Яз. Огняново до Елин Пелин

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от miro253 »

mita4eto написа:Съмишленици във форума има бол, Наско добре го е казал, периодично се появява подобна инициатива, не зная обаче дали е била подета и развита сериозно. Аз, разбира се, бих се включил финансово според възможностите ми (както, вярвам, биха го направили и голяма част от нас), но поради липса на време няма как да съм полезен системно с присъствие на място (то за риба вече няма кога да ходя :( ) Това е и "симптом" на доста от нас, риболовците, че колкото и каквото да искаме, в края на краищата нещата опират до време, а него го няма ...
На същия хал съм и аз. Ако направя 5 риболова в годината я пиша "добра" :? , но винаги бих подкрепил такава инициатива в името на бъдещето и опазването на природата ни - в частност такива прекрасни водоеми като язовир Огняново.
Аватар
seeker2
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 450
Регистриран на: Съб Сеп 04, 2010 11:26 pm

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от seeker2 »

6tukara написа:В язовира има много раци а те са критерии че водата е чиста. Така че причината и просто многото бракониери.
Точно така. ....И другия критерий е ,че когато има много раци ,сома е на изчезване :?
Кеф ,цена няма
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от naskobo »

По празниците направих една кратка проверка-никакъв признак на живот, нито едно кръгче от риба не видях.Откъм Раковица имаше 3-4 човека- капотирани. От коментарите разбрах, че рядко излизат маломерни костурчета.Нивото е сравнително ниско.
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
Danchobor
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 116
Регистриран на: Сря Окт 03, 2007 8:22 am

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от Danchobor »

Момчета подкрепям изцяло инициятивата за Огняново също мога да помогна с ограничена сума пари за съжаление . Но живея в близост до язовира и ако предприемете нещо с ваз съм и малко информация за рибата има го и оклея и каракудата но се държъ в дълбокото още костур на леко тежко и на бял и на торен цервей на около 3-4 метра дълбочина . Ако някой го итересува нещо да пита а на бракониера предлагам да прекопаем стената при с Лесново и да му избяга цялата риба този човек няма спирка но може да помагне и малко масаж предполагам сте сериозни хора .
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от naskobo »

Венци трябва да бъде заловен и осъден, да му се отнеме разрешението за гьола и рибата да се върне в язовира
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
Аватар
Николай Ангелов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 758
Регистриран на: Съб Май 07, 2005 10:55 am
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от Николай Ангелов »

Вчера следобед (неделя) се разходих до язовира. Лових откъм с. Голема Раковица. Използвах директна 6-ца, подходящи кука, повод, плувка и утежнение, два пакета българска храна с добавена шепа пинки и бели червеи, а за стръв - същите гадинки. Хванах около 50-ина рибки, като основно се ловеше уклей. Между едрите хайванчета от време на време се вреждаха и колкото показалец. Останалите "късметлии" бяха дузина костура. Няколко бяха също колкото пръст, а другите - масов размер. Последната бройка беше рекорда ми за такава риба. Точни размери нямам, но съдейки по педята ми дължината е в границите 31-33 см. Клъвна и една бабушка. Интересно, но този път не извадих и един рак.
Та, ако някой се колебае дали да посети яз. Огняново преди забраната, да не се чуди - с малко подготовка и фини такъми дребосъкът е гарантиран. За ориентир - нивото на водата е такова, че участъкът от стария път, който обикновено е залят, сега е проходим с кола. Колите, които видях наброяваха 30, а риболовците - поне по две. Дочух колеги на отсрещния бряг да споменават неведнъж за сериозен улов на каракуди от предния ден, при това повсевместно. Знам ли, то винаги вчера кълвеше по-добре от днес :) .
При първа възможност след забраната отново ще "рапортувам".
zdraveca.
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 11:13 am

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от zdraveca. »

Дали нещо се е променило по язовирчето? Някой да е ходил скоро?
indzaghi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 316
Регистриран на: Нед Май 10, 2009 1:53 pm

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от indzaghi »

Ако някой има информация и желание,да драсне 2 реда !
djago1981kn
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 209
Регистриран на: Чет Фев 02, 2012 5:50 pm

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от djago1981kn »

Забраната за водоеми над 500м.н.в.е до 17.06.
Аватар
jazi
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Нед Юни 17, 2007 7:15 pm
Местоположение: Kazanlak

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от jazi »

Аз мисля утре да отида и да пробвам как стоян нещата.
Аватар
jazi
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Нед Юни 17, 2007 7:15 pm
Местоположение: Kazanlak

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от jazi »

Здравейте,

Ходих на язовира, рибата не е гъста, но я има. Хванах само каракуди и слънчаци. Най- голямата каракуда е към 600 - 700гр.

http://www.img-share.eu/f/images/376/IM ... sredna.jpg

http://www.img-share.eu/f/images/376/re ... n1qxF.jpeg
Voyvodov
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Юни 20, 2017 1:19 pm

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от Voyvodov »

Колеги, някакво инфо за Огняново? Става ли за целодневен излет на фидер за мирна риба? Няма да търся нещо трофейно, по-скоро да убия деня. Поздрави и Мерси!
Voyvodov
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Юни 20, 2017 1:19 pm

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от Voyvodov »

Мерси за инфото колега и браво!

На фидер ли я търси? Освен каракуда нещо друго излезе ли? :)
kozbi
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Вто Мар 18, 2008 8:31 pm

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от kozbi »

Малко снимки за цвят в темата:

Една приятна каракудка (440гр) на торен , от днешния ден. На плувка и 40см дълбочина (при поне 3м. до дъното) в клоните , обичам да практикувам риболов с наблюдение на рибите :D
Изображение

Друга каракуда от преди дни (днес също имах подгонвания на блесничката , но това , че е нова явно я прави по-несимпатична)
Изображение

И тази късна пролет , а и вече лято , се нагледах на шарани на язовира... ама добичета навярно над 10кг! Тези на снимката надали минават 5кг...
Изображение

За 2 дни , язовира беше зеленясал много сериозно , ще видим след още 2-3 какво ще е положението , тази година ще посещавам язовира без никакви времеви задръжки , белким се науча да хващам риби...

П.П. Ловите ли костури , по-голями от 50гр? Нещо са ми изчезнали и не мога да ги намеря по язовира... А с блесната събирам пасажи от може би миналогодишни риби със стотици!
Аватар
jazi
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Нед Юни 17, 2007 7:15 pm
Местоположение: Kazanlak

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от jazi »

За костури ходи на язовир Бебреш. Там са много и са между 100 - 200 грама, вече по - големите са рядкост.
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”