Кочериновските гьолове

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Popsy
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 1:28 pm

Re: Кочериновските гьолове

Мнение от Popsy »

Къде и на къкво ги ловиш тея каракуди колега?
kikobg
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Съб Мар 22, 2014 11:29 am

Re: Кочериновските гьолове

Мнение от kikobg »

Каракудите и линовете излизат на торен червей след захранка с варено жито!
Има го по по-малките гьолчета ,обрасли с тръстика!
Правиш си прозорче и ги почваш!
Колкото до рибките - няма нито при Кольо,нито при Батата,нито в грамада!
а малките слънчатки са кът!
Аватар
bokser
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 516
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 8:03 am
Местоположение: Благоевград

Re: Кочериновските гьолове

Мнение от bokser »

Пробвай при Мите - колкото и пъти да мина - има!!! :) ( ул. "Марица" )
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Кочериновските гьолове

Мнение от Д.Граховски »

На гьоловете е пълно с уклей и малки слънчаци. Кука 18-20 и бял за уклея с една шепа захранка. Слънчака си го знаете. А за ценните риби не давайте много много инфо.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Popsy
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 1:28 pm

Re: Кочериновските гьолове

Мнение от Popsy »

Не се притеснявай риба не ям, няма да ги изловиме рибите :roll: :roll:
Аватар
nocalled
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 192
Регистриран на: Вто Юли 14, 2009 6:08 pm
Местоположение: София

Re: Кочериновските гьолове

Мнение от nocalled »

е, така е. влизаме тука да научим нещо, но ако се знае нещо съществено по стара традиция е най-добре да си траем.
като гледам така, форума отива на сладки приказки и закачки по вечерно време.
you'd better run...
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Кочериновските гьолове

Мнение от Д.Граховски »

Вие тука може да сте и съвестни и риба да не ядете, ама знаете ли колко нерегистрирани браковци четат форума и следят къде и какво. Извадих толстолоб там, видяха ме десетина души и после ги изтарашиха. Давал съм инфо за там на десетки съфорумници за тактики в рибилова на някой риби, които рядко се срещат и пак ще дам ама на ЛС. Миналата година ми откраднаха от там целия живарник с 40 лина, каракуди и за малко да ми свият и една въдица, щото е известно с разнообразни риби място.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Кочериновските гьолове

Мнение от mita4eto »

Потвърждавам мнението на адаша. Аз също винаги съм давал и продължавам да давам инфо (стига да го имам де) на колеги, но за съжаление няма как да скрием публична информация от недобросъвестни колеги. Пълно е с всякакви "уши", дето снасят на браковците, поради което прекрасно го разбирам адаша. От една страна спрямо читавите колеги не е честно - така е наистина. Но от друга страна още по-кофти сценарий ми се струва този, в който дадеш инфо на читави хора, след което и бракотата прочетат и минат през гьола ...
Не зная какво е решението, честно.
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
kikobg
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Съб Мар 22, 2014 11:29 am

Re: Кочериновските гьолове

Мнение от kikobg »

аз предлагам да дадем инфо за риболова на лин-къде да го търсим и на каква стръв!
все пак сега е т.н. линско време и на кочериново можем да искараме добри екземпляри!
аз самият ловя там от 15 години,но не бих отказал някой и друг съвет!
kikobg
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Съб Мар 22, 2014 11:29 am

Re: Кочериновските гьолове

Мнение от kikobg »

нещо ново от гьоловете
Аватар
snejeco
новобранец
новобранец
Мнения: 72
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 5:13 pm
Местоположение: Перник
Обратна връзка:

Re: Кочериновските гьолове

Мнение от snejeco »

Здравейте Колеги,

Знам, че в момент се работи в района на блатата, магистрала "Струма" се строи в близост..., имате ли представа дали това се е отразило на достъпа до блатата? Има ли как да се мине през строежа или са временно откъснати от риболовната общност?

Благодаря предварително.
Поздрави!
simeon_kostadinov
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Пон Окт 10, 2011 11:06 am

Re: Кочериновските гьолове

Мнение от simeon_kostadinov »

Аз мисля да ходя в неделя, така че ако някой запознат даде информация ще му бъда много благодарен :) как стои въпроса с достъпа до баластриерите? Някой ходил ли е скоро, има ли слука?
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Кочериновските гьолове

Мнение от Д.Граховски »

snejeco написа:Здравейте Колеги,

Знам, че в момент се работи в района на блатата, магистрала "Струма" се строи в близост..., имате ли представа дали това се е отразило на достъпа до блатата? Има ли как да се мине през строежа или са временно откъснати от риболовната общност?

Благодаря предварително.
Поздрави!
Няма проблем с достъпа с кола, само повече шумотевица и рибата е наплашена.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
kikobg
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Съб Мар 22, 2014 11:29 am

Re: Кочериновските гьолове

Мнение от kikobg »

вчера и днес излезе доволно риба - по около 4-5 килограма на ден основно бабушка/излязоха добри екземпляри до към половинка/,по някой костур и дребна каракуда!
до мен един дупничанин на земен червей извади 7-8 добри лина по около 400-500 грама!
щуката обаче не беше активна - излезе само една маломерка и 3-4 костура по половинка на малка каракудка!
На горните гьолове в неделя са извадили два амура по 10-на килограма!
Аз самият видях на брега два полуизядени от видра амура,доколкото прецених по главите и гръбнака/само това беше останало от тях/бяха над 7-8 кг.
НАСЛУКА!
kikobg
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Съб Мар 22, 2014 11:29 am

Re: Кочериновските гьолове

Мнение от kikobg »

Колеги и днес - 20.06.2014г. посетих гьоловете на Кочериново!
Пристигнах около 09.00 часа - времето беше много ветровито и с лек ръмеж на дъжд!
На моето място се беше настанила компания от 4 - ма дупничани/видели ме миналия ден ,че избих бабите и решили да ги ликвидират окончателно!!!/.Поздравих се с колегите и докато закусвах още топлия бюрек установих ,че са уловили единствено 10-на малки бабушки.
Поради факта,че духаше страшно се наложи да преджапам 50-на метра до едно що-годе свястно място в близост.Под брулещия вятър до 12 часа се отчетох единствено с 7-8 малки каракудки и 4 костурчета.В последствие дойде един мой приятел - Борката с 10-годишния си син ,а дупничаните под напора на вятъра изоставиха барикадата на мястото ми!
Настанихме се двамата с Борката на ,,лобното''място на бабушките и като ги почнахме ,гол след гол.Малкия ловеше от време на време с въдицата на татко ,докато не реших да му дам моята въдица ,с която бях ловил преди това каракудките/аз останах с директната 6-ца/.Като е мераклия...нека лови,казах на татко му.Джуниър заметна въдицата дори без да я презареди - на едната кука имаше два раздърпани бели червея,умрели преди час,а на другия - парченце торен ,едва покриващо половината кука!Замятането беше класическо - на около 2 метра от брега ,върху водораслите и водната леща , като плувката остана да лежи върху водораслите!Аз и татко му си замълчахме-няма как да не уважим старанието и желанието на малкия!
Не минаха и 5 минути обаче ,когато малкия се развика - тате,тате хванах две рибки!
Каква беше изненадата ни ,когато видяхме ,че малкия гордо влачи към брега два/чифте/ лина по около 300 - 400 грама всеки.
Предполагам ,че линовете са събирали по повърхността коричките хляб ,останали от гордите защитници на барикадите и така са се запознали и с неговите куки!
Разбира се ,двамата с баща му единодушно го признахме за риболовец номер 1 и доволни се прибрахме у дома!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”