Язовир Лобош (Пчелина)

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Аватар
spower
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 2:32 pm

Re: Язовир Лобош (Пчелина)

Мнение от spower »

Вчера, след неуспешен риболов на Струма Бело поле и Арката, акостирах на понтоните на Лобош. Панаир голям всеки хвърля и вади уклей. Наредих се и аз за около 50 мин. 34 уклея . После разреди кълването въпреки захранката и си тръгнах, че много ме напече. Друга риба освен уклей не видях да хващат.
20160401_143400.jpg
https://eleganten.top/ Мото и авто аксесоари.
sinclar81
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:03 pm

Re: Язовир Лобош (Пчелина)

Мнение от sinclar81 »

Здравейте, отдавна ми се ходи на Пчелина едно време баща ми водеше там и имам хубави спомени. Сега и аз съм баща и ми се иска да посетя язовира с детето и жената, хем за излет хем за риболов (любителски). Може ли да ме опътите къде има място със сянка и да е по уединено, че не обичам лудницата. И ако може да ми кажете от къде да стигна до мястото. Аз съм от София. Благодаря ви предварително.
Аватар
Martin Mihailov
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5047
Регистриран на: Чет Авг 20, 2015 8:45 pm

Re: Язовир Лобош (Пчелина)

Мнение от Martin Mihailov »

Лобош е забранен до 15.След забраната пиши щете упьти всеки.
sinclar81
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:03 pm

Re: Язовир Лобош (Пчелина)

Мнение от sinclar81 »

Е аз няма да ходя тези дни понеже съм на работа. Най-вероятно другата седмица след 15ти със сигурност.
sinclar81
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:03 pm

Re: Язовир Лобош (Пчелина)

Мнение от sinclar81 »

Някой нещо да сподели за язовира!
mitko_r_mihov
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 5:21 pm

Re: Язовир Лобош (Пчелина)

Мнение от mitko_r_mihov »

Вчера,отидох привечер язовира го източват и почти няма места.Вечерта даваше каракуда,сутринта също докато не дойде една кола на стената нещо правиха сигурно пуснаха шлюзове,рибата веднага спря да кълве,това беше около 8,30 ч.След това нямаше удар.
lybakaa
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Авг 19, 2012 11:19 pm

Re: Язовир Лобош (Пчелина)

Мнение от lybakaa »

Здравейте,
има ли някой колега представа дали "бирниците", които събираха такса 10лв за паркинг от към залива на Радибош са активни и тази година...сиреч дали някой може да ми спести слизането до там. Последно ги "нахраних" преди 2 години и се чудя дали са успели да им преустановят "законния" доход?
Благодаря ви и наслука!
mitko_r_mihov
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 5:21 pm

Re: Язовир Лобош (Пчелина)

Мнение от mitko_r_mihov »

Водата много е паднала,предполагам че и там е невъзможно за ловене,ходих до халетата но 5-6 метра е паднало нивото навътре и е само кал и тиня.
saksi
фен клуб-скобар
Мнения: 2656
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 8:34 pm
Местоположение: Божурище

Re: Язовир Лобош (Пчелина)

Мнение от saksi »

Аватар
Баш Щукар
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 505
Регистриран на: Нед Юни 09, 2013 9:26 am
Местоположение: Кристиан Кирилов / Перник

Re: Язовир Лобош (Пчелина)

Мнение от Баш Щукар »

Уникален язовир се съсипва с този ВЕЦ....

В събота ще проверим дали се хранят рибите и ще дам инфо в темата.
Аватар
Баш Щукар
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 505
Регистриран на: Нед Юни 09, 2013 9:26 am
Местоположение: Кристиан Кирилов / Перник

Re: Язовир Лобош (Пчелина)

Мнение от Баш Щукар »

Ситуацията е следната - язовирът е дръпнал навътре с около десет метра, горе долу метър по вертикала. Рибата въпреки спада е активна и става хубав риболов. В събота от 6:30 до 13:00 аз и един приятел имаме по около 3 кг каракуди на човек. Първо пробвах на директния седмак - слънчевки много, рядък едър уклей и една червеноперка. Към 8:00 влезнах с мача на дистанция около 30-35 м, обаче за час само няколко каракудки. Колегата напипа добри каракуди на около 15тия метър и ги заскуба в добро темпо. Набързо извадих другия мач, турнах една 5 грама плувчица и ги почнах и аз. Рибата се влияеше от храната. Колегите покрай нас не хранеха и ловиха само слънчевки и редки каракуди.
Най-големия кеф дойде накрая, като под странните погледи на колегите извадих живарника, направих снимка-две и всички рибоци заминаха обратно. :)
clamp
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Юни 11, 2016 9:05 am

Re: Язовир Лобош (Пчелина)

Мнение от clamp »

Здравейте колеги :)
Аз съм изцяло нов във форума ,но го следя с огромен интерес от 1 месец. Грубо казано възраждам риболова в мен от годините когато бях на 15 и последно време само риби са ми в главата :fishing8: Хубавото е че всички тук знаете за какво говоря :D Въпроса ми е като грубо казано начинаещ дали може да ме посъветвате къде по-добре да отида на този язовир (за които си мисля доста често..) Не съм ходил там до сега и пътувам от София. Гледам че масово се говори за пускане от Радобиш ,но гледам че язовира е доста голям и ми се иска да намеря по-готино местенце без да го търся целия ден тъй като отивам рано сутрин и си тръгвам следобед.Нямам никакви очаквания просто релакс. Става дума за плувка и дъно. Предварително ви Благодаря и се извинявам ако съм ви прозвучал неадекватно. Не ме плаши капото ,ентусиазмът ми е в повече :fishing12:
Sme6NIKa
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 274
Регистриран на: Пет Май 25, 2007 9:28 am
Местоположение: София

Re: Язовир Лобош (Пчелина)

Мнение от Sme6NIKa »

clamp написа:Здравейте колеги :)
Аз съм изцяло нов във форума ,но го следя с огромен интерес от 1 месец. Грубо казано възраждам риболова в мен от годините когато бях на 15 и последно време само риби са ми в главата :fishing8: Хубавото е че всички тук знаете за какво говоря :D Въпроса ми е като грубо казано начинаещ дали може да ме посъветвате къде по-добре да отида на този язовир (за които си мисля доста често..) Не съм ходил там до сега и пътувам от София. Гледам че масово се говори за пускане от Радобиш ,но гледам че язовира е доста голям и ми се иска да намеря по-готино местенце без да го търся целия ден тъй като отивам рано сутрин и си тръгвам следобед.Нямам никакви очаквания просто релакс. Става дума за плувка и дъно. Предварително ви Благодаря и се извинявам ако съм ви прозвучал неадекватно. Не ме плаши капото ,ентусиазмът ми е в повече :fishing12:

Здравей колега! Важно е с каква кола си, защото има места, на които не се стига с ниска кола. Разкажи с какво смяташ да ходиш на язовира и може колегите да ти разкажат, къде и как да се позиционираш.
Мерака винаги е по-голям от възможностите....или поне при мен е така!
clamp
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Юни 11, 2016 9:05 am

Re: Язовир Лобош (Пчелина)

Мнение от clamp »

за съжаление разполагаме само с ниски автомобили :( Даже ходя с 1 приятел и неговата кола, защото моята е прекалено непроходима .. Общо взето сме само до пътя с колата + каране по хубав черен път ,но не е проблем да ходим пеш километър - два :) Изкопи от 20см на пътя са проблем ако не можем да ги надкрачим. Закупили сме си от модерните "калъфи" за въдици и общо взето целия инвентар с които разполагам за сега съм го направил лесно преносим. Ако някой реши да съдейства може да сложи 1 отметка с координати на картата за груба ориентация. :)
Аватар
Martin Mihailov
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5047
Регистриран на: Чет Авг 20, 2015 8:45 pm

Re: Язовир Лобош (Пчелина)

Мнение от Martin Mihailov »

clamp написа:за съжаление разполагаме само с ниски автомобили :( Даже ходя с 1 приятел и неговата кола, защото моята е прекалено непроходима .. Общо взето сме само до пътя с колата + каране по хубав черен път ,но не е проблем да ходим пеш километър - два :) Изкопи от 20см на пътя са проблем ако не можем да ги надкрачим. Закупили сме си от модерните "калъфи" за въдици и общо взето целия инвентар с които разполагам за сега съм го направил лесно преносим. Ако някой реши да съдейства може да сложи 1 отметка с координати на картата за груба ориентация. :)
При това положение слизаш на стената до там е асвалт.Отам имаш 10 метра ходене пеша и ловиш
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”