яз.Бебреш

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Juniur86
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 182
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 8:30 am

Re: яз.Бебреш

Мнение от Juniur86 »

Не ми се вярва, но не е невъзможно ....И няма и да ме учудди ако се окаже верно. От миналата седмица се каня да питам и все забравям по тази река нагоре от язовира дали има пъстърва ? Някой ловил ли е ?
Изображение
Аватар
markas
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 118
Регистриран на: Пет Авг 01, 2014 2:04 pm

Re: яз.Бебреш

Мнение от markas »

Ако някой каже че е ловил пъстърва ще му се смея много. Рекичката няма условия. Тясна, плитка, без вирчета...само някое малко мренче може да се спотайва под камъните или пък някое кленче.
Първата щука и първата кака се помнят вечно независимо от килограмите им !
Аватар
markas
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 118
Регистриран на: Пет Авг 01, 2014 2:04 pm

Re: яз.Бебреш

Мнение от markas »

Към колегата който зарибява с Платика :
Би ли дал малко информация как се организирате и евентуално да се разберем ако имате желание и малко средства да съберем пари да купим и пуснем Бели риби ( Сулки , Смъдоци ), както искате ги наричайте :) Мисля че има условия за тях, пък и са страхотни риби :)
Първата щука и първата кака се помнят вечно независимо от килограмите им !
1111111
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Апр 10, 2009 11:18 pm

Re: яз.Бебреш

Мнение от 1111111 »

Колко и дати е смешно пъстърви имаше но вече от голямите води на реката са в язовира.Американки по 300-400грама се ловят но са редки.Относно белите мерси пополацията на щука нараства а на мирната намалява.
Аватар
markas
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 118
Регистриран на: Пет Авг 01, 2014 2:04 pm

Re: яз.Бебреш

Мнение от markas »

Ред и полувина коментар, а не знам от къде да започна...:D
Абе колега, тия Американки не отиват ли всяка година в язовира когато вали и реките прииждат. Ако имат желание, ще си се върнат във поточето ( понеже река е силно казано ). И като ги има в реката и евентуално в язовира защо никой не хваща...да не говорим че от доста години ходя и не съм виждал ентусиасти да газят из рекичката.
Би ли дал малко повече информация за нарастващата популация на щуката и как точно я следиш? :)
Първата щука и първата кака се помнят вечно независимо от килограмите им !
Juniur86
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 182
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 8:30 am

Re: яз.Бебреш

Мнение от Juniur86 »

Колкото и щука да има .... от едното си ходене там заключението ми е че популацията и хич не е много .... за цял ден мятане 2 тапи нон стоп във водата едно удряне нямам ..... не говоря за хваната риба а един удар нещо малко дори да надращи рибето. Така че има на къде да се развива още мисля аз .... Друг въпрос е тази бяла риба дали е удачно да се зарибява тъй като е лесен обект за бракониерство особено през размножителния и период ....
Изображение
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14812
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: яз.Бебреш

Мнение от G.Petkov »

Нивото на язовира пада,заради това днес не можах да намеря оптималното място,
Малко костур на рибка и няколко кленчета, които върнах обратно !
Подухваше приятен за тази жега вятър !
А на брега много софри и много "мюзик" - хората се кефят на хубавото време :D !




Изображение





Изображение





Изображение
Аватар
petrad
новобранец
новобранец
Мнения: 93
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 1:34 pm

Re: яз.Бебреш

Мнение от petrad »

Днес 16.08. посетих язовира с цел някоя бабушка или евентуално кефал.Какво ли ме изненада приятно,ще оставя на колегата
bkd да определи вида на рибите от първия ред.За мен си е жив уклей ахаххахаххаха. Иначе Бебреш отново се прояви и стана истинска скобарска фиеста насред лято.Снимки в галерията.
Моята доброта има своите граници,особено ако вашата наглост клони към безкрайност ....
Juniur86
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 182
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 8:30 am

Re: яз.Бебреш

Мнение от Juniur86 »

Много добри! :smt023
Изображение
desi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 608
Регистриран на: Нед Авг 31, 2008 11:59 am

Re: яз.Бебреш

Мнение от desi »

Не знаех, че там има скобари. Това е приятна изненада.
111111
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Юли 01, 2010 5:35 pm

Re: яз.Бебреш

Мнение от 111111 »

Браво за скобарите късметлийски ден.По инфо от няколко колеги в последната седмица се лови по някой и друг клен и кустурчета.Само един апел пускайте от скобарите за да може още малко да се развъди поне да се кефим при ловенето им.Само да вметна че с мойте приятели хванат скобар е обратно в язовира,просто кефа докато излезе от 4-5 метра дълбочина е голям,а той е просто кокал за консумация.От 3 години насам съм хванал поне 20-30 броя от тях само един 1.5кг подарен на колегата с мен. Риболова вече е случаен от факта на новопостроения ВЕЦ на около 2-3 километра по надоло,водата спада драстично.Късмет на всички решили да посетят язовира.
Аватар
petrad
новобранец
новобранец
Мнения: 93
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 1:34 pm

Re: яз.Бебреш

Мнение от petrad »

111111 колега,за късметлийския ден не ми казвай,че около мен имаше още 3,4 колеги и никой не вадеше никаква риба.Аз си му знам чалъмчетата на гьолчето , а и скобите преди десетина години ние сме ги пускали така , че сега ще им се кефя като ги ловя,а дали ще ги пускам обратно или ще са мезе по една сръбска рецепта за футболната среща вечерта си е моя работа.Нека пускаме обратно от платиките и морунажа та да стане популацията им за ловене и на тях.Утре пак съм там и ще се опитам да повторя случайния риболов от събота.Миналата година ВЕЦ нямаше, а водата спадаше август по същия начин. :drinkers:
Моята доброта има своите граници,особено ако вашата наглост клони към безкрайност ....
Аватар
stoiann80
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 174
Регистриран на: Нед Авг 17, 2014 3:44 pm
Местоположение: София

Re: яз.Бебреш

Мнение от stoiann80 »

Здравейте колеги. През делнични дни навалица ли е на язовира или е по-спокойно?
Memento mori
ivan_tsochev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 235
Регистриран на: Нед Апр 04, 2010 8:45 pm
Местоположение: Троян

Re: яз.Бебреш

Мнение от ivan_tsochev »

Да се изкажа и аз за платиката! На яз. "Сопот", където ловя почти всеки уикенд, понеже съм от Троян стана голям гмеж от нея. Преди 7-8 години я донесоха с два бидона от яз. "Горни дъбник" и сега вече е най-масовата риба. Трудно може да се дореди каракуда от нея, а и е прав колегата, че яде всякакъв друг хайвер, а нейния нищо не го бара понеже е обвит в слуз. Емоционална е, особено едрите екземпляри и спасява капото в повечето случаи. На мен ми е кеф да я ловя, но е факт, че бързо се въди и е устойчива. Бъдете сигурни, че след няколко години ще имате много от нея на "Бебреш"!
Juniur86
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 182
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 8:30 am

Re: яз.Бебреш

Мнение от Juniur86 »

Някой утре за Бебереш ? .... Мисля да го пробвам пак, че ми хареса та ако има колеги ще ми е приятно да се видим на гьола :)
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”