Яз. Огняново до Елин Пелин

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
cfk
новобранец
новобранец
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Авг 31, 2008 8:21 pm

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от cfk »

За шаранчетата потвърждавам със снимков материал:
Изображение
Хванах това шаранче от Огняново през лятото на 2009-та година. На снимката не личи, но е към кило. Пуснах го веднага обратно, дано да е още там.
Аватар
ILEGAL
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Съб Юли 06, 2013 8:28 pm

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от ILEGAL »

Честно казано от много време ми се върти една идея в главата. Не можем ли по примера на колегите от Пловдив да се организираме група риболовци, със собствени средства и дарения да зарибим язовира с шаран, амур, бяла риба (толкова водорасли има, че амурите като прасета ще станат :fishing9: ) и след това контрол и изненадващи проверки съвместно с ИАРА. И за да не бъда голословен ето и конкретни предложения:

1. Да се намери риболовен клуб (във форума мисля, има доста колеги които могат да ударят едно рамо за това) от чието име да започнем събиране на средства за зарибяване(собствени, дарения по банкова сметка, каси в риболовни магазини и т.н.) и преговори с ИАРА за съвместен контрол
2. Да се зариби язовира и след това да се организираме група хора на доброволни начала (кои когато има възможност) и да упражняваме зверски контрол съвместно с ИАРА (по примера на колегите от Пловдивско). Контрол не само над мрежари и тем подобни уроди, но също така над въдичарите (за билетчета, да не се лови в забраната и т.н)

Ако успеем да се организираме(дай Боже) само за около година- две ще имаме прекрасно място за риболов само на има- няма 40 км. от София :fishing6: . Ако ли пък не, ще продължим да се оплакваме във форума как Bенци, Менци или които и да е мрежари язовира и няма никаква риба там... :(
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от naskobo »

ILEGAL написа:Честно казано от много време ми се върти една идея в главата. Не можем ли по примера на колегите от Пловдив да се организираме група риболовци, със собствени средства и дарения да зарибим язовира с шаран, амур, бяла риба ..:(
Идеята е мн.добра, при сериозна организация бих се включил с ограничена сума пари, за друго нямам възможност и време, опасявам се че повечето колеги са така.
А само на 2 км имаме едно циганско село и един отявлен бракониер за който работят местни лумпени-той не рискува лично. ИАРА си я знаем-ограничен ресурс и ниска мотивация.
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
Аватар
ILEGAL
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Съб Юли 06, 2013 8:28 pm

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от ILEGAL »

Хайде, колеги. Вече сме двама :roll: . Можем да станем много, всеки ще помага с каквото може, който няма време с пари, който няма пари с време и така... И след две години ще имаме прекрасно място за риболов до София :fishing4: ... Можем да го направим, на Пясъка как го направиха и даже резултат има, наблюдава се вече увеличение на рибната популация.
cfk
новобранец
новобранец
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Авг 31, 2008 8:21 pm

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от cfk »

Аз също бих се включил в зарибяването, обаче проблемът с опазването си остава. То поне в размножителния период на рибите да имаше контрол. И това си е задължение на ИАРА, ние нямаме нито възможност, нито правомощия. Даже не разбирам защо за този язовир се изисква риболовен билет, при условие че нещата там са на самотек от години.
indzaghi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 316
Регистриран на: Нед Май 10, 2009 1:53 pm

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от indzaghi »

Aз ще подкрепя такова начинание,въпреки,че до сега съм бил на този язовир веднъж и то на снимките на един филм.Не разбрах само до колко водоема е чист от към радиация и др. замърсявания?
Аватар
ILEGAL
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Съб Юли 06, 2013 8:28 pm

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от ILEGAL »

Водоема е пълен със сладководни раци, а те са индикатор че водата е чиста :idea: ! Колкото до контрола, ясно е че ИАРА не прави нищо, затова предлагам да се съберем една ударна група риболовци и да си го контролираме ние съвместно с ИАРА, както го правят колегите в Пловдив, това май е единствения начин да се справим с бракониерската сган :axe: !
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от naskobo »

По-старите форумци знаят, че тази идея възниква периодично, но досега нищо не сме направили.
Ако приемем,че Венци е основния обезрибител на язовира( в което съм сигурен на 90%),задачата е по- трудна от тази на пловдивчани, щото тоя е с политически връзки, играе го общински съветник от ГЕРБ в Елин Пелин и се изживява, че района му е бащиния.А и никой в БГ не гледа на бракониерството като престъпление.
Лично аз предпочитам някой по - голям тарикат от него да вземе целия язовир и да стане като Веринско
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
indzaghi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 316
Регистриран на: Нед Май 10, 2009 1:53 pm

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от indzaghi »

Това не е политфорум,но и ген.Тонев беше човек на Борисов,ама като нагази лука...Но като се съберем повече хора,има начини нещата да се променят.Аз по принцип съм против аренди,огради и пр.,защото то пак в язовира няма риба.ИАРА е институцията,която е отговорна по закон да опазва тези водоеми.Драстичното завишаване на наказанията за бракониерство и спазването на закона би свършило работа.
Аватар
ILEGAL
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Съб Юли 06, 2013 8:28 pm

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от ILEGAL »

Ако се съберем достатъчно хора и дадем достатъчно гласност на инициативата, ако ще и на Бат Боко сол тъшак да е нищо няма да може да направи :finga: ...и аз съм на мнение, че ИАРА трябва да зарибява и контролира :roll: , обаче като не може на тях да се разчита по-добре да вземем нещата в свой ръце мисля...

Ето още една идея (и се надявам да не остане само идея), нека намерим риболовен клуб (трябва да е достатъчно голям) и от негово име да започнем преговори с ИАРА, дори ако имаме достатъчно късмет може да успеем да се договорим самият клуб да стопанисва изцяло язовира, знам ли, варианти има много, но трябва да се организираме, ха дано....
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от naskobo »

Съгласен съм, че ако стане скандал, никой( най-малко ББ) няма да рискува рейтинга се за да защитава някакъв селски съветник-бракониер,. Обаче съществува и автоцензура и властите не си развалят рахатлъка с такива.Проблемът е, че голямото мрежене е в минало-бешело време -иди доказвай. Сега май вече няма какво да се мрежи и въпреки това съм убеден, че напролет като влезе останалата каракуда в плитчините, че ще се опитат да я пренесат в Доганово. Ако ще се прави нещо, тогава да е.
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
teca
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 132
Регистриран на: Сря Фев 27, 2013 4:14 pm

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от teca »

naskobo написа:
teca написа:Майката му разкатаха на язовира.....на пъпа на София ,а беше бъкан с риба.Всеки знае къде са трофейните сомове и шарани,ама всеки си трае.
КЪДЕ СТЕ ИАРААААА, ХАЙДЕ ДАЙТЕ ОТГОВОР!


Който ходи на локвите на мутрата Веци в Доганово е съучастник в обезрибяването на Огняново :mrgreen:
За шараните, сомовете и бялата е ясно, но защо изчезнаха дори уклея, клена, костура каракудата и бабите?
Защото те са по-дребни риби и не издържаха на ампеража.Виждал съм залива ,дълбокия от към Арамлиец ,побелял от каракуди и линове
Аватар
ILEGAL
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Съб Юли 06, 2013 8:28 pm

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от ILEGAL »

Мамицата им изродска, бракониерска :axe: Затова, колеги, нека се организираме! Вярвам, че с общи усилия можем...и след някоя и друга годинка тия линове и каракуди ще ги ловим, няма да мрат по заливите :evil:
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от miro253 »

Не знам кой номер по ред съм, но и аз ще ви подкрепя.
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Яз. Огняново до Елин Пелин

Мнение от mita4eto »

Съмишленици във форума има бол, Наско добре го е казал, периодично се появява подобна инициатива, не зная обаче дали е била подета и развита сериозно. Аз, разбира се, бих се включил финансово според възможностите ми (както, вярвам, биха го направили и голяма част от нас), но поради липса на време няма как да съм полезен системно с присъствие на място (то за риба вече няма кога да ходя :( ) Това е и "симптом" на доста от нас, риболовците, че колкото и каквото да искаме, в края на краищата нещата опират до време, а него го няма ...
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”