, Ст.Загора

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

pepeione
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 140
Регистриран на: Чет Авг 31, 2006 9:45 am
Местоположение: Стара Загора

Re: езеро Загорка, Ст.Загора

Мнение от pepeione »

Здравейте, колегa!

Много отдавна не бях правил излети там, което е разбираемо при положение, че за 5-6 часа след хубаво захранване обикновено нямаше и бутане, дори на плувка, а да не говорим за нещо по едро на дъно...., но...

Но след като беше арендован мога твърдо да заявя, че нещата вече стоят по друг начин. Тази година там съм направил вече 5 излета, като последния беше на 09.07.2013 г. Най-резултатен и емоционален ми беше риболова края на март, когато имаше необичайно затопляне за месеца. Резултата тогава беше 10 уловени и кепчосани шарковци и още толкова откачени, и то не само на дъно но и на директен на плувка, като най едрите риби бяха 5 кг. люспест убавец на дъно и 3,5 кг. гол калпазанин на голия телескоп. Само ме е яд, че тогава нямах с какво да снимам, но пък свидетели колкото щеш и благодаря на колегата, който ловеше в ляво от мен, че помагаше с кепа, особено за голия убавец на плувка.

Съвместен риболов с Бай Атанас, без чието майсторство с кепа нямаше да сме толкова доволни. Резултата е доста рънове, но на по-дребни рибоци, което е разбираемо с оглед на жегата и времето от годината. Най-ни изненада зверското потегляне на един дивак, който помислихме за по-тежък заради издълженото му тяло и достойната му борба през цялото време - цели 50 см, а само 2 кг. Радващото е, че амурчетата, които плуват в езерото от пролетта са попораснали и вече кълват турпедца по 40-50 см. Хванаха се два на дъно. Затова апелирам съвестните колеги риболовци да помагат на охраната и да наблюдават останалите рибари по време на излетите си къде пускат уловените амурчета - обратно в езерото или в живарниците Wink.

От миналата година резултата е основно едри каракуди от кило до кило и половина.

А за охраната мога да кажа, че СИ ВЪРШАТ РАБОТАТА! Има доста хванати нарушители, езерото е чисто, дори карат пушачите какъвто съм и аз да си събираме фасовете в нещо подходящо и в кофите после. А за това има ли риба или не смятам, че две мнения по въпроса няма. За мен ез. Загорка е прекрасно място за еднодневен релакс в приятна, чиста и приятелска атмосфера, не изнервяща с нямането на пипане, а емоционална и динамична особено при двоен рън Wink

Успешни излети на всички! Smile
Наслука!!!
dirty
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Юни 09, 2015 12:50 pm

Re: езеро Загорка, Ст.Загора

Мнение от dirty »

Гледам доста хора ловят но никои не дава инфо при положение че е арендован водоем не виждам защо никои не пише .
g60_fan
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Окт 01, 2010 3:38 pm

Re: езеро Загорка, Ст.Загора

Мнение от g60_fan »

Щото са кавали
Аватар
afgany
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 312
Регистриран на: Чет Яну 11, 2007 11:31 am

Re: езеро Загорка, Ст.Загора

Мнение от afgany »

Едрата риба, както и преди обикаля около моста, където я хранят... тоест на местата където може да се лови не я чакай, просто не е там... след изпускането на пролет има и някакво зарибяване с шаранчета ли амурчета ли са? но лично не съм ловил, не знам даже каква е таксата... хищникът е безвъзвратно загубен, което е съвсем жалко и безмислено....
jamix
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 621
Регистриран на: Пет Окт 19, 2007 6:38 pm
Местоположение: st.zagora

Re: езеро Загорка, Ст.Загора

Мнение от jamix »

До колкото знам амурчета и шараните са върнати макар и да са по-малко от преди ,каракуда доста били пуснали. Когато и да отида да се разходя там трима мах. пет човека ,понеделник пробвах ме една рад. лодка ми то четири човека. Риба има, но е коренна разликата от преди .
rock_children
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 179
Регистриран на: Чет Яну 27, 2011 10:52 am
Местоположение: Пазарджик

Re: езеро Загорка, Ст.Загора

Мнение от rock_children »

Някой да има някакво инфо за риболова на езерото?И още нещо да питам знам че има доста изписан,но не ми стана ясно какви са условията за риболов и таксата на място ли се плаща или трябва да си извадя специален билет ? Благодаря предварително :)
Korekom
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 156
Регистриран на: Съб Юли 26, 2014 5:50 pm

Re: езеро Загорка, Ст.Загора

Мнение от Korekom »

По-миналата година, когато ходих си бях изкарал цялогодишна клубна карта, с която всяко посещение плащах по-ниска такса.
Картата беше в порядъка 8лв и ти дават талон с номер към еди кое си дружество. С тази карта през седмицата ако отидеш сутрин плащаш 6лв такса за 2 въдици - с толкова дават да се лови. Ако отидеш следобед докато мръкне плащаш 4лв. Надявам се да не са повиши таксите. Съботите и неделите бяха от порядъка 10лв за цял ден - тук не съм сигурен.
Ако не си направиш клубна карта всяко посещение ти е +2лв отгоре. Отделно ако хванеш риба освен дребосъка до 1,5кг си я заплащаш. 2 пъти съм доплащал за каракуди но това беше 2014г.
Редовно минавам с колелото покрай езерото и досега не съм видял някой нещо да хваща. Преди да го източат имаше хубави каракуди, кефали, лин съм хващал няколко. Шаран само веднъж но не можах да го снимам - избяга от кепа. Завчера като минах с колелото на моста не се виждаше никаква риба. Предимно там гледам амур и малко на брой по-едри шарани.
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: езеро Загорка, Ст.Загора

Мнение от garfield_90 »

Здравейте ! Някой има ли актуална информация за езерото сега след изпускането му?
Korekom
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 156
Регистриран на: Съб Юли 26, 2014 5:50 pm

Re: езеро Загорка, Ст.Загора

Мнение от Korekom »

Приятно съм изненадан от раздвижването покрай загорка!
Разхождам си кучето покрай езерото и често се заговарям с ловящите на него. Колегите разправят, че миналата година са зарибили с малки шаранчета под кило и каракуда - от дребна до над половин кило.
Очудващо но последните 2 седмици са имали повече от приличен риболов. Показаха ми снимки във ФБ с доста по бройка наловена риба. Миналата седмица засякох 3-ма състезатели с щеки и мач и 3-мата бяха наловили 2 непълни догоре легена за захранка с риба, дори на другия ден бяха качили снимки във ФБ. Двама от тях ми бяха познати отнякъде по физиономии - после се сетих, че съм ги гледал на предавания за риболов на хобиТВ.
Без да правя реклама на езерото - мисля си, че си заслужава да се посети! Бях се зарекал след изпускането му да не го посетя повече за риболов но сериозно размислям...
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: езеро Загорка, Ст.Загора

Мнение от garfield_90 »

Благодаря колега ! Видях им страницата и гледам че има снимки с шарковци, щуки и бели риби, като и 3те са ми по специалността. Мисля събота да пробвам. Не съм ходил там от 2 години ( за риба де )
Korekom
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 156
Регистриран на: Съб Юли 26, 2014 5:50 pm

Re: езеро Загорка, Ст.Загора

Мнение от Korekom »

Изображение
Korekom
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 156
Регистриран на: Съб Юли 26, 2014 5:50 pm

Re: езеро Загорка, Ст.Загора

Мнение от Korekom »

Доколкото разбрах скоро са зарибявали с малки шаранчета 0,5 - 1,5кг.
Миналата седмица пък хващах малки каракудки 200-250гр пак зарибител.

Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”