Къде кълве край Хасково и региона?

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
djicky
новобранец
новобранец
Мнения: 94
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 7:32 pm
Местоположение: хасково
Обратна връзка:

Къде кълве край Хасково и региона?

Мнение от djicky »

Здравейте колеги искам да отворим една тема за язовирите и реките край Хасково,мнението ми е че в нашата околност доста язовири са вече обезрибени,а един от тях е яз.Тракиец,за съжаление доста пъти вече сам капо там ... ако не броим раците :)
Ето и няколко предложения от мен къде да ходите от наблюденията ми от излетите:
Язовирчето между с.Сираково и с.Колец (обраслото с папури покрай самия път) излиза Костур между 15-20 см и щука предимно дребни но има и едри екземпляри.
Реките в с.Гарваното излиза предимно хамсия в огромни количества,а в с.Татарево се ловят много белурки,тук там кефал,каракуда,морунаж и мряна ако сте късметлии :)
Това са местата които посещава в тоя сезон на риболова предимно ловя с Мач и Директен,финни такъми с куки 14-16 на стъв мартеничка + рохава захранка тип мъгла на спокойни участаци без течения.
Ще се радвам да споделите и вие местата край Хасково на които ходите и такъмите на които ловите.
Наслука на всички колеги през зимния период на риболов! Поздрави от мен :)
Аватар
djicky
новобранец
новобранец
Мнения: 94
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 7:32 pm
Местоположение: хасково
Обратна връзка:

Re: Къде кълве край Хасково и региона?

Мнение от djicky »

Айде колеги споделяйте :)
Мога да дам инфо за платени язовири:
Яз.Гарваново 15 лв такса - 3 шарана до 1.5кг безплатно + плевелна риба
Яз.Даскалово 5 лв такса - шарана се заплаща,плевелната свободна
Яз.Момино 10 лв такса - 3 шарана свободни + плевелна риба
Яз.Елена 5 лв такса - шарана се заплаща - плевелната свободна
Яз.Мандра 18 лв такса - квото хванеш взимаш 5лв - Мач или Директен
Яз.Черногорово 10 лв такса квото хванеш взимаш
Аватар
djicky
новобранец
новобранец
Мнения: 94
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 7:32 pm
Местоположение: хасково
Обратна връзка:

Re: Къде кълве край Хасково и региона?

Мнение от djicky »

Мисля че ще бъда полезен на колегите от региона и Хасково с информацията надявам се и други хора да споделят своите излети на язовири в околноста :)
BEAR12
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 126
Регистриран на: Сря Юли 17, 2013 8:00 pm
Местоположение: Хасково

Re: Къде кълве край Хасково и региона?

Мнение от BEAR12 »

Здравейте колеги.Много се радвам че има хора от региона където съм израснал.Верно че повечето язовири станаха платени там.Пробвайте на едни малки язовирчета в местноста Кенана посока яз.Клокотница, те са 2 микроязовирчета от лявата страна на пътя малко преди язовира.Преди години там излизаше много хубав каленик и шаран,завъди се и щука.На по горното язовирче гъмжеше от каракуда.Сега незнам каво е положението,ама смятам скоро да се прибирам и да отида малко за проби.Едното е обрасло с папур но има места където можеш да хвърляш.Дано има нещо останало.Наслука.И ако има нещо казвайте.Другото място където съм го харесал за риболов е на старите мини в Димитровград посока Ст.Загора.От ляво след соларния парк има едни микро язовири където последния път като се прибирах през септември гъмжеше от рибари.Явно има щука,така предполагам.
Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: Къде кълве край Хасково и региона?

Мнение от JettroniX »

От тази тема може да почерпите някаква информация колеги.
Не е актуална, но поне може да ви помогне с нещо :roll:
=> Язовири около Хасково
BEAR12 написа:Пробвайте на едни малки язовирчета в местноста Кенана посока яз.Клокотница, те са 2 микроязовирчета от лявата страна на пътя малко преди язовира.....
За тези двете ли пишеш колега ?

Изображение

Ако е за тях, мога само да те разочаровам с инфото :?
Изображение
BEAR12
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 126
Регистриран на: Сря Юли 17, 2013 8:00 pm
Местоположение: Хасково

Re: Къде кълве край Хасково и региона?

Мнение от BEAR12 »

Точно.Живеех на 2 км.от там и доста добри за риболов бяха през 2001г.Вярно е че беше отдавна,незнаех че е зле положението там,а излизаха доста добри каленици на долното язовирче и шарани.Яз.Клокотница разрешен ли е за любителски риболов?Тогава не беше.
Последно промяна от BEAR12 на Съб Ное 09, 2013 9:12 pm, променено общо 1 път.
Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: Къде кълве край Хасково и региона?

Мнение от JettroniX »

Еми значи ще те разочаровам колега :(
Големия е престърган не знам колко си пъти. Останалата риба в него е гамбуз, дива гупа и маломерни каракудки.
Бяха се завъдили и костурчета по 1 пръст, но мисля, че измряха по-миналата година, че от язовирчето бе останала само една локва 20х20 м.
По-малкото, с папурите дето е (второто), съм го виждал 3-4 пъти пресъхнало до дъно. Даже кравите ходеха там да пасат прясна тревица, която бе поникнала. На него преди 5 години се въдеше маломерна каракуда.
Почти всички микроязовири в цялата околия или са под аренда, или са съсипани тотално :?
Изображение
BEAR12
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 126
Регистриран на: Сря Юли 17, 2013 8:00 pm
Местоположение: Хасково

Re: Къде кълве край Хасково и региона?

Мнение от BEAR12 »

Защо стана така там?Не мога да си отговоря.Макар че там има още много микроязовирчета в полето,където съм вадил само каракуда.
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Къде кълве край Хасково и региона?

Мнение от antivik »

djicky написа:Айде колеги споделяйте :)
Мога да дам инфо за платени язовири:
.................................................................................
Яз.Даскалово 5 лв такса - шарана се заплаща,плевелната свободна
...........................................................................................
Този не е ли по-близо до Черноочене и Кърджали :roll: ?
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: Къде кълве край Хасково и региона?

Мнение от JettroniX »

BEAR12 написа:Защо стана така там?Не мога да си отговоря.....
Ами българинът е едно чудовище = само знае да руши!
Източването се дължи на хората, които напояват близките ниви ;) , а изгребването на рибата предполагам знаеш на какво се дължи.
Няма вече свестен водоем на близо. Даже Тракиец си е в колапс.....
Станахме за посмешище - околията с най-много водоеми на глава от населението, а да няма де да идеш и да направиш свестен риболов на свободен водоем.
Днес от мой приятел разбрах, че са източили язовир Доситеево почти до дъно !
Като видях снимките, които е направил вчера и ми се насълзиха очите....., а какви качествени и разнообразни риби имаше във водоема. :rolleyes:
Въобще как може да се дават такива големи язовири под аренда....ума не ми го побира...
Големите язовири трябва да са свободни за нас риболовците, не да се дават на разни главочи, затворници и бандити срещу жълти стотинки, където да си изпират парите!!!
Язовири като Доситеево, Гарваново, Книжовник, Мандра, Маслиново, Черногорово и други от тоя калибър трябва да са със свободен достъп за риболовците :idea:
Тези, които искат да гледат риба - да си правят садки в язовира и да си ги пазят, но не и да го окупират и забраняват !!
Каквито са ни водоемите, такава ни е и държавата - опоскана, пълна с боклуци и занемарена. :?
Язък си и за язовир Иваново - чист пример за занемарена и скапана държава !!!
Това е самата реалност колеги, няма какво да се лъжем :wink:
Изображение
FishBone
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 119
Регистриран на: Вто Юли 11, 2006 7:41 am
Местоположение: Хасково-

Re: Къде кълве край Хасково и региона?

Мнение от FishBone »

Относно това място към колец можеш ли да ми обесниш къде е по точно къде се намира или снимка от гоогле мапс да постнеш.
Гиолчетата към село дряново дават щука има я в всички гиолчета там !
Rapala vs UglyDuckling
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Къде кълве край Хасково и региона?

Мнение от Vid »

JettroniX написа:
BEAR12 написа:Защо стана така там?Не мога да си отговоря.....
Ами българинът е едно чудовище = само знае да руши!
Източването се дължи на хората, които напояват близките ниви ;) , а изгребването на рибата предполагам знаеш на какво се дължи.
Няма вече свестен водоем на близо. Даже Тракиец си е в колапс.....
Станахме за посмешище - околията с най-много водоеми на глава от населението, а да няма де да идеш и да направиш свестен риболов на свободен водоем.
Днес от мой приятел разбрах, че са източили язовир Доситеево почти до дъно !
Като видях снимките, които е направил вчера и ми се насълзиха очите....., а какви качествени и разнообразни риби имаше във водоема. :rolleyes:
Въобще как може да се дават такива големи язовири под аренда....ума не ми го побира...
Големите язовири трябва да са свободни за нас риболовците, не да се дават на разни главочи, затворници и бандити срещу жълти стотинки, където да си изпират парите!!!
Язовири като Доситеево, Гарваново, Книжовник, Мандра, Маслиново, Черногорово и други от тоя калибър трябва да са със свободен достъп за риболовците :idea:
Тези, които искат да гледат риба - да си правят садки в язовира и да си ги пазят, но не и да го окупират и забраняват !!
Каквито са ни водоемите, такава ни е и държавата - опоскана, пълна с боклуци и занемарена. :?
Язък си и за язовир Иваново - чист пример за занемарена и скапана държава !!!
Това е самата реалност колеги, няма какво да се лъжем :wink:
Много точно казано. Това е повече от абсурд в Абсурдистана в който живеем.

Лично бих искал да взема под аренда яз.Ивайловград. Предполагам, че за няколко месеца ще успея да го източа до дъно и ще си събера рибата от тинята.... Пък и след мен и потоп....
ТОВА, не е майтап, как вървят нещата и до там ще се стигне....

Колеги, няма гьол около Хасково, където да се накефите с прилични риби. Това е..
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
BEAR12
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 126
Регистриран на: Сря Юли 17, 2013 8:00 pm
Местоположение: Хасково

Re: Къде кълве край Хасково и региона?

Мнение от BEAR12 »

JettroniX написа:
BEAR12 написа:Защо стана така там?Не мога да си отговоря.....
Ами българинът е едно чудовище = само знае да руши!
Източването се дължи на хората, които напояват близките ниви ;) , а изгребването на рибата предполагам знаеш на какво се дължи.
Няма вече свестен водоем на близо. Даже Тракиец си е в колапс.....
Станахме за посмешище - околията с най-много водоеми на глава от населението, а да няма де да идеш и да направиш свестен риболов на свободен водоем.
Днес от мой приятел разбрах, че са източили язовир Доситеево почти до дъно !
Като видях снимките, които е направил вчера и ми се насълзиха очите....., а какви качествени и разнообразни риби имаше във водоема. :rolleyes:
Въобще как може да се дават такива големи язовири под аренда....ума не ми го побира...
Големите язовири трябва да са свободни за нас риболовците, не да се дават на разни главочи, затворници и бандити срещу жълти стотинки, където да си изпират парите!!!
Язовири като Доситеево, Гарваново, Книжовник, Мандра, Маслиново, Черногорово и други от тоя калибър трябва да са със свободен достъп за риболовците :idea:
Тези, които искат да гледат риба - да си правят садки в язовира и да си ги пазят, но не и да го окупират и забраняват !!
Каквито са ни водоемите, такава ни е и държавата - опоскана, пълна с боклуци и занемарена. :?
Язък си и за язовир Иваново - чист пример за занемарена и скапана държава !!!
Това е самата реалност колеги, няма какво да се лъжем :wink:
Да,това ми е ясно.Немога да се начудя по нашия край защо стана така?Толкоз ли огладняха от горското че почти всички язовири ги дадоха.Да не казвам голяма дума,ама сигурно съм обиколил цяла южна България и само към нашия регион е така.По другите места има но са някакви нормални цени за въдица и улов.Сега където живея има поне 8 язовира където можеш да отидеш спокойно да си ловиш без да плащаш.Нека има платени.
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Къде кълве край Хасково и региона?

Мнение от antivik »

JettroniX написа:
BEAR12 написа:Защо стана така там?Не мога да си отговоря.....
............................................................................................................................
Тези, които искат да гледат риба - да си правят садки в язовира и да си ги пазят, но не и да го окупират и забраняват !!
Каквито са ни водоемите, такава ни е и държавата - опоскана, пълна с боклуци и занемарена. :?
Язък си и за язовир Иваново - чист пример за занемарена и скапана държава !!!
Това е самата реалност колеги, няма какво да се лъжем :wink:
Освен този начин има и друг, ингилизите, па и едно време ТКЗС-тата го показаха, копаш си басейн върху земята, ръгаш го с вода и шашкънии за въздуг и кислороди, зарибяваш и действаш.
Сам че къкде - къде по-лесно е да чопнеш нещо направено от друг и да го изтарашиш -ЧИСТА печалба, че и никакви финанси не вкарваш.
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Къде кълве край Хасково и региона?

Мнение от krokibg »

Ставам сабалян и кво да видя,групичка всезнайковци пишат глупости :idea: Джетроникс,не се ли усещаш че пипеш простотии и обиждаш без да се замислиш :?: :?: :?: Ти колко арендатора познаваш,дето са престъпници,мутри,крадци и не знам още какви ги описа ???И като искаш свободни водоеми с пълен достъп до тях,имаш ли парите да плащаш за зарибяване и пазене а :?: :?: :?: Имах добро мнение за тебе,но явно съм се объркал :evil: :evil: :evil:

Антивик,ти пък приятелю,вземи и разбери как седят нещата в Англия,преди да пишеш глупости.В Англия,95% от водоемите са частни както и повечето реки.Другите се стопанисват от сдружения а тези части от реките които не минават през частни земи,също са на сдружения и т.н.

Що се отнася до Ивайловград и мерака да се вземе и да се източи,няма как да стане,ама нали трябва Vid да се направи на важен,да каже нещо "умно" а вместо това се усира здраво.А бе,ракиите ли ви са в повече,мозък ли нямате та ги пишете тези простотии а ??? Не ви ли омръзна да искате неща,които не можете да си позволите нито ще ви ги позволят вече.Имаше една песен .. "Комунизма си отиде" !!!


А за Гарваново,вместо да бръщолевите глупости,отивайте да ловите риба.Преди 30 дни продадох на хората държащи язовира 1500 шарана от 2 до 7 и повече килограма и ги пуснаха в язовира :idea: :idea: :idea:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Заключено

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”