Актуално инфо за раци около София

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
balky
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 123
Регистриран на: Пет Юли 25, 2008 1:05 pm
Местоположение: СОФИЯ

Актуално инфо за раци около София

Мнение от balky »

Здравейте,
интересувам се от актуална информация, къде около София е възможно да се ловят раци... Подариха ми един такъм(като дълъг живарник със странични отвори) и ми се ще да го изпробвам..Предварително благодаря :))
п.п. Е, и ако хванем риба с въдиците докато чакаме раците ще е супер :)))
Аватар
szipion afrikanski
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 570
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 1:58 pm

Re: Актуално инфо за раци около София

Мнение от szipion afrikanski »

Колега, уловът на раци с подобен тип съоръжения е забранен. Много се изписа по тази тема, но аз лично знам за хора които са били глобени заради употребата на такива винтери. По добре си ги лови с въдица да ти е мирна главата!!!
alankulu1987
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1101
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 8:35 pm

Re: Актуално инфо за раци около София

Мнение от alankulu1987 »

Как се лови рак с въдица, ако не е тайна де ? :D Защото аз за толкова години не съм видял някой да лови целенасочено раци с въдица.
mario67
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 882
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 3:57 pm
Местоположение: гр.София ж.к Люлин

Re: Актуално инфо за раци около София

Мнение от mario67 »

Миналата година на Пожарево имаше адски много рак,но есента са го източвали и сега незнам как е
Сега се връщам от риболов и пак ми се ходи!!!
albundi29
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 303
Регистриран на: Пон Яну 25, 2010 9:03 am

Re: Актуално инфо за раци около София

Мнение от albundi29 »

Колега ти сериозно ли......?
Жаден съм а вода не ми се пие
Аватар
gochev86
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 349
Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 6:38 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Актуално инфо за раци около София

Мнение от gochev86 »

На рачило с някаква мръвка (колкото по вмирисана толкова по добре):),мисля че имаш право на някакво количество,но колегите да кажат какво.
If we are what we eat, tomorrow I could be you.
lazo65
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 175
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:09 am
Местоположение: Божурище

Re: Актуално инфо за раци около София

Мнение от lazo65 »

На Пожарево раци се ловяха на всичко. Царевица, бял, торен и всичко за което се сетиш. На плувка се хващаха най-много защото почва да топи и води, и щеш не щеш трябва да да го хванеш иначе изяжда стръвта , а ти си чакай. Интересното беше, че почнат ли раците спира рибата и обратно. Явно рибата като се завърти около захранката и ги плаши. Правили сме проба и за един ден риболов двама човека, освен шараните сме ловили и една кофа от латекс /от големите/ раци. Ама всичко това БЕШЕ. :drinkers:
shombeto
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Юни 12, 2009 9:25 am

Re: Актуално инфо за раци около София

Мнение от shombeto »

колега и с рачило риболова е забранен,иначе на кътина се ловят раци доволно или на плувка до шавара или с ръце във водата.
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Актуално инфо за раци около София

Мнение от mita4eto »

За локацията бих искал да добавя и Огняново - последните ми излети там раците се появяват на всякаква стръв
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
сирака
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 732
Регистриран на: Чет Авг 19, 2010 8:59 pm
Местоположение: гр.Ямбол

Re: Актуално инфо за раци около София

Мнение от сирака »

alankulu1987 написа:Как се лови рак с въдица, ако не е тайна де ? :D Защото аз за толкова години не съм видял някой да лови целенасочено раци с въдица.
Колега,на мястото на куката слагаш тел във формата на триъгълник,на него нанизваш червея.Другото нагоре си е плувкарски такъм,като повлече и вдигаш не много бързо.Когато наближиш повърхността подлагаш кепче отдолу,защото като усети въздухът,рака се пуска.Аз лично не ползвам кепче,защото нямам такова с дълга дръжка,а ги изтрелвам направо на брега,така изтървам част от големите,но там където ходя,раците са в промишлени количества,за 30 мин. се правят по 50 бройки. :drinkers:
Изображение
В тоз гьол,риба няма!
Аватар
Rud
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 216
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 4:30 pm

Re: Актуално инфо за раци около София

Мнение от Rud »

Винтер и рачило :D аз така ги ловя който спазва толкова "законите" да се мъчи с въдица :lol:
Като не кълве аз ще клъвна.
Dimy
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1036
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 1:29 pm
Местоположение: Samokov

Re: Актуално инфо за раци около София

Мнение от Dimy »

С прожектор . Светиш им в очите кепа от пред и ги подритваш отзад ;-)


Сега сериозно светиш им в очите и ги събираш с раце . Може и с кеп но е по -трудно поне за мен . Ма не ми е любимото да обикалям язовира докато другите си пият ;-))
По добре платики да ловя :-)
lazo65
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 175
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:09 am
Местоположение: Божурище

Re: Актуално инфо за раци около София

Мнение от lazo65 »

shombeto написа:колега и с рачило риболова е забранен,иначе на кътина се ловят раци доволно или на плувка до шавара или с ръце във водата.
Колега чувал съм от хора които ходят целенасочено за раци и ползват точно рачило в центъра на което завързват умряла риба или жаба. В закона има указан размер за големината и бройката на раците който могат да се ловят, но винаги съм мислел, че се ползва рачило. Колега Ти пишеш, че риболова с рачило е забранен за което съм съгласен. Но рака не е риба , а се води воден организъм. Поясни моля Те! :drinkers:
сирака
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 732
Регистриран на: Чет Авг 19, 2010 8:59 pm
Местоположение: гр.Ямбол

Re: Актуално инфо за раци около София

Мнение от сирака »

По-горе съм написал метод,с който съм доста доволен... :!: Не рискувайте с рачило,имам приятел,който е глобен за риболов с мрежест уред(рачило).Пък и с въдицата има тръпка. :D
Утре ако имам време преди работа ще отида и може да направя някоя снимка. :wink:

А до тогава...

Изображение

:drinkers:
Изображение
В тоз гьол,риба няма!
lazo65
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 175
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:09 am
Местоположение: Божурище

Re: Актуално инфо за раци около София

Мнение от lazo65 »

Колега снимката с раците си е направо за кулинарен журнал , а относно глобата на приятеля Ти за рачилото, то погледнато реално и кепа е мрежест уред. Щом с рачило не могат да се ловят раци, какво е предназначението на този уред. Плевелни рибета за стръв също ли не могат да се ловят с него. Живите рибки за стръв по магазините /кубинки, щипоци, виолетки, каракудки и др./ да не би да ги ловят с въдица или всеки си тълкува правилата по своему. Въпроса ми е към всички колеги четящи форума. Ако някой е запознат и може да даде компетентен отговор- моля нека сподели! :drinkers:
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”