яз.Бебреш

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Аватар
markas
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 118
Регистриран на: Пет Авг 01, 2014 2:04 pm

Re: яз.Бебреш

Мнение от markas »

Към колегата Petrad, и всички шаранаджий със слука на язовира :
Дайте малко повече информация къде, как и преди колко време са се ловили тези митични шарани, понеже аз от около 4 години ходя по-често на язовира, понякога със преспиване и съм хващал всички други обитатели, но не и от мустакатите рибоци.
Първата щука и първата кака се помнят вечно независимо от килограмите им !
Juniur86
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 182
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 8:30 am

Re: яз.Бебреш

Мнение от Juniur86 »

Относно костура, да определено предпочиташе силикона пред воблерите и железата. Виж кленовете бяха друга хава ... най-големия 30см удари на воблерче,на други изкуствени примамки удари нямах на кленове. Но тъй като казахте че има много клен взех повече бял ... добър бе ефекта. Колкото до силиконите зелените бяха уловисти друг не пожела .... Чудя се на какъв силикон си забол това зъбато животно и в кой период от годината.
Изображение
the best
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 100
Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 9:19 pm
Местоположение: Ботевград

Re: яз.Бебреш

Мнение от the best »

всички колеги който посещават язовира един апел ако хванат някоя платика или морунаж нека да го върнат обратно ,защото със големи усилия се упитваме да ги развъдим тези видове.Ходилисме от реката ,от яз Искър да ги пуснем тука нека им дадем малко шанс па като се увеличи популацията ще ги взима ме.Мисля че никой няма да се нахрани със една рибка ,но като я върне и тая рибка хвърли хайвер ще има много по голям ефект от това което се мъчим да направим а именно да увеличим рибното разнообразие във язовира.
Аватар
markas
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 118
Регистриран на: Пет Авг 01, 2014 2:04 pm

Re: яз.Бебреш

Мнение от markas »

Понеже не спомена нищо за булдото, предполагам че не си го пробвал. Аз само с него ловя кленовете и то с доста добър успех.
Пробвай другия път и няма да съжаляваш.
Качил съм любимите ми силикони на профила ми. До сега само с тях съм имал слука. Обърни внимание на втория отдясно-наляво. Много стар силикон който не мога да намеря на пазара. Кутията от цигари е за да се добие представа колко е малък и все пак побърква големите рибоци. Точно това силиконче ми докара щуката. Колкото и странно да е, удари ми около 2 - 2: 30 следобяд един ден преди забраната - 14.02. тази година. Дай боже всекиму поне един такъв улов :)
Първата щука и първата кака се помнят вечно независимо от килограмите им !
Аватар
markas
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 118
Регистриран на: Пет Авг 01, 2014 2:04 pm

Re: яз.Бебреш

Мнение от markas »

the best написа:всички колеги който посещават язовира един апел ако хванат някоя платика или морунаж нека да го върнат обратно ,защото със големи усилия се упитваме да ги развъдим тези видове.Ходилисме от реката ,от яз Искър да ги пуснем тука нека им дадем малко шанс па като се увеличи популацията ще ги взима ме.Мисля че никой няма да се нахрани със една рибка ,но като я върне и тая рибка хвърли хайвер ще има много по голям ефект от това което се мъчим да направим а именно да увеличим рибното разнообразие във язовира.
Колега подкрепям апела ти. Всички се радваме на разнообразието на риби на водоема и дано да продължим. От миналата година до сега имам 3 уловени платики, 2 от които бяха пълни с хайвер което е обнадеждаващо. И трите са върнати разбира се. За морунажа от тук научих, все още не съм закачал. Дано наистина се развъдят. Страхотна кауза, дано повече колеги я уважат.
Първата щука и първата кака се помнят вечно независимо от килограмите им !
Аватар
ILEGAL
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Съб Юли 06, 2013 8:28 pm

Re: яз.Бебреш

Мнение от ILEGAL »

markas написа:
the best написа:...
...
Вие си знаете, но платиката не бих ви я препоръчал да зарибявате с нея и да я пазите толкова :idea: . Много бързо ще измести другите видове, ако не вярвате вижте на Искъра какво се случи :idea: . Колко каракуди се вадят и колко платики? А колко каракуди са се вадели преди десетина години? Да не говорим, че никакъв кеф не прави, излиза като мокър вестник. Но както казах, вие си знаете :drinkers:
Аватар
markas
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 118
Регистриран на: Пет Авг 01, 2014 2:04 pm

Re: яз.Бебреш

Мнение от markas »

ILEGAL написа:
markas написа:
the best написа:...
...
Вие си знаете, но платиката не бих ви я препоръчал да зарибявате с нея и да я пазите толкова :idea: . Много бързо ще измести другите видове, ако не вярвате вижте на Искъра какво се случи :idea: . Колко каракуди се вадят и колко платики? А колко каракуди са се вадели преди десетина години? Да не говорим, че никакъв кеф не прави, излиза като мокър вестник. Но както казах, вие си знаете :drinkers:
А хич? Аз също не съм фен на платиката нито като кълване и борба, нито от кулинарна гледна точка.
Но не е ли по-хубаво като отиде човек да си почине и начеше крастата на язовира да закачи по някоя риба било то и платика, от колкото да се прибере разочарован и капо.
А за Искъра, не бих казал че има толкова много платики че да намали популацията на каракудите...все пак не е азиатския скачащ шаран. На Искъра проблемите са много и единственото хубаво нещо което се случи там от много време на сам са 30 000 - те бели риби с които зарибиха Юни месец тази година.
Все пак темата е за Бебреш, а за този язовир всяко зарибяване с каквато и да е риба е добре дошло.
Колегата Juniour, е написал страхотен отзив за разнообразието и кефа от уловените рибоци. Какво по-хубаво от това дори да се увеличи разнообразието. :smt004
Първата щука и първата кака се помнят вечно независимо от килограмите им !
Д. Димитров
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 102
Регистриран на: Вто Дек 20, 2011 5:33 pm

Re: яз.Бебреш

Мнение от Д. Димитров »

:smt023
the best написа:всички колеги който посещават язовира един апел ако хванат някоя платика или морунаж нека да го върнат обратно ,защото със големи усилия се упитваме да ги развъдим тези видове.Ходилисме от реката ,от яз Искър да ги пуснем тука нека им дадем малко шанс па като се увеличи популацията ще ги взима ме.Мисля че никой няма да се нахрани със една рибка ,но като я върне и тая рибка хвърли хайвер ще има много по голям ефект от това което се мъчим да направим а именно да увеличим рибното разнообразие във язовира.
Аватар
petrad
новобранец
новобранец
Мнения: 93
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 1:34 pm

Re: яз.Бебреш

Мнение от petrad »

Markas трудна работа са тия бебрешки шарани.Миналата година капо,и тая върви на там ама не съм само аз така.Аз ходя предимно на "кошарите" на залива ама последно съм вадил там преди две години.После язовира падна много и от тогава няма никой.
Моята доброта има своите граници,особено ако вашата наглост клони към безкрайност ....
Juniur86
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 182
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 8:30 am

Re: яз.Бебреш

Мнение от Juniur86 »

И аз мисля че платиката няма как да измести каракудите .... нито ги бие, нито ги яде, нито хайвера им яде .... Да не говорим че обитават различни дълбочини или така наречените водни пластове а и обичат по чисти места докато каракудата се набива в тиняка където платика не обича да стои ..... Хиляди различния но си е мое мнение. Друг голям бонус Рибните и качества не са особени яко кокаляци следователно не е толкова сериозен бракониерски обект Все неща които биха ни радвали!
Колега за булдото разбрах и то много добре имах и булдо и мухи и всичко в мен .... но от личен опит знам че на булдото трудно някой батко ще превари дребосъците ... Дребните излизаха на перо с подхранката от бях бяха подивели вадех ги с пълно тумбачета с червей ... ама не ми се ловят дребосъци .... Виж тоз клен на воблера ми вкара леко адреналин ... И този воблер ще ми стане първенец в ранглистата усещам го от сега 2 излета за по 2 часа и двата пъти удари на него .....
Изображение
Аватар
ILEGAL
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Съб Юли 06, 2013 8:28 pm

Re: яз.Бебреш

Мнение от ILEGAL »

Juniur86 написа:И аз мисля че платиката няма как да измести каракудите ..
Колега, няма смисъл от безмислени спорове, но само ти казвам че я измества 100%. Яде хайвера не само на каракудата, a на всички видове риби. Размножава се изключително бързо, хищниците не я долюбват заради слузта и ако условията са подходящи популацията на платика нараства изключително бързо и измества другите риби (там където е привнесена изкуствено, демек зарибена).

И в заключение, ако не ми вярваш, питай някой колега който риболовства редовно на язовир Сопот да ти обясни, там и маломерните не ги връщат, дават ги на котките или ги изxвърлят на брега, в такава напаст са се превърнали платиките.

Апропо, едрата ако знаеш как да я сготвиш има много добри вкусови качества. :drinkers:
Juniur86
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 182
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 8:30 am

Re: яз.Бебреш

Мнение от Juniur86 »

Колега ILEGAL няма никакви излишни спорове. Аз не споря нито приемам мнението ти като спор тъй като не съм достатъчно запознат по въпроса. Просто исказах мнение което си е достоверно за мен си ... но реално погледнато напълно възможно е да си живея в пълна заблуда по темата.
Изображение
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14804
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: яз.Бебреш

Мнение от G.Petkov »

Поради комбинирани причини, яз.Бебреш стана актуален за мен през последните две седмици :D !
Този път лових в устието, щото боклуците от миналата седмица ги нямаше !




Изображение





Имаше някакви риби,
Пак лових на плувка, на рибка!





Изображение





В една от паузите, реших да пробвам със захранка за мирна риба,
Обаче - нищо, или по-точно пак костурчета на бял !
Може да не съм уцелил времето и мястото !

Иначе на рибка - стандартния улов за този язовир,




Изображение
Juniur86
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 182
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 8:30 am

Re: яз.Бебреш

Мнение от Juniur86 »

Много добри кленове има .... Мен миналата седмица ме отнесе един такъв на воблерчето, голямо густо:)
Изображение
Аватар
markas
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 118
Регистриран на: Пет Авг 01, 2014 2:04 pm

Re: яз.Бебреш

Мнение от markas »

Хубави снимки колега, мястото също е хубаво и със сигурност доста захранено. Аз не ходя там точно защото по принцип винаги има хора от тази страна и става пренаселено понякога. Клена е хубав, но в сравнение с предишни години това е слаб улов за около 1-2 часа. Имам съмнение че причината е в постоянното покачване и спадане на водата в язовира.
Не знам колко е истина за Бебреш, но от други малки язовири знам че когато преливат, мирните риби се набиват в преливниците и от там в реката. Дано не се е случило същото и на Бебреш, въпреки че чух за местен, който по време на дъждовете чакал под язовира с мрежа и прибрал промишлени количества от преливната рекичка...дано е само клюка...
Първата щука и първата кака се помнят вечно независимо от килограмите им !
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”