Язовир Лобош (Пчелина)

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
krumus
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Окт 12, 2009 10:40 am

Язовир Лобош (Пчелина)

Мнение от krumus »

Здравейте колеги. Утре мисли да отскочим до Лобош за уикенда, скара, бира, палатка пък може и малко рибка да хванем. Но тъй като съм с двама новобранци и гьола ми е непознат, дайте съвет къде да отседнем с палатка, че и риба да хванем. Миналата седмица бяхме пак там на ръкава след Ковачевци, хванахме само дребна червеноперка, няколко кленчета на бял и костурчета на рибка, а дъното нищо. Та въпросът ми е шарани има ли там и къде да ги търся, както и на протейнови топчета или царевичка. Изобщо дайте инфо за язовира къде какво можем да хванем, да не се излагаме пред чужденците ;)
Аватар
MITKO70
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2830
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 10:37 pm
Местоположение: София

Re: Язовир Лобош (Пчелина)

Мнение от MITKO70 »

Шаран имаше много,ама сега ..... :D трудна работа.Пробвай от към Радибош,но имай предвид ,че местата са кът,направете си сметка кога ще ходите.Само царевица,забрави тези топчета.Захранване и пред шавара на плувка ,това е начина.Чу се за линове че излизат,но така и не ги видяхме.Днес обаче на Красно село го продават лина по 10лв.кг. а имаше и маломерни :roll: :shock:
Всичко може,но не всеки го можe.
Изображение
drebens
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1198
Регистриран на: Нед Фев 17, 2008 5:56 pm
Местоположение: Перник-Изток
Обратна връзка:

Re: Язовир Лобош (Пчелина)

Мнение от drebens »

Имаше линове преди две седмици,миналата обаче рибата тотално се премести от Радибош.За шарани не съм ходил никога на Лобош,но съм чул че се ловят на мястото под Орехите,то е под скалата от към стената на язовира,минава се през Поцърненци.Другия вариант който доста съм обмислял е от Радибош да се вкарва под гората на отсрещния бряг,но са 250-300 метра,доста е гребане с лодката а има и закачки.Аз лично ако ходя бих опитал и на топчета,но не с много подхранка.
П.С. Има си тема за този язовир,потърси я,там пише доста неща.
nickky kollew

Re: Язовир Лобош (Пчелина)

Мнение от nickky kollew »

Доста късно е вече , но нека дам информация ! Бяхме на гребната база скоро и по случайност решихме да вземем рачило . Метнахме дънните с царевица на тях но НИЩО ! пробвахме и с бял и естествено дребни каракуди ! Решихме да сложим рибета за някой хищник , е получи се , 11 големи костура ! доста едри поне за този вид риба . отделно хванахме доста уклейчета на плувка с доста малки кукички и така ! Та тези които мислят да ходят на Лобош , заложете на рибката ! ние не съжаляваме , дано и вие не съжалявате :) Успех
georg77
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Пет Юли 01, 2011 12:04 pm
Местоположение: София

Re: Язовир Лобош (Пчелина)

Мнение от georg77 »

Шаран на Лобош няма да уловиш лесно. Аз поне не съм хващал там от 10 години, обаче каракудите са огромни и в изобилие. Тая година лина е доста активен на язовира и си струва клечането именно за него.
Изхвърляйте си боклуците след риболова
bobkata_86
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Сеп 24, 2012 11:48 am

Re: Язовир Лобош (Пчелина)

Мнение от bobkata_86 »

drebens написа:Имаше линове преди две седмици,миналата обаче рибата тотално се премести от Радибош.За шарани не съм ходил никога на Лобош,но съм чул че се ловят на мястото под Орехите,то е под скалата от към стената на язовира,минава се през Поцърненци.Другия вариант който доста съм обмислял е от Радибош да се вкарва под гората на отсрещния бряг,но са 250-300 метра,доста е гребане с лодката а има и закачки.Аз лично ако ходя бих опитал и на топчета,но не с много подхранка.
П.С. Има си тема за този язовир,потърси я,там пише доста неща.
Здравей колега видях, че си запознат с местата на яз Лобош. Искам да те попитам, понеже за първи път ще ходя, как да стигна до ръкава вляво от стената през кои села трябва да мина..., като се има предвид, че съм от София.
drebens
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1198
Регистриран на: Нед Фев 17, 2008 5:56 pm
Местоположение: Перник-Изток
Обратна връзка:

Re: Язовир Лобош (Пчелина)

Мнение от drebens »

Ако съм те разбрал правилно става дума за Ковачевския залив.Значи през Батановци по пътя за Ковачевци,подминаваш го и след около километър залива се вижда от ляво на теб.Има черен път до него.Потърси на Гугъл търсачката "Риболовен Атлас",има го и във Фейсбук,там има подробно описание специално на този залив.
bobkata_86
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Сеп 24, 2012 11:48 am

Re: Язовир Лобош (Пчелина)

Мнение от bobkata_86 »

drebens написа:Ако съм те разбрал правилно става дума за Ковачевския залив.Значи през Батановци по пътя за Ковачевци,подминаваш го и след около километър залива се вижда от ляво на теб.Има черен път до него.Потърси на Гугъл търсачката "Риболовен Атлас",има го и във Фейсбук,там има подробно описание специално на този залив.
Мерси за изчерпателната информация, а ти като по-запознат кое място би ми препоръчал.
georg77
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Пет Юли 01, 2011 12:04 pm
Местоположение: София

Re: Язовир Лобош (Пчелина)

Мнение от georg77 »

мястото под Орехите,то е под скалата от към стената на язовира,минава се през Поцърненци
Това е мястото което е дашно на риба :D. Отклоняваш се за Поцърненци и преди кръчмата свиваш на ляво и пътя те води до язовира. Ще отправя апел към всички, които ходят на това място------Моля чистете си боклуците след риболова :twisted: ----------
Изхвърляйте си боклуците след риболова
drebens
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1198
Регистриран на: Нед Фев 17, 2008 5:56 pm
Местоположение: Перник-Изток
Обратна връзка:

Re: Язовир Лобош (Пчелина)

Мнение от drebens »

http://www.ribolovenatlas.com/view-lake.php?id=370
Не бих казал че съъм запознат,просто съм разпитвал за там,но никога не съм пробвал.Ти каква риба ще търсиш?
bobkata_86
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Сеп 24, 2012 11:48 am

Re: Язовир Лобош (Пчелина)

Мнение от bobkata_86 »

drebens написа:http://www.ribolovenatlas.com/view-lake.php?id=370
Не бих казал че съъм запознат,просто съм разпитвал за там,но никога не съм пробвал.Ти каква риба ще търсиш?
каракуда, лин, мирна общо взето
drebens
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1198
Регистриран на: Нед Фев 17, 2008 5:56 pm
Местоположение: Перник-Изток
Обратна връзка:

Re: Язовир Лобош (Пчелина)

Мнение от drebens »

На Ковачевския в гората отивай,даже още тази седмица докато е топло времето,и по възможност през седмицата.
bobkata_86
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Сеп 24, 2012 11:48 am

Re: Язовир Лобош (Пчелина)

Мнение от bobkata_86 »

drebens написа:На Ковачевския в гората отивай,даже още тази седмица докато е топло времето,и по възможност през седмицата.
Там пътя как е проходим ли е
bobkata_86
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Сеп 24, 2012 11:48 am

Re: Язовир Лобош (Пчелина)

Мнение от bobkata_86 »

drebens написа:На Ковачевския в гората отивай,даже още тази седмица докато е топло времето,и по възможност през седмицата.
http://www.bgmaps.com/map/route
Виж приближи максимално, мисля че това трябва да е :)
drebens
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1198
Регистриран на: Нед Фев 17, 2008 5:56 pm
Местоположение: Перник-Изток
Обратна връзка:

Re: Язовир Лобош (Пчелина)

Мнение от drebens »

Проходим е,черен път е около 200-300 метра,после стотина метра пеша из гората и избираш място.
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”