Братушково, София

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

100ev
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Пон Яну 16, 2012 11:45 am

Братушково, София

Мнение от 100ev »

Здравейте, колеги! Утре смятаме да спретнем едно излетче до Братушково, още не сме откривали сезона :mrgreen: . Реших обаче да се посъветвам с някой, който има актуално инфо от там. На какво дава напоследък (ако дава въобще :D ) и каракудите вече активни ли са? Мерси предварително :)
penev_pavel
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 101
Регистриран на: Пет Юни 13, 2008 7:45 pm

Re: Братушково, София

Мнение от penev_pavel »

Колега , миналата седмица бях там в събота имаше 12-13 КОСАЧИ ,ама стабилни.Никой не мина за такса.Мисля че може вече да не е платен , но не знам със сигурност.Аз лично на микроджиг имам 4 костура ,като единият е по малък от кутрето ми :) .Пиши какво е положението ако ходиш или на ЛС.Наслука!
100ev
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Пон Яну 16, 2012 11:45 am

Re: Братушково, София

Мнение от 100ev »

Мерси колега за инфото! Аз съм лично по по-мирните риби, ако ще е костур само на торен/рибка. Аз лично бих предпочел все още да е платен, но да се зарибява от време на време както си беше преди. Миналото лято имах ден със сигурно над 7-8 кила каракуди и то все прилични :) Ще пиша утре какво е станало :)

П.С. - Все пак ако някой има още инфо да споделя :)
mmilen
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 269
Регистриран на: Нед Яну 04, 2009 6:31 pm
Местоположение: София

Re: Братушково, София

Мнение от mmilen »

Тази година не съм го посещавал, но миналата по това време каракудата си взимаше спокойно на червейчета и на плувка и на фидер.
Наслука :)
Аватар
gochev86
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 349
Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 6:38 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Братушково, София

Мнение от gochev86 »

Миналата седмица бях там....пълно капо,след като се прибрахме минахме през рибарския и там ми казаха че са изкарали толстолоб 7кг.Останах много учуден,след няколко секунди разбрах че са били косачи и ми се изясни :)
Иначе вече е държавен няма такси и подобни.
If we are what we eat, tomorrow I could be you.
100ev
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Пон Яну 16, 2012 11:45 am

Re: Братушково, София

Мнение от 100ev »

gochev86 написа:Миналата седмица бях там....пълно капо,след като се прибрахме минахме през рибарския и там ми казаха че са изкарали толстолоб 7кг.Останах много учуден,след няколко секунди разбрах че са били косачи и ми се изясни :)
Иначе вече е държавен няма такси и подобни.
Тяхната кожа.... :axe: :axe: :axe:
Иначе язък голям, язовирчето си беше перфектно за риболов, сега и него ще го съсипят както всичките останали свободни :? Още инфо е добре дошли все пак :)
100ev
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Пон Яну 16, 2012 11:45 am

Re: Братушково, София

Мнение от 100ev »

Здравейте, колеги. В крайна сметка не ходихме на Братушково а посетихме добрият стар яз. Кътина (искам да отбележа, че имам вила в селото и редовно по пътя за там наблюдавахме колко е пълно) и без малко да се капотираме жестоко :D В крайна сметка за около 4-5 часа извадихме 3 червеноперки (айде дано на късмет да ни е през целия сезон) и доколкото разбрах сигурно сме едни от най-добре отчелите се на целия язовир. По-натам може да посетим и Братушково все пак да видим как е, но здраве да е. Поне от към слънце и хубави гледки си напълнихме душите. Със здраве и наслука :)
Lucifer87
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Пет Яну 28, 2011 12:49 pm

Re: Братушково, София

Мнение от Lucifer87 »

Някой да е ходил скоро на язовира
Аватар
krajbata
новобранец
новобранец
Мнения: 49
Регистриран на: Нед Авг 26, 2012 3:02 pm
Местоположение: София / Ловеч

Re: Братушково, София

Мнение от krajbata »

Колега, последно бях Октомври ( мин. година) и ловях не лоши пастърви... :)
Manchester United !
skyfx
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Фев 13, 2011 8:37 am

Re: Братушково, София

Мнение от skyfx »

Зарибен е, но риболова е труден за момента. Там рибата се събужда чак през септември.Ако идеш нощем може ида имаш повече слука.
Условията са си същите - 10 лв. на пръчка и каквото хванеш си е за теб.
Има доста шаран между 2 и 5 кг. В момента се лови толостолоб. Каракудата няма да я споменавам - детето си хваща по 100 за ден.
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Братушково, София

Мнение от chirusa_bg »

Интересна работа, последните няколко пъти всички на язовира бяха капо. Едва ли е чак толкова зарибено с шарани по 5 кг, които всеки може да си вземе срещу 10лв. :)
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”