Яз. Огняново до Елин Пелин

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
kozbi
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Вто Мар 18, 2008 8:31 pm

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от kozbi »

Благодаря за съвета... Бебреш го бях отпипсал като дестинация , след миналогодишното ниво на водата , но явно рибите са устойчива "гад" :)

Но ми остава една последна надежда за огняновските костури - да ги потърся покрай скалите на северния бряг... някога тия дни ще е и ще е на малка слънчевка от водоема , миналата година си направих много приятен риболов , да видим тази как ще е по същите места .
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14804
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от G.Petkov »

jazi написа:За костури ходи на язовир Бебреш. Там са много и са между 100 - 200 грама, вече по - големите са рядкост.

Многото са около 40-80 гр.

Но ако има някоя снимка, може да и да ме опровергаеш ! :D

Иначе е лесно, мериш улова, броиш рибките и ....... получаваш средно тегло. :wink:
Аватар
jazi
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Нед Юни 17, 2007 7:15 pm
Местоположение: Kazanlak

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от jazi »

G.Petkov написа:
jazi написа:За костури ходи на язовир Бебреш. Там са много и са между 100 - 200 грама, вече по - големите са рядкост.

Многото са около 40-80 гр.

Но ако има някоя снимка, може да и да ме опровергаеш ! :D

Иначе е лесно, мериш улова, броиш рибките и ....... получаваш средно тегло. :wink:
Колега тази снимка имам. Не съм ги теглил, може и аз да си нямам точна напредстава за грамажите. Важното е че ги има в изобилие. :fishing10:
Прикачени файлове
received_1816805748345970.jpeg
received_1816805748345970.jpeg (257.55 KiB) Преглеждано 5925 пъти
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14804
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от G.Petkov »

Да, това са рибките. :D

Наистина са в изобилие, но няма едро.
Ходих два пъти, но не лових.
Няма кой да ги яде и не ми се похабяват костурчетата.
Аватар
jazi
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Нед Юни 17, 2007 7:15 pm
Местоположение: Kazanlak

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от jazi »

Някой ходил ли е скоро на язовира?
kozbi
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Вто Мар 18, 2008 8:31 pm

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от kozbi »

Днес (19ти юли) обиколих с мотора... Затвърдих си мнението , че каракудите проявяват интерес към торния ми червей когато си поискат и аз не мога да направя нищо , т.е. ако почна да ги търся на дълбоко с торния -> слънчевки .
Ето я единствената ми каракуда за днес - 640гр. , с хубав зрял хайвер...
Изображение

Уви , голямите кленове се плашеха от шляпането на плувката , а и от това на блесната . Вятъра ми попречи да издърпам и други каракуди от местообитанията им - 30см под повърхността и около клоните на отдавна потопените дървета .

След това отидох да видя миналогодишното костурско място как е ... при скалите , където пътя "потъва" (от към Раковица) . Ами тези 50-70см надолу по вертикала , са променили ситуацията малко . Костури видях 2-3 , 50грамови максимум , не искаха блесната ... Кленове също имаше и те само любопитни . Успях да хвана една малка слънчевка , но костур над 100те грама така и не се появи за нея... Направи ми впечатление , че миналата години там каракуди рядко виждах по брега - сега си ги имаше , даже извадих една 200грамова на торния червей :) .

Впечатляващото бяха няколко шляпвания на 200м. пред мен - навярно хубави шарани .

П.П. Но утре съм на Бебреш , да се наловя на костури!
Аватар
jazi
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Нед Юни 17, 2007 7:15 pm
Местоположение: Kazanlak

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от jazi »

Здравейте колеги,

Това е моят улов от 23.07(неделя).
:fishing11:

http://www.img-share.eu/f/images/398/IM ... sredna.jpg

http://www.img-share.eu/f/images/398/IM ... sredna.jpg

Като най - голямата каракуда е към килограм, а другата е към 700 - 800 гр. хванах около 15тина каракуди. Лових само и единствено с директен телескоп на около 2.80м дълбочина (на ваглера по навътре нямаше резултат). Имах един доста тежък удар (не успях да извадя върха на въдицата от водата), но за жалост бях с повод 0,12 и последва скъсване, предполага че е било някое шаранче.
Но риболова беше доста труден защото имаше тонове с раци, извадих около 50, 60 рака (след 40 спрях да ги броя) и много слънчевки. Когато успявах по някакъв начин да си опазя стръвта от раците и слънчевките следваше удар на каракуда.

Ето и няколко снимки на рачетата:

http://www.img-share.eu/f/images/398/IM ... sredna.jpg

http://www.img-share.eu/f/images/398/IM ... sredna.jpg

Като цяло риболова беше доста приятен.

П.С. Разбира се аз риба не ям и всичко върнах във водата. (за да не ме обвините че съм като някои колеги месари.)
kozbi
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Вто Мар 18, 2008 8:31 pm

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от kozbi »

С този ти пост , много ме разколебаваш , дали да бия път до яз.Искър и да се надявам на някоя и друга платика или пък да си заложа на познатото :) .

А на някой прави ли му впечатление , че се виждат повече каракуди и то предимно 500+гр калибър , в сравнение с други години ? Може пък аз да съм обикалял малко преди и да не съм гледал внимателно :) .

Като изключим десетките капани за раци , разпънати в средата на язовира , други бракониерски методи не съм наблюдавал.... А резултата може само да ни радва... а и тия хиляди малки костурчета , като пораснат , ще стане интересно :) .

Някой имал ли е успех с растителна стръв в риболова на огняновска каракуда ? Аз не , но и не съм упорствал достатъчно на хлябове , жито , царевица...
Аватар
jazi
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Нед Юни 17, 2007 7:15 pm
Местоположение: Kazanlak

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от jazi »

kozbi написа:С този ти пост , много ме разколебаваш , дали да бия път до яз.Искър и да се надявам на някоя и друга платика или пък да си заложа на познатото :) .

А на някой прави ли му впечатление , че се виждат повече каракуди и то предимно 500+гр калибър , в сравнение с други години ? Може пък аз да съм обикалял малко преди и да не съм гледал внимателно :) .

Като изключим десетките капани за раци , разпънати в средата на язовира , други бракониерски методи не съм наблюдавал.... А резултата може само да ни радва... а и тия хиляди малки костурчета , като пораснат , ще стане интересно :) .

Някой имал ли е успех с растителна стръв в риболова на огняновска каракуда ? Аз не , но и не съм упорствал достатъчно на хлябове , жито , царевица...
Двете големи каракуди ги хванах на царевица. По малките кълвяха на хляб и бял червей.
kozbi
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Вто Мар 18, 2008 8:31 pm

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от kozbi »

Днес , вечерта , където влиза асфалта в язовира , от към Раковица , все пак направих някакъв риболов на костур , на рибка.... Водата вреше отгоре от дребни риби и от време на време нещо ги подгонваше , ясно е какво , само размера му не е ясен :) . Та ще зарежа за известно време каракудите и ще се фокусирам върху огняновските костури :) .
Аватар
thebigtourist
новобранец
новобранец
Мнения: 79
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2010 10:05 pm

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от thebigtourist »

Днес сутринта до към 9, докато гонеше по край брега направих петнайсетина бройки костур, но не е особено едър уви. После до обед като напече разреди но пак се вадеха с настояване. Излезе и една маломерна сулка, не повече от 15ина см, за щастие беше много чисто закачена в края на устата и я пуснах невредима. Тъй като ми е едва второто посещение на язовира - въпросът ми е случайна ли е сулката или може съвсем целенасочено да се търси? Ако да къде са перспективните места за целта?
kozbi
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Вто Мар 18, 2008 8:31 pm

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от kozbi »

И аз бях на Огняново , от 11 до 16ч. , от скалите след потъването на раковишкия път , та чак до следващото малко заливче (с това ниво , още по-малко) , обходих брега . И видях бандата хулигани ... 30-40костура с калибър 50-100гр. се движеха в компактна група и вършееха на 1м. от брега... за първи път виждам такова нещо . Та на рибка имахме с братчеда 10тина костура , нищо впечатляващо като размери , но записахме и няколко кленчета на рибка , което ме изненада ... Последния час мъчих от скалите на скакалец кленовете , но не ми се получаваше много успешно - голямите се изплашиха.

Но , важното е , че може да се прави активен риболов на костур , на рибка , а навярно и на изкуствени примамки , но като му дойде времето :) .

Що се отнася до бялата риба , че я има - има я , че някои правят тематичен риболов , опитват , но не мисля , че са достатъчно гъсти , че да се надяваш на голям успех . Но съм чувал за 2-3кг. бели риби :) . Сомове също има... шараните са ясни . Но бих искал да видя снимка на килограмов лин от Огняново :) .
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от mita4eto »

Любим за мен водоем, който преди посещавах много по-често и винаги ме даряваше с някой-друг клен, каракуда, костура не го броя. Напоследък стабилно съм разредил излетите си там, дори не се сещам последните 2-3 години да съм го правил ... с тия постове ме амбицирате да се заиграя отново със спининга в търсене на добрите клендаци. А и е прекрасно място за поемане на дозата енергия, нужна за градското ни оцеляване. Може би като се заесени е добър момент за настояване за тлъстите таранки също
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14804
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от G.Petkov »

mita4eto написа:Любим за мен водоем ...... Напоследък стабилно съм разредил излетите си там, дори не се сещам последните 2-3 години да съм го правил ...


Все едно аз съм го писал този пост.

Отказаха ме "токаджииите", които имат база на брега от към Вакарел, водомоторните спортисти през топлите месеци и снимките на онзи идиотски филм "Непобедимите" !

От брега на рибка се ловеше доволно костур, понякога и мерни бели риби.

Сега и през зимата, и на леда няма риба.

И аз съм малко изненадан от успехите на колегите, може би ще направя пробен излет тази година.
Аватар
thebigtourist
новобранец
новобранец
Мнения: 79
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2010 10:05 pm

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от thebigtourist »

Днес минавах наблизо и се отбих до язовира, без подготовка - имах спин пръчка с няколко примамки в колата. Слязох от към раковица и почнах да се надявам, но уви. Преди месец и нещо направих доста приличен риболов на костур там, но сега нямаше. Къде се групира костура по това време в язовриа?
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”