Язовир Лобош (Пчелина)

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
borenceto86
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 176
Регистриран на: Чет Сеп 12, 2013 10:38 am

Re: Язовир Лобош (Пчелина)

Мнение от borenceto86 »

Здравейте някой може ли да каже, дали още има такса паркинг откъм Радибош и дали пътя е добър за по-ниска кола откъм Ковачевци.
Dreamer85
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Вто Юни 19, 2012 2:18 pm

Re: Язовир Лобош (Пчелина)

Мнение от Dreamer85 »

Здрасти.Все още има такса паркинг откъм Радибош,вчера бях там кълве дребна каракуда и едра червенопера.
Аватар
mclsdreal
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 180
Регистриран на: Вто Юли 05, 2011 4:22 pm

Re: Язовир Лобош (Пчелина)

Мнение от mclsdreal »

От къде да мина за да ловя спокойно без такси от луди хора? Колата мисля да ми е близо, че сме с малко дете...
Аватар
emo vasilev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1943
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:05 pm
Местоположение: Перник

Re: Язовир Лобош (Пчелина)

Мнение от emo vasilev »

На хангарите - няма такса , има полянка , има сянка пък и риби си има !Някъде назад в темата съм обяснил как се стига , но сега не ми се рови .Иначе по пътя за св.Никола и преди базата в ляво .
Аватар
mclsdreal
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 180
Регистриран на: Вто Юли 05, 2011 4:22 pm

Re: Язовир Лобош (Пчелина)

Мнение от mclsdreal »

Нямам идея дали го целнах мястото, но на св.Никола продължих по главния бетонов път. Слязох долу до някакви кошари с крави. Имаше доста народ плюс каяци. Минах покрай една порутена сграда в ляво. От дясно имаше едно място дето влизат каяците с бетон. Стигнах края на пътя с няколко тополи. Хубави места. Страхотно място. Но имаше бая шавар. Са аз си останах капо... Жито варих с канела и ванилия. Захраних яко.... 10тина каракуди по 200грама. Некви ора дойдоха и убиха костура за час 2 кофи.... На кво ли не мятах не хванах нито един. Пинки, торен, земен, бял..... Ама ми хареса и пак ше ходя
stiviti
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Вто Фев 01, 2011 1:29 pm
Местоположение: София

Re: Язовир Лобош (Пчелина)

Мнение от stiviti »

mclsdreal написа:Нямам идея дали го целнах мястото, но на св.Никола продължих по главния бетонов път. Слязох долу до някакви кошари с крави. Некви ора дойдоха и убиха костура за час 2 кофи.... На кво ли не мятах не хванах нито един. Пинки, торен, земен, бял..... Ама ми хареса и пак ше ходя
Колега , видя ли на каква стръв ловиха или на джиг. ? Към 20 -ти ще ходя за няколко дни в Св.Никола , но никога не съм ловил костур по тези места. Ще ти бъда благодарен за инфото.
Аватар
mclsdreal
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 180
Регистриран на: Вто Юли 05, 2011 4:22 pm

Re: Язовир Лобош (Пчелина)

Мнение от mclsdreal »

Монтажите им бяха на фидер мисля. С 20тина грама олово и червейчета.
stiviti
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Вто Фев 01, 2011 1:29 pm
Местоположение: София

Re: Язовир Лобош (Пчелина)

Мнение от stiviti »

Благодаря колега ! Към 25- ти ще напиша какво е положението. . Ще бъда там три -четири дни и съм решил да пробвам различни методи на риболов за мирни и хищни риби.
Petar Naydenov
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Дек 28, 2017 9:26 am

Re: Язовир Лобош (Пчелина)

Мнение от Petar Naydenov »

Здравейте Колеги ,
вчера бях на Радибош и както обикновено се получи хубав риболов на фидер , излязоха двайсетина каракуди с доста добри размери от 400 до 700 - 800 гр. , бабушки , костур и доста едър уклей . Колегата който ловеше до мен закачи един доста едър шаран може би около трите килограма , но нямахме късмет да го извадим - откачи се . За пореден път се убедих че това е най-доброто място за риболов на язовира , естествено след всичко хубаво следва и лъжичката с катрана...... Всички знаем че някакви местни тарикати събират такси паркинг от 10 лв. на автомобил под предтекст че мястот е частна собственост , някой знае ли чия е тази частна собственост и в чий джоб отиват парите събрани от риболовците ? Може би доста пъти е дискутирана темата , но не мога да не се възмутя от подобни мутренски приоми прилагани на язовира . Също така се появиха хора от ИАРА които провериха билетите , но и те не можаха да дадат отговор относно таксите събирани за паркинг . Не мисля че някой е за 10 лв. , но тези дребни тарикатщини започват да дразнят .
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 244
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Язовир Лобош (Пчелина)

Мнение от Kire 50 »

Здравейте риболовци, е ми да тук 10 там 10 лв. ,да ама не всеки може да си ги позволи, а и да е частна собственост да си го оградят и никои няма да им влиза . Преди години взимаха по 3 лв. ,сега са дигнали мизата.И за това аз ходя на понтоните, там е 2 лв. колата си е до теб има си и ресторант че тоалетна в залива бол риба всичко за един пълен релакс.
Вчера 7.30 ч. сутрин та като пристигнах на посоченото място залива вреше ама вреше от риба основно костур.Толкова много костур не бях виждал! Въпросът беше не да хванеш костур а да успееш да закачиш уклеи или перки.Време тихо слънчево прекрасно за риболов и риболовци бол . Основна стръв бял червеи на жито просто някоя случайна перка. Захранка стандартна купешка и варено жито .Уклея трудно се добираше до стръвта от костуретата. Но все пак си стана един динамичен риболов, риба след риба просто кеф на макс е таково чудо по нашите софийски водоеми няма.Да и тука
местните не си правеха труда да замятат въдици а просто си хвърляха цапала и пълнеха кофите. А и кормораните яко си пълнеха търбусите, що за птици ??? много е писано за тях по колко риба изяждат на ден, ама това е положението ЗАЩИТЕН ВИД !!! :fishing1: :fishing1: :fishing1: Успех на всички
Прикачени файлове
и улова в норматива
и улова в норматива
яко народ
яко народ
уклея чудесен ,,за пълнене,,,
уклея чудесен ,,за пълнене,,,
Аватар
spower
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 2:32 pm

Re: Язовир Лобош (Пчелина)

Мнение от spower »

Как е положението тия дни, язовира дали е замръзнал?
https://eleganten.top/ Мото и авто аксесоари.
bisvas
новобранец
новобранец
Мнения: 44
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 6:29 pm

Re: Язовир Лобош (Пчелина)

Мнение от bisvas »

Днес отидохме на понтоните Райски кът към 8 часа. С нас тримата бяхме около 15 човека . До 9 часа никой не хвана нито една риба. Ловихме(пробвахме) на бял червей и на рибета кубинки. Нямаше нито уклей, нито костури. Пълно капо. За пръв път ми се случва там да няма никаква риба.
Аватар
spower
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 2:32 pm

Re: Язовир Лобош (Пчелина)

Мнение от spower »

Събота след неуспешен риболов на Струма минах през Лобош понтоните към ранният слетобяд. Имаше свободни места. Хвърлих остатъка от речната захранка, но без успех. Видях докато бях там колеги да хващат редки червеноперки и дребен уклей. Тия, който бяха на понтоните всъщност хващаха.
Прикачени файлове
20190302_155108.jpg
20190302_155113.jpg
https://eleganten.top/ Мото и авто аксесоари.
arsenalcska
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Сеп 26, 2008 5:06 pm

Re: Язовир Лобош (Пчелина)

Мнение от arsenalcska »

Здравейте, колеги. Другата събота и неделя се очертава за сега да съм на Св. Никола. Въпроса ми е имали сега там някакъв риболов и какви риби да търся. Благодаря предварително :)
Аватар
gotzyss
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 189
Регистриран на: Сря Апр 07, 2010 5:40 pm

Re: Язовир Лобош (Пчелина)

Мнение от gotzyss »

Колеги ,Надморската височина на язовира е над 500 м , нали?
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”