езеро Загорка, Ст.Загора

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: езеро Загорка, Ст.Загора

Мнение от С.Върбанов »

promi написа:Колега,не искам да се караме и да изпадаме в излишни спорове.
Щом го казвам, значи знам,все пак съм от града и ходя.Това което си изкарал като снимка е такса с членска карта на спортният клуб,която струва 5лв.Без карта е както казах :axe:
"колко били разходите казваш",ами нямам идея колко са но не повече от 10лампи по 250w и не повече от 6/7 заплати от по 400/500лв.
и колко са разходите?
Нали знаеш,че това и всички останали градски езера сме ги строили аз и ти,с наши пари.Не е ли по добре "иара"да си върши работата и да не се стига до концесии под масата.....,
Езерото половината за риболов,другата половина за хотела-голям смях.....
Концесията не е под масата защото такава реално няма :idea: Не се плаща наем за езерото , а е дадено да се стопанисва правилно на хората изявили желание да се занимават с това и имащи що годе представа от материята ! Другата половина нямаше да е само половина а , щеше да е цялото езеро , ако не се бяха намесили хората които държаха да се разреши за риболов по голямата част от езерото ! Както сам знаеш собственика на хотела не желае изобщо да има риболовци там и даваше мило и драго да го купи и да го направи един малък аквапарк за клиентите на хотела :idea: Сегашното положение е много по добре от това , което можеше да се случи ! Да приемем ,че разходите са толкова колкото си написал , а приходите колко са и дали изобщо покриват разходите ? Да не забравим и зарибяването защото то също струва пари , както и ограждането и поставянето на цялото езеро под видеонаблюдение , което също не е никак евтино ! Но както и да е , лично аз съм доволен ,че по голямата част остана разрешена за риболов и се постави охрана , като това СПРЯ поголовното търмъчене , мрежене и прибиране на маломерки от там ! Коментарите към ИАРА може да ги отправиш директно към г-н Стойчев - 0887213097 .
Успех .
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Insis
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Нед Юли 16, 2006 6:15 pm

Re: езеро Загорка, Ст.Загора

Мнение от Insis »

dariknew

31 май 2012
Кой да стопанисва езерото „Загорка" бе един от най-дълго дебатираните въпроси на сесията на Общинския съвет.

В предложение на Маноил Манев от групата на ГЕРБ бе записано, че езерото и прилежащата му паркова площ, се отдават за пет години на Спортен клуб по риболов.

В зала постъпи и друго предложение-от колегата му Николай Диков, според което езерото да се стопанисва и от Клуба по корабомоделизъм, но за 10 години. Оказа се, че общината няма акт за публична общинска собственост. Илия Златев призова Маноил Манев да оттегли предложението си, защото му думите му, то не е мотивирано. „Струва ми се, че около това езеро става голяма жега-едни го искат на концесия за 35 години, други-за риболов и корабомоделизъм. Не искам да се окажем в ситуация, при която едни да ловят риби, други да правят пари, а общината да лапа мухи. В публичния регистър езерото няма акт за публична общинска собственост".

Не виждам къде е проблемът, при условие, че два спортни клуба-юридически лица с нестопанска цел, които не се занимават с печалби, искат да ползват база, която е национална спортна база по корабоделизъм. Уточняваме, че няма да има и забрани за гражданите, които искат да ловят риба. Още повече-ще има какво да ловят, обоснова се Манев.

Според ЗМСМА, в собственост на общините преминават и държавните имоти-язовири, езера и прилежащите към тях плажове и кариери за инертни материали от местно значение, обясни юристът Стефан Анков."Това реши въпроса, защото с акт или без него, ние имаме право да се разпореждаме с езерото", обобщи председателят на Общинския съвет Емил Христов.

В крайна сметка заседателите решиха и двата спортни клуба да стопанисват езерото „Загорка" за срок от 10 години.

Следващия общински съвет няма да "лапа мухи" и ще възстанови справедливоста.
Да могат всички деца, пенсионери, ...... да ловят само със своя риболовен билет.
Това езеро е зарибявано с доброволни дарения.
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: езеро Загорка, Ст.Загора

Мнение от С.Върбанов »

Insis написа:Да могат всички деца, пенсионери, ...... да ловят само със своя риболовен билет.
Това езеро е зарибявано с доброволни дарения.
Само трябваше да сложат пред него едно - Преди години беше зарибявано с доброволни дарения ..... последното зарибяване струва пари , които не е дала нито общината , нито доброволци :wink: 2г поред се събираха парти за зарибяване и след , като биваха излавяни малките шаранчета точно от горе посочените деца и пенсионери ( предимно пенсионери ) риба НЯМА след по малко от месец от зарибяването :idea: това трябваше да спре , както и търмъченето и мреженето на езерото и това ,че се даде за стопанисване е най-доброто решение за момента ! А езерото на минералните бани се даде на Тракийския университет незнайно защо , като все така си стои БЕЗСТОПАНСТВЕНО и ИЗОСТАВЕНО !
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: езеро Загорка, Ст.Загора

Мнение от С.Върбанов »

От преди малко -

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Нощната стража -

Изображение
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
rockeagle35
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 120
Регистриран на: Нед Ное 18, 2012 8:11 pm
Местоположение: гр.Стара Загора
Обратна връзка:

Re: езеро Загорка, Ст.Загора

Мнение от rockeagle35 »

Колеги, как стоят нещата с Езерото през забраната? Че ми се ще от време на време да топвам такъма, "да не прашасва", пък ако ще и за няколко часа след работа да е... :)
Пишете на кирилица ! Не е едно и също "Пенка отиде на къра." и "Penka otide na kura."!
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: езеро Загорка, Ст.Загора

Мнение от С.Върбанов »

Плащаш и ловиш :wink:
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
rockeagle35
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 120
Регистриран на: Нед Ное 18, 2012 8:11 pm
Местоположение: гр.Стара Загора
Обратна връзка:

Re: езеро Загорка, Ст.Загора

Мнение от rockeagle35 »

Парфе! Благодарско! 8)
Пишете на кирилица ! Не е едно и също "Пенка отиде на къра." и "Penka otide na kura."!
Аватар
foest
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 116
Регистриран на: Нед Дек 07, 2008 11:32 am
Местоположение: Стара Загора

Re: езеро Загорка, Ст.Загора

Мнение от foest »

Вчера бях там ама нищо.От северната страна бях захранване,на бял нищо,на царевица нищо.Към тръстиката от Изток имаше колеги хващаха по някоя дребна,но за "зарибен" водоем не може да се твърди че се лови като хората :/ Или аз не съм уцелил момента... надвечер мисля да отида пак да видя и ако нищо не извадя вече не знам.
Аз не съм нито състезател,нито риболовец-аз съм рибар който ходи за удоволствие
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: езеро Загорка, Ст.Загора

Мнение от С.Върбанов »

Рибата се придържа към старото езеро защото там не я притесняват ! Мини по моста и гледай долу водата ! Уловисто място е до мостчето към острова :wink:
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
foest
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 116
Регистриран на: Нед Дек 07, 2008 11:32 am
Местоположение: Стара Загора

Re: езеро Загорка, Ст.Загора

Мнение от foest »

Днеска на същото място от север в близост до мостчето за острова (а там беше заето,но не че хващаха нещо де) излезнаха 4 перки на плувка (3 на бял и 1 на троха) и 1 морунажче на пружинка-обикновнна захранка универсал.Явно шараните и всички по големи мирни са се групирали откъм хотела и в по-голямата част от езерото или са на дъното или са при другите.Поне членска карта си извадих :) сега не знам като ходя плащам ли си билетче или с членската карта само?
Малко е кофти че рибките се групират там където ги хранят,а именно в залива откъм хотела посока старото езеро...да вземат да забранят на тия от хотела да ги хранят и тези които стопанисват обекта да ги хранят из цялото езеро за да са равномерно разположени навсякъде.Не да си се нагласил за шаранчета а да ловиш маломерни перки...то ако е така и на Ягода и Шаново ги има....
Аз не съм нито състезател,нито риболовец-аз съм рибар който ходи за удоволствие
nedyalko1
новобранец
новобранец
Мнения: 68
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 9:19 am
Местоположение: Стара Загора

Re: езеро Загорка, Ст.Загора

Мнение от nedyalko1 »

Рибата си кълве, но е дръпната на средата на язовира и то към по-дълбоката част до острова. Вчера до обяд имах поне 15 рибки на дъно на косъм царевичка. Вярно не бяха големи от порядъка 1 - 3 кг, но поне не скучах.
pacoevgzhe
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Юли 20, 2011 7:22 pm

Re: езеро Загорка, Ст.Загора

Мнение от pacoevgzhe »

Браво на момчетата от клуба по спортен риболов! :D

Само така момчета и много успехи с новите предизвикателства!

Аз ще дойда да поокъпя през почивните дни де що мога (бял, земен, царевицата)...пък който каквото иска да говори и да си прави вятър на устата. :D
nelkako
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Вто Авг 21, 2012 11:57 pm

Re: езеро Загорка, Ст.Загора

Мнение от nelkako »

Миналата година имах удоволствието да прекарам доста време в Стара Загора служебно и смело мога да кажа, че езерото е уникално за риболов дори и през зимата.Ходех почти всеки ден след като приключех със служебните дела и винаги оставах доволен.Риба всякаква шаран,каракуда,амур,платика,морунаж и всичко останало,кеф ти на фидер, кеф ти на мач.Сега като се сетя чак завиждам благородно на старозагорци за това място.Ние в София такова място нямаме и тук е място да поздравя хора като Вальо Тотев,Калин Митранов и всички момчета от клуба по спортен риболов за добрата работа, която вършат и състезанията, които организират.Тръпката я изживях и Аз
за което Благодаря.
Поздрави:Данчо-София
maniogada
новобранец
новобранец
Мнения: 55
Регистриран на: Сря Фев 25, 2009 7:54 am
Местоположение: Стара Загора

Re: езеро Загорка, Ст.Загора

Мнение от maniogada »

Здравейте утре или в понеделник мисля и аз да се пробвам на езерото.Ако може някои да ме посъветва на каква тактика да заложа.Не съм ходил 7 години на езерото за риба.Наумил съм си да ловя на мач.
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: езеро Загорка, Ст.Загора

Мнение от С.Върбанов »

Ако имаш рибни пелети 10 мм заложи на тях и храна халибут , ако нямаш си вземи повечко бял и торен :wink:
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”