езеро Загорка, Ст.Загора

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

бобобоб
новобранец
новобранец
Мнения: 49
Регистриран на: Пет Юли 20, 2012 1:16 pm
Местоположение: ПЛОВДИВ

Re: езеро Загорка, Ст.Загора

Мнение от бобобоб »

Евала че са взели да стопанисват Загорка!Когато живеех в Ст.Загора(преди7-8)години там си уплътнявах времето,и ми беше голям кеф!Заралий радвайте се че имате такова място и го пазете,а ние пловдивчани ще чакаме да ни разрешат Гребната!!!Наслука!
МАЙНА КАРАКУДА ТИИМ
Insis
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Нед Юли 16, 2006 6:15 pm

Re: езеро Загорка, Ст.Загора

Мнение от Insis »

бобобоб написа:Евала че са взели да стопанисват Загорка!Когато живеех в Ст.Загора(преди7-8)години там си уплътнявах времето,и ми беше голям кеф!Заралий радвайте се че имате такова място и го пазете,а ние пловдивчани ще чакаме да ни разрешат Гребната!!!Наслука!
Няма за какво да се радват. На езерото зарибявано основно с дарения на рибари,посещавано основно от деца и пенсионери сега вече има такса и то каква ,бариера,не можеш да ловиш в малкото езеро....
Езеро Загорка и прилежащата му паркова площ, е дадено от общинските съветници на ГЕРБ на концесия за 10 години при искане за 5 г. без никаква такса за целия период.
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: езеро Загорка, Ст.Загора

Мнение от С.Върбанов »

След запой до 4 сутринта .................
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
бобобоб
новобранец
новобранец
Мнения: 49
Регистриран на: Пет Юли 20, 2012 1:16 pm
Местоположение: ПЛОВДИВ

Re: езеро Загорка, Ст.Загора

Мнение от бобобоб »

Мисълта ми беше че когато един обект се стопанисва,малко или много се ограничават своеволията на мръвкарите.Вече не ми се разсъждава ЗА и ПРОТИВ кои и как е взел даден обект,щото кучетата си лаят,а кервана си върви!Това което беше преди,няма никога да се върне и ни остава основно си чешем езиците и да си спомняме с носталгия за по-добрите времена!Да се надяваме че сегашните стопани ще направят повече добро отколкото лошо за езерцето!Дано не съм засегнал някой!!!Поздрави и наслука!!!
МАЙНА КАРАКУДА ТИИМ
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: езеро Загорка, Ст.Загора

Мнение от С.Върбанов »

Изображение
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: езеро Загорка, Ст.Загора

Мнение от glmv »

Добре казва се че има плевелна риба - а каква е тя каракуда? Преди време имаше щука, а сега как е? Бяла риба има ли, едър костур?
Аватар
afgany
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 312
Регистриран на: Чет Яну 11, 2007 11:31 am

Re: езеро Загорка, Ст.Загора

Мнение от afgany »

Може и да има някой останал толстолоб, сом има /пускали сме доста/, щука има и сега ще порасне, като не я хващат, бяла риба има /носели сме сулки и от Жребчево/, това на снимката съм аз на Загорка миналата зима с една уловена сулка, костур има но в не големи количества, кефал има много, за шарана е ясно, уклей е бъкано, каракуди доста и други подобни. Това с таксата е малко пресилено, пенсионери - 4 лв. ? това са 5 хляба ве ей ... хубаво пуснаха тия шарани ама аз лично ходех там на спининг-разходка, и за това да им давам 4 лв ? Мястото е за разходки не е да разпъваш шаранджийски лагери и да влизаш да храниш с лодки както наблюдавах онзи ден ?
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: езеро Загорка, Ст.Загора

Мнение от glmv »

Като цяло и аз съм на мнението на колегата че тези такси са прекалено високи ... вероятно са направени за да има възможността рибата да порасне. Този водоем не трябва да е платен - общината да влезе в своята роля и да го поддържа за да може децата и пенсионерите да има къде да ходят на риба, но уви не той е частен и сега само риболовците - баровци ще могат да ловят там.
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: езеро Загорка, Ст.Загора

Мнение от С.Върбанов »

Когато беше под охраната на общината риба не остана в него ! Няма нужда да го коментираме това след, като всички знаем как се търмъчеше денонощно и се пускаха мрежи и то от самата охрана на езерото ! Просто коментарите са излишни ! Точно това беше една от причините да се даде на сдружение да го стопанисва за да има някакъв контрол , а не да е безстопанствено и всички пари събрани на няколко пъти за зарибяване да отиват на вятъра заради гладните месари и вечно гладните за маломерки пенсионери !
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
promi
новобранец
новобранец
Мнения: 52
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 12:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: езеро Загорка, Ст.Загора

Мнение от promi »

абе стига сте "милели"за рибното богатство,то тези арендатори сигурно за добро го правят не за печалба:):):)
12лв за 12часа..........много добродетелно....
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: езеро Загорка, Ст.Загора

Мнение от С.Върбанов »

promi написа:абе стига сте "милели"за рибното богатство,то тези арендатори сигурно за добро го правят не за печалба:):):)
12лв за 12часа..........много добродетелно....

Би ли посочил къде е тази такса 12лв ? Какви хора сте не знам ? Сляп ли си или просто не му обърна внимание на това -

Изображение

И , ако си го видял , кое точно не разбра от написаното ? И да те попитам имаш ли изобщо представа какви са разходите за охрана осветление , зарибяване и т.н. ? Знаеш ли къде отива , ако изобщо има печалба ? Моля обясни 1 по 1 кое колко струва ! И колко хора според теб ходят да ловят там на ден ,че говориш чак и за печалби ? Наясно ли си ,че се разрешава риболова само в източната част на езерото ? Известно ли ти е ,че от острова към хотела + старото езеро риболова е забранен ? Риба не се продава за да говорим за печалби , а се взима свободно в разрешените количества без шаран и амур ! Когато не сте наясно кое как е просто не пишеш глупости защото ставате смешни ! Печалба........ :lol: :lol: :lol: ужас
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
afgany
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 312
Регистриран на: Чет Яну 11, 2007 11:31 am

Re: езеро Загорка, Ст.Загора

Мнение от afgany »

аве може и да е добре да го държът клуб ама поне да го зарибят с повече хищник, тая щука на табелата да не си остане само на нея )
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: езеро Загорка, Ст.Загора

Мнение от С.Върбанов »

Къде продават зарибителен материал на щука ? Ако е сом и бяла да , но точно щука мисля ,че няма от къде да се вземе около Стара Загора ! Ако знаеш къде има щуки лично ще закупя и ще ги пуснем вътре !
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
promi
новобранец
новобранец
Мнения: 52
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 12:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: езеро Загорка, Ст.Загора

Мнение от promi »

Колега,не искам да се караме и да изпадаме в излишни спорове.
Щом го казвам, значи знам,все пак съм от града и ходя.Това което си изкарал като снимка е такса с членска карта на спортният клуб,която струва 5лв.Без карта е както казах :axe:
"колко били разходите казваш",ами нямам идея колко са но не повече от 10лампи по 250w и не повече от 6/7 заплати от по 400/500лв.
и колко са разходите?
Нали знаеш,че това и всички останали градски езера сме ги строили аз и ти,с наши пари.Не е ли по добре "иара"да си върши работата и да не се стига до концесии под масата.....,
Езерото половината за риболов,другата половина за хотела-голям смях.....
Казваш риба не се продава....така е сега.
Според тебе тези шарани и амури от старост ли ще си отидат или от горещо олио.
А ти щом защитаваш яростно така това безхаберие от старана на гражданите,значи може и да си се облажил с нещо.....
Я да те питам нещо,там има идея да се строи нов квартал,ти какво мислиш -да го бъде или не.
За целта ще се ликвидира част от парка който е расъл.....много време и сега ще му разкажат играта,и пак без ПЕЧАЛБА
Последно промяна от promi на Пон Окт 22, 2012 1:22 pm, променено общо 1 път.
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: езеро Загорка, Ст.Загора

Мнение от С.Върбанов »

Специални благодарности на ivalpetkov за бързата реакция с информация за зарибител на щука ! Фирмата от която ще бъде закупен април месец материала няма да описвам за да не е реклама , но се чух с управителя на фирмата г-н Тачо Пашов и се разбрахме да се видим през април ! Още веднъж благодарности на ivalpetkov
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”