Яз. Огняново до Елин Пелин

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от Тедо »

Много е гадно там - не си губете времето :)
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от naskobo »

Всъщност някой знае ли що за поделение е това, за което води пътя от Раковица през горната страна на язовиря- срещу острова?


http://www.168chasa.bg/Article.asp?ArticleId=878691" onclick="window.open(this.href);return false;

Почвам да се опасявам от някаква еко- катастрофа??!!
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
Аватар
bananaman
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 263
Регистриран на: Вто Фев 15, 2011 7:07 pm
Местоположение: Най-големото село, София

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от bananaman »

Мен един съсед ми се кълнеше за хубави бели риби миналата година на тролинг :rolleyes: :rolleyes:
За 1 ден НАРИБА Господ два дена дава :)
Там, седнал на един нос, Дарий I огледаждаше Понта (Черно море). В действителност, това море заслушаваше възхищението му, тъй като то е най-прекрасното от всички морета.
"История" , Херодот , 5в.пр.Хр.
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от mita4eto »

И аз съм се чудил много пъти какво аджеба е това поделение там, за което са ми казвали ... има ли го, няма ли го ...
Един от наистина красивитие водоеми в района ... не ща и да си помислям, че може и на него да сме му таковали мамата и да сме го превърнали в помийник ...
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от mita4eto »

Наско, стряскаща е тази статия, която си цитирал наистина ...
Пораснал съм в Ямбол и околията, а там на по-малко от 10км от града през комунизма също добиваха уран (или поне са дупчили доста ями). От над 20 години всичко е разграбено, никой не му дреме за тези съоръжения, а хората масово измират от страшни болести ... една камара млад народ си замина от този свят, аз имам много роднини, които си отидоха от този свят заради най-лошата болест ... положението е страшно, но никой не му дреме ... Без да съм наясно с детайлите около урановите мини около София, на тази шибана държава НЕ ВЯРВАМ и съм убеден, че радиацията я има ... дано не съм прав!
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
6tukara
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 499
Регистриран на: Нед Яну 13, 2008 8:10 pm
Местоположение: София

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от 6tukara »

В язовира има много раци а те са критерии че водата е чиста. Така че причината и просто многото бракониери.
АКО ИМА РИБА И НА БАСТУН, ЧЕ СЕ ХВАНЕ
aquafishing
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 4:33 pm
Местоположение: София

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от aquafishing »

Дали има лед ? някой с информация за язовира?
Аватар
6tukara
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 499
Регистриран на: Нед Яну 13, 2008 8:10 pm
Местоположение: София

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от 6tukara »

Ако някой е минавал да сподели дали е замръзнал.
АКО ИМА РИБА И НА БАСТУН, ЧЕ СЕ ХВАНЕ
Аватар
6tukara
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 499
Регистриран на: Нед Яну 13, 2008 8:10 pm
Местоположение: София

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от 6tukara »

Вчера ходих на язовира лед няма. Само залива на устието не съм видял и за там не знам дали е замръзнало. Пробвах джиг от лодка но без успех. Колеги търсеха костур на зимна блесна от лодка и казаха че са хванали по някое рибе.
Рапорт даден.
АКО ИМА РИБА И НА БАСТУН, ЧЕ СЕ ХВАНЕ
Аватар
Николай Ангелов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 758
Регистриран на: Съб Май 07, 2005 10:55 am
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от Николай Ангелов »

Вчера и аз си направих разходка там. Устието е замръзнало. Имаше и няколко човека върху леда. Видимо ледът беше по целия ръкав - до края на асфалтовия път, но до там не стигнах. После спрях на една от отбивките преди стената да намокря новите силиконки - без успех (а и не съм се надявал). Тук-там се мяркаха и лодки. В широката част на язовира лед няма.

Изображение

Изображение

Изображение
cfk
новобранец
новобранец
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Авг 31, 2008 8:21 pm

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от cfk »

Хубав язовир беше, но сега е опоскан здравата. Миналата година срещнах местен рибар който сподели, че системно се бракониерства с ток. Прибирали зашеметената риба и я пускали в един платен гьол наблизо. Това ме отказа да ходя там дори и само за разходка.
teca
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 132
Регистриран на: Сря Фев 27, 2013 4:14 pm

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от teca »

Майката му разкатаха на язовира.....на пъпа на София ,а беше бъкан с риба.Всеки знае къде са трофейните сомове и шарани,ама всеки си трае.
КЪДЕ СТЕ ИАРААААА, ХАЙДЕ ДАЙТЕ ОТГОВОР!
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от naskobo »

teca написа:Майката му разкатаха на язовира.....на пъпа на София ,а беше бъкан с риба.Всеки знае къде са трофейните сомове и шарани,ама всеки си трае.
КЪДЕ СТЕ ИАРААААА, ХАЙДЕ ДАЙТЕ ОТГОВОР!


Който ходи на локвите на мутрата Веци в Доганово е съучастник в обезрибяването на Огняново :mrgreen:
За шараните, сомовете и бялата е ясно, но защо изчезнаха дори уклея, клена, костура каракудата и бабите?
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
Аватар
ILEGAL
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Съб Юли 06, 2013 8:28 pm

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от ILEGAL »

Да, огледалните шарани на Bенци са точно от Огняново :roll: . Не ме разбирайте грешно, не защитавам никой, но аз на Доганово досега съм ловил само шарани бройлерчета които сто на сто не са от Огняново... Иначе, много жалко за язовира, толкова е красив, близо е до София, но местните браковци са му ебали майката :cry: ...скоро и раци няма да има :evil:
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от naskobo »

ILEGAL написа:Да, огледалните шарани на Bенци са точно от Огняново :roll: :evil:
Е, то като свърши рибата в язовира, може и да му се наложи и да купува.Но към 2005г.(не съм сигурен в годината) язовира беше зарибен за последен път точно с такива шарани. Местните циганьори се скъсаха да ловят по 2-300 гр шаранчета, каквото оцеля и порасна е в Доганово. Напролен каракудата се наблъсква в разливите и пак там.Но всичко си има край...
Много ме е яд за този язовир!!!
Имаше някакъв слух, че покрай последната продажба на Кремиковци, новите собственици са възнамерявали да направят атракциони и платен риболов? Може би така е по-добре от нищо?
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”