Къде кълве около Карлово?

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
absent
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 248
Регистриран на: Съб Апр 02, 2005 12:18 am
Местоположение: карлово,пловдив

Къде кълве около Карлово?

Мнение от absent »

Здравейте колеги ще се радвам да давате някаква информация за нашия раион.
Поздрави
Изображение
Аватар
bobev
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Съб Окт 18, 2008 10:04 am
Местоположение: Карлово

Re: Къде кълве около Карлово?

Мнение от bobev »

на "сепарацията" на Баня се ловят дребни бабушки :D : но пък за зимата са си идеални :wink:
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: Къде кълве около Карлово?

Мнение от Бат Стан »

Имам сигурна информация, че кефалът на Домлян в момента кълве добре. На бял червей са го ловили, но иска захранване с бели червеи с прашка. Твърди се, че излиза и на рибе, но моите хора са били с белите червеи и са направили нелош риболов.
Аватар
dekata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1428
Регистриран на: Сря Мар 01, 2006 6:53 pm
Местоположение: Карлово

Re: Къде кълве около Карлово?

Мнение от dekata »

На кое място или ръкав са били? Защото освен за валати за риба не съм чувал.И аз пих капучино два пъти там преди седмица.За това ми е интересно къде са били.
„Големият проблем с тъпите копелета е, че те са толкова тъпи, че не могат да повярват, че човек може да бъде умен”. Вонегът!
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: Къде кълве около Карлово?

Мнение от Бат Стан »

dekata написа:На кое място или ръкав са били? Защото освен за валати за риба не съм чувал.И аз пих капучино два пъти там преди седмица.За това ми е интересно къде са били.
На некво вливане или устие, не го познавам язовира.
Аватар
dekata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1428
Регистриран на: Сря Мар 01, 2006 6:53 pm
Местоположение: Карлово

Re: Къде кълве около Карлово?

Мнение от dekata »

Благодаря :)
„Големият проблем с тъпите копелета е, че те са толкова тъпи, че не могат да повярват, че човек може да бъде умен”. Вонегът!
absent
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 248
Регистриран на: Съб Апр 02, 2005 12:18 am
Местоположение: карлово,пловдив

Re: Къде кълве около Карлово?

Мнение от absent »

На сепарациите до баня излизат червенопетки и чат пат по някои килаф но лошото е че рибата дава само на определени места и те винаги са заети иначе там калве на пинки бял и торен а кифала зима и на кус кус.
За домлян смятам тези дни да го посетя с един колега и ще се постарая да направя някоя снимка и инфо.
Поздрави
Изображение
absent
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 248
Регистриран на: Съб Апр 02, 2005 12:18 am
Местоположение: карлово,пловдив

Re: Къде кълве около Карлово?

Мнение от absent »

И така вчера с един прятел решихме да посетим яз.Домлян....
Минахме през горни домлян и се запатихме кам устието на язовира които в момента се пални ,нямаше никои усвен нас на язовира Изображение (снимките са от телефона и са малко лоши моля да ме извините)

Изображение

Изображение

За наше зла учест още с спирането до язовира се получи кофти момент :D :mrgreen:
Изображение
Изображение

Изображение
Окопахме се много яко и с цялото рамжене на пикапа рибата сигорно избяга на другия краи защото като спряхме играеше и имаше признаци на живот.
Изкарахме вьдиците и хварлихме все пак на пинки и бял по едно време доидоха и колеги
Изображение

Изображение
Изображение

Докато чакахме един прятел с джип да доиде да ни издарпа понамокрихме червеите но рибата я нямаше ..
Изображение

и така приклучихме на барзо с риболова.
Ако някои ходи скоро там да пише каква е хавата :)

пп. И не спираите близо до водата че си еб*ло маиката и кал... :D да не попадате в нашата ситоация ПОЗДРАВИ :partyman:
Изображение
Аватар
dekata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1428
Регистриран на: Сря Мар 01, 2006 6:53 pm
Местоположение: Карлово

Re: Къде кълве около Карлово?

Мнение от dekata »

Аз днес пих едно капучино на дълбокото под базата :(Едно костурче на фидера. Каква беше дълбочината пред вас?
„Големият проблем с тъпите копелета е, че те са толкова тъпи, че не могат да повярват, че човек може да бъде умен”. Вонегът!
absent
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 248
Регистриран на: Съб Апр 02, 2005 12:18 am
Местоположение: карлово,пловдив

Re: Къде кълве около Карлово?

Мнение от absent »

Метар и половина някаде колегите които доидоха след днас казаха че са хващали уклеи и червеноперка преди 1 седмица на сьщото място
Изображение
Аватар
dekata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1428
Регистриран на: Сря Мар 01, 2006 6:53 pm
Местоположение: Карлово

Re: Къде кълве около Карлово?

Мнение от dekata »

И при нас имаше колега който каза,че миналата седмица е разбил костура на стената.Явно рибата се е раздвижила,но не е активна още.Иначе се получи....ако бяхте дошли миналата седмица... :lol:
„Големият проблем с тъпите копелета е, че те са толкова тъпи, че не могат да повярват, че човек може да бъде умен”. Вонегът!
absent
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 248
Регистриран на: Съб Апр 02, 2005 12:18 am
Местоположение: карлово,пловдив

Re: Къде кълве около Карлово?

Мнение от absent »

Колеги как е полежението някой някаде ходил ли е ?
Или вазнамерява ли да ходи ...??
Изображение
Аватар
cocko72
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 263
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 10:59 pm

Re: Къде кълве около Карлово?

Мнение от cocko72 »

Мила родна картинка.Хубав язовир,а му търсите уклейки и перчици като че са ,,златната рибка".Къде са ви големите костури и кефали?Не стига че нямате водоеми,ами не искате и да имате.Ми зарибете го малко тоя гьол!...в Карлово СЛРБ нямате ли?....или само ви взимат членски внос?
Мерак се гаси с пари!
Аватар
dekata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1428
Регистриран на: Сря Мар 01, 2006 6:53 pm
Местоположение: Карлово

Re: Къде кълве около Карлово?

Мнение от dekata »

Спокойно бе пич.Ще дойде времето и на костурите и кефалите.Търсим това което излиза за сезона.И защо мислиш,че ние трябва да го зарибим?Билети за какво си плащаме?Впрочем събрали сме малко пари в един от местните рибарски магазини и ще го зарибим напролет.А от местното ловно и горско не чакай такива чудеса.Не случайно хората спряха да си презаверя ват билетите при тях.
„Големият проблем с тъпите копелета е, че те са толкова тъпи, че не могат да повярват, че човек може да бъде умен”. Вонегът!
Аватар
SammY
фен клуб-скобар
Мнения: 493
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 3:42 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Къде кълве около Карлово?

Мнение от SammY »

Какво ще се пуска ? И аз съм дал малко , но от сърце :) Лятото мисля , че ми каза за шаран и/или амур , но беше много отдавна и съм забравил . Днеска бях там и взех 500гр бял , но не ми дойде на ... да го питам :)
п.п. Цоцко72 зарибявнето е лесно , проблема е опазването му , че е направо страшно от съвесни мрежари и търмъкчии ... искат да искарат и последните едри риби от язовира , но понеже са много големи , явно и хитри с мрежи нямат много успех , но с търмъци доста са извадени :(
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”