яз. Братушково

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

100ev
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Пон Яну 16, 2012 11:45 am

яз. Братушково

Мнение от 100ev »

Здравейте колеги! Тази събота мислим да организираме едно излетче за релакс пък и малко риболов около него. Интересува ме информация какво и на какво кълве на яз.Братушково :mrgreen: Попринцип там сме вадили доста прилични каракудки + едни познати са вадили и толостолоби, но тъй като ще водим и новобранци - ще се радвам на малко повече информация за скорошен период от време :) Благодаря предварително :)
Peugeot405
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Май 08, 2010 3:32 pm
Местоположение: София

Re: яз. Братушково

Мнение от Peugeot405 »

Здравей! Това лято имам 2 излета на Братушково и честно казано съм потресен от риболова. Миналата година се ловеше много каракуда, а тази и слънчевките (които бяха в изобилие) не пипаха. :) Явно нещо се е случило с водоема, защото преди рибарите се праскачахме, а сега нямаше почти никой. Условията са си същите - таксата е 5 лв. на човек, независимо дали ловиш или не и имаш право да иползваш 2 въдици.

Успех!!
..и продължавам да твърдя, че ако не в световен мащаб, то поне в България, риболова е тръгнал от Язовира !!
Аватар
gochev86
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 349
Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 6:38 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: яз. Братушково

Мнение от gochev86 »

Братушково е пълна скръб,ходих 3 пъти там 2 от които за 3-дневно.Улова беше малко каракуди(Под малко имам редвид 15 бр първя път и 45 втория),не са големи към 200-300 грама и малко по големи.Има много толстолоб....обаче по мой наблюдения излиза само на "косене" на единия ми излет за 2 дена изкараха 2 по 7-8кг и това е...относно таксата,някакви дела са водели за този язовир едни казват че се заплаща други не,на входа има будка на нея има табела с указанията колко се плаща, 5лв на въдица рибата си е за тебе....но може да се разбереш нещо с човека(тоест може да не си платиш всички въдици) Лично аз не възнамерявам да ходя повече там,освен ако не се подобрят условията...Това е от мен дано да съм помогнал
If we are what we eat, tomorrow I could be you.
100ev
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Пон Яну 16, 2012 11:45 am

Re: яз. Братушково

Мнение от 100ev »

Мерси за бързия отговор :) Ще отидем въпреки всичко - тая дестинация сме избрали, пък каквото такова - важното е да има релакс от ежедневието :D
boybey
новобранец
новобранец
Мнения: 95
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 12:34 pm
Местоположение: София

Re: яз. Братушково

Мнение от boybey »

Не плащайте на никого!!!!!!!!!!!!
Някакъв самозванец блъфира и събира парите. Язовирът се стопанисваше от водното сдружение на селото, но е собственост на общ. Сливница, и все още не е отдаден под аренда.
Поинтересувайте се на коя фирма е фискалното апаратче и кой е ЕИК (Булстата и).
Пишете в понеделник. И успех!
Аватар
CERRUTI
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1646
Регистриран на: Съб Юни 09, 2007 9:15 pm
Местоположение: СОФИЯ-Кристиян Атанасов

Re: яз. Братушково

Мнение от CERRUTI »

Да кажа и аз какво знам за статута на язовира....-
Реално язовира не е платен,в смисъл не е под аренда-далаверата каква е?:Хората от селото които имат земя около язовира са направили сдружение "Братушково",и фактически те не събират пари заради аренда,ами събират пари заради това, че ти си на тяхна земя.Така че даваш 5кинта,и от там на татък важи държавния закон за риболов-3въдици.....и т.н..Никой не може да ти иска да плащаш на пръчка,реално тези 5лв.са за достъп до язовира!
Изображение
Аватар
gochev86
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 349
Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 6:38 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: яз. Братушково

Мнение от gochev86 »

Това което знам аз е че се води дело между водно стопанство и арендатора, делото изтича в края ноември и до тогава по закон все още е на арендатора...но хора много, усти много и накрая всеки знае различни версии.В крайна сметка дваш пари риба... :) няма.
If we are what we eat, tomorrow I could be you.
100ev
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Пон Яну 16, 2012 11:45 am

Re: яз. Братушково

Мнение от 100ev »

Колеги днес бяхме там, положението е трагично. Имаше около 3 коли само наспрени. Водата беше отвратително спаднала, риболова течеше ужасно мудно - щом припряхме до белите и слънчака, представете си :D За около 4 часа и половина само 2 прилична каракуди на дъно излезнаха - на плувка на нищо не бута (вече слънчака и на жито удря :O ). От добрата страна - никой не се мерна да ни иска пари :D Поне релакснахме малко извън София, това е важното :P
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”