яз.Бебреш

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Аватар
petrad
новобранец
новобранец
Мнения: 93
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 1:34 pm

яз.Бебреш

Мнение от petrad »

Здравейте колеги,отварям темата за язовира.Който има инфо за него нека го споделя.Редовно го посещавам тая година и допреди две седмици даваше редовно-кефал,бабушка,едра каракуда и забележете скобар.От началото на август започна да спада нивото на водата и рибата почти спря да се храни,изключение правят колегите който ловят на спининг от лодка.Наслука на всички.
Моята доброта има своите граници,особено ако вашата наглост клони към безкрайност ....
vitotan
новобранец
новобранец
Мнения: 99
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 11:00 am

Re: яз.Бебреш

Мнение от vitotan »

Преди три дни нулева активност,фидер плувка а сутринта след 4 завря от риба ама.....
И дари ни с много сила
кога хванем много риба
да преборим алчноста
да я пуснем по вода
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14804
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: яз.Бебреш

Мнение от G.Petkov »

Миналата есен лових на рибка и блесна, без особен успех,
Имаше костур, но разпръснат.

Интересно ми е, какво ловят от лодките ?
Аватар
MiTaKa™
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1396
Регистриран на: Пет Фев 09, 2007 9:34 pm
Местоположение: От СоФиЯ Бе БаТе
Обратна връзка:

Re: яз.Бебреш

Мнение от MiTaKa™ »

На връщане днес от Сопот от магистралата видях , че е бая спаднал , което не е добре
Изображение
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14804
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: яз.Бебреш

Мнение от G.Petkov »

Така е от м.май !
Аватар
petrad
новобранец
новобранец
Мнения: 93
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 1:34 pm

Re: яз.Бебреш

Мнение от petrad »

Язовира беше паднал с 18 метра миналата година,сега от дъждовете през юни се напълни,но от началото на август отново почва да спада.От лодките ловят кефал,костур,щука и сом.
Моята доброта има своите граници,особено ако вашата наглост клони към безкрайност ....
Аватар
bkd
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3907
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 8:16 pm
Обратна връзка:

Re: яз.Бебреш

Мнение от bkd »

Колега petrad ,убеден ли си ,че има скобар :roll:
ИСКАМ МРАКА НА ЗОРАТА,А НЕ ЗАЛЕЗА НА СВЕТЛИНАТА...
Аватар
petrad
новобранец
новобранец
Мнения: 93
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 1:34 pm

Re: яз.Бебреш

Мнение от petrad »

Колега бкд не само че съм убеден,но и доста добре го лових края на м.юли.Ако има колеги от Ботевград може да кажат и те,не говоря празни приказки колега.Не съм отворил темата за да се лъжем, а да обменяме информация.
Моята доброта има своите граници,особено ако вашата наглост клони към безкрайност ....
Аватар
petrad
новобранец
новобранец
Мнения: 93
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 1:34 pm

Re: яз.Бебреш

Мнение от petrad »

Миналата година пуснахме и от Искарските платики,но са единични бройки и не са тема за коментар,поне докато популацията им не стане що годе добра.
Моята доброта има своите граници,особено ако вашата наглост клони към безкрайност ....
Аватар
steve08326
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Чет Фев 17, 2011 7:52 pm
Местоположение: Ботевград

Re: яз.Бебреш

Мнение от steve08326 »

Доста замряла тема ... Преди забраната закривах на Бебреш с мач . Само стрелба на бял имаше резултат ловяха се кефал,червеноперка , костур . Баща ми захранваше със захранка и ловеше маломерни кефалчета, уклей и един скобар 7-800 гр.
Аватар
petrad
новобранец
новобранец
Мнения: 93
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 1:34 pm

Re: яз.Бебреш

Мнение от petrad »

Я ,как скобар сте хванали ? Някой си там БКД ме питаше верно ли има скобар,ми сигурно различавам скобар от уклей.Така,язовира се е качил почти до преливника и след забраната ще има доста добър риболов.
Моята доброта има своите граници,особено ако вашата наглост клони към безкрайност ....
Juniur86
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 182
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 8:30 am

Re: яз.Бебреш

Мнение от Juniur86 »

Дайте да посъжевим тази тема ..... Някой може ли да даде инфо този язовир свободен ли е или той е арендосан ? Какво и къде може да се търси? Благодаря.
Изображение
Аватар
petrad
новобранец
новобранец
Мнения: 93
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 1:34 pm

Re: яз.Бебреш

Мнение от petrad »

Язовира е свободен , никога не е бил арендован а и няма как да бъде тъй като е вододайна зона. Инфо от последната седмица ,пълен е догоре и не го изпускат за сега което е добре.Риболова досега беше сравнително слаб,но почва да се активизира.Миналата седмица има изваден шаран 15кг+,само за сравнение миналата година за цяло лято нямаше удар.Почва да се обажда и едрата бабушка като се влияе сравнително добре от захранка,за сега няма активност от страна на скобара.Горе долу е това ,надявам се че съм бил полезен.
Моята доброта има своите граници,особено ако вашата наглост клони към безкрайност ....
Juniur86
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 182
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 8:30 am

Re: яз.Бебреш

Мнение от Juniur86 »

Благодаря колега за инфото , много полезно определено ... искам да попитам и още нещо за спининг риболов удачен ли е водоема ?
Изображение
Аватар
petrad
новобранец
новобранец
Мнения: 93
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 1:34 pm

Re: яз.Бебреш

Мнение от petrad »

Да,определено язовира е добра дестинация за спинингов риболов.Срещам доста често колеги който въртят блеснички и други който са с лодки. Има добра популация на среден и едър кефал,а и доста щука се завъди в последните две, три години.За костура мисля ,че няма нужда да коментирам има го и него.Абе общо взето е добро язовирчето ама си е малко капризно.
Моята доброта има своите граници,особено ако вашата наглост клони към безкрайност ....
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”