Река Блато - всичко за реката.

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
kefala87
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 101
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 1:55 pm

Река Блато - всичко за реката.

Мнение от kefala87 »

Колеги реших да направя тема относно река Блато.Тук можем да пишем всичко за и по реката (излети,питания) ..
Та..Един колега който живее близо до реката се похвали , че на един хубав вир до Мрамор се ловяло доста клен и каракуда и то добри екземпляри. :)
Ако има риба и на бастун че се фане.
vitotan
новобранец
новобранец
Мнения: 99
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 11:00 am

Re: Река Блато - всичко за реката.

Мнение от vitotan »

kefala87 написа:Колеги реших да направя тема относно река Блато.Тук можем да пишем всичко за и по реката (излети,питания) ..
Та..Един колега който живее близо до реката се похвали , че на един хубав вир до Мрамор се ловяло доста клен и каракуда и то добри екземпляри. :)
В понеделник ходих по реката ама около околовръстното и резултата е дребни кленчета по педя 3 броя за няколко часа,абе слаба работа.Ама тя реката си няма вода и е много бистра трябва си криене и залягане, и пускане на стравта само в брегът,иска се малко да вдигне ниво и да размъти ама....
И дари ни с много сила
кога хванем много риба
да преборим алчноста
да я пуснем по вода
Аватар
kocitoto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 321
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 8:52 pm
Местоположение: София

Re: Река Блато - всичко за реката.

Мнение от kocitoto »

А може ли да кажете къде точно ходите по тази река ? Аз съм чувал някакви история и незнам дали основателно, но все я подценявам и си мисля, че няма какво да ме изненада, но мисля да я пробвам.
Ловят си двама риба. Единият разправя: -Знаеш ли какво сънувах...Седя си на брега с Анджелина Джоли, а наоколо никой! -И? -И хващам един 5 килограмов шаран....-А тя? -А на нея не й кълвеше, копеле!
Аватар
kefala87
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 101
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 1:55 pm

Re: Река Блато - всичко за реката.

Мнение от kefala87 »

kocitoto написа:А може ли да кажете къде точно ходите по тази река ? Аз съм чувал някакви история и незнам дали основателно, но все я подценявам и си мисля, че няма какво да ме изненада, но мисля да я пробвам.

Ето го едното място където ходим - Опицвет (след Костинброд) http://snimah.com/index.php?body=galeri ... deo=video1" onclick="window.open(this.href);return false;

Ето го другото (в района на с.Мрамор) http://prikachi.com/images/602/6933602r.png" onclick="window.open(this.href);return false; ето виждаш и вирчета има и за къпане става реката.Лятото правим големи излети там! :)

Eто го и следващото ( Требич от двете страни на моста ) по-доброто е от лявата страна където се сливат двете реки.
http://prikachi.com/images/605/6933605l.png" onclick="window.open(this.href);return false;

Другото е в района на Костинброд , но там аз не ходя.Реката съдържа каракуда,клен,щука,червеноперка и уклей.
Казвали са ми и че има много рядко и шаранчета но това са само легенди за мене.Дано съм бил полезен! :drinkers:
Ако има риба и на бастун че се фане.
Аватар
empar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:57 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Река Блато - всичко за реката.

Мнение от empar »

Аз съм в Нови Искър и всеки ден минавам покрай реката. Има присъствие на колеги от време на време. Досега не съм ловил там. Ако има навити за съвместни излети в района да пишат.Сам не бих рискувал, понеже не я познавям реката изобщо. Дори съм навит да зарибим с бял амур. Има условия заради растителността. :D
'начиии толко' много кълвеше....хвърляш-вадиш, хвърляш-вадиш и по едно време толко' се разкълва, че немаш време да хвърлиш.....САМО ВАДИШ!!!
Аватар
kefala87
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 101
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 1:55 pm

Re: Река Блато - всичко за реката.

Мнение от kefala87 »

Ми добре колега събота ще сме на реката в района на Мрамор.Надявам се да се засечем.http://prikachi.com/images/602/6933602r.png" onclick="window.open(this.href);return false; ---> тук някъде ще бъдем.Бял и торен ти трябва без захранка.Към 11 най-късно ще сме на реката може и по-рано.Пиши тук нещо за уговорка ала - бала ..За зарибяването е добра идея въпреки,че доста хора има в областта които като хванат нещо и задължително трябва да го вземат за тигана .. Но ако ти е мерак съм навит. :)
Ако има риба и на бастун че се фане.
Аватар
empar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:57 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Река Блато - всичко за реката.

Мнение от empar »

Имайки в предвид задаващата се тежка сесия в СУ, ще пропусна, но си оставям възможността за друг път. Белите червей ще са от мен. :)
'начиии толко' много кълвеше....хвърляш-вадиш, хвърляш-вадиш и по едно време толко' се разкълва, че немаш време да хвърлиш.....САМО ВАДИШ!!!
Аватар
kefala87
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 101
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 1:55 pm

Re: Река Блато - всичко за реката.

Мнение от kefala87 »

Днеска 3 кленчета дребни и пуснати в района на Мрамор.Утре пак сме на реката обаче към Мировяне.Този път ще сме по - подготвени. :)
Ако има риба и на бастун че се фане.
Аватар
jasonsmith
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 857
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 10:17 pm
Местоположение: София, западните покрайнини :)

Re: Река Блато - всичко за реката.

Мнение от jasonsmith »

Преди няколко години ми беше любимата река, но тогава имаше доста повече вода..
Това ми е рекорда от там:
Изображение

А ето и още някои рибета от реката:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Общо взето ми беше любимата река до скоро, а като се замисля - не съм ходил от повече от година. Нека да вдигне малко нивото и ще ходя да пробвам кленовете отново :drinkers:
Аватар
kefala87
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 101
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 1:55 pm

Re: Река Блато - всичко за реката.

Мнение от kefala87 »

Много добри рибета колега.Лятото ловим същите и става мазало.И сега е добре , но трябва да се ходи или рано сутрин или към залез слънце към 4-5 часа ..А да те питам къде е това място където хващал слънчака и перката?
Ако има риба и на бастун че се фане.
Аватар
empar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:57 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Река Блато - всичко за реката.

Мнение от empar »

:shock: :shock: :shock: :shock: Ооооо.....почвам да се стягам сериозно за тая река. Не знаех, че има чак такива зверове там. Явно си струва. Иначе нивото на тоя река го гледам всеки ден и ми се струва, че освен пролетно време няма много вода.
'начиии толко' много кълвеше....хвърляш-вадиш, хвърляш-вадиш и по едно време толко' се разкълва, че немаш време да хвърлиш.....САМО ВАДИШ!!!
Аватар
kefala87
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 101
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 1:55 pm

Re: Река Блато - всичко за реката.

Мнение от kefala87 »

Днеска капо.Един колега хвана 2-3 клена добри.Мнооого е трудна в тоя сезон реката и не знаеш кога ти кълве даже .. Не си струва.Някой нещо да знае за КАНАЛА НА СЛАВОВЦИ?Говори се , че декември миналата година се ловяло добри кленове и щуки там..Каня се другата събота да отскочим с колегата някакво инфо???!
Ако има риба и на бастун че се фане.
Аватар
empar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:57 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Река Блато - всичко за реката.

Мнение от empar »

Ако говориш за канала минаваш точно до площадчето на Славовци...там дори вода няма :mrgreen:
'начиии толко' много кълвеше....хвърляш-вадиш, хвърляш-вадиш и по едно време толко' се разкълва, че немаш време да хвърлиш.....САМО ВАДИШ!!!
Аватар
kefala87
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 101
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 1:55 pm

Re: Река Блато - всичко за реката.

Мнение от kefala87 »

Става на въпрос за канала който пресича околовръстното и се влива в р.Блато като минаваш по околовръсното не може да не си го видял..
Ако има риба и на бастун че се фане.
Аватар
empar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:57 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Река Блато - всичко за реката.

Мнение от empar »

Преди Лукойл-а, на влизане в Нови Искър???? Ако за това става дума, там сериозно се съмнявам да има нещо повече от жаби. Ако има риба на този канал, с удоволствие бих го пробвал.
'начиии толко' много кълвеше....хвърляш-вадиш, хвърляш-вадиш и по едно време толко' се разкълва, че немаш време да хвърлиш.....САМО ВАДИШ!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”