Кочериновските гьолове

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
kikobg
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Съб Мар 22, 2014 11:29 am

Кочериновските гьолове

Мнение от kikobg »

Колеги,някой знае ли тръгнала ли е вече рибата на Кочериновските гьолове?
Времето от седмица трайно се позатопли и би трябвало вече водата да се е загряла достатъчно ,за да тръгне рибата!/основно червеноперката,уклеят и каракудата/. За лина е все още рано,а щуката е забранена!
И още нещо - вярно ли е ,че трасето на Лот 2 на магистрала ,,Струма'' ще мине точно през гьоловете,които ще бъдат засипани в края на годината? :axe:
Подочух,от колеги ,че вече се ловели прилично количество бабушки и уклейки и епизодично по някоя каракуда!
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Кочериновските гьолове

Мнение от Д.Граховски »

Да ще мине, но по информация ще бъде засипан един или два гьола. Разбира се ще са тези на които има голямо количество едри щуки и шарани поради наличието на огромно количество водарасли, които предпазват гьоловете от мрежарене. За инфо нямам никакво, предполагам е тръгнала каракудата, можеш да я пробваш на царевица и на грозд торен.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
kikobg
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Съб Мар 22, 2014 11:29 am

Re: Кочериновските гьолове

Мнение от kikobg »

Д.Граховски написа:Да ще мине, но по информация ще бъде засипан един или два гьола. Разбира се ще са тези на които има голямо количество едри щуки и шарани поради наличието на огромно количество водарасли, които предпазват гьоловете от мрежарене. За инфо нямам никакво, предполагам е тръгнала каракудата, можеш да я пробваш на царевица и на грозд торен.
По принцип гьоловете държаха доста риба - там съм хващал каракуди по 2 килограма ,а и линове над 3-4 кг.
Има и доста щука,но едрите са кът!
Колеги включвайте се в темата - който с каквото инфо разполага!!1
humfy
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 233
Регистриран на: Съб Апр 23, 2011 1:32 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Кочериновските гьолове

Мнение от humfy »

По принцип гьоловете държаха доста риба - там съм хващал каракуди по 2 килограма ,а и линове над 3-4 кг.


Кажи честно! :D
Старите
рибари никога не умират.. те просто така... си миришат.
Аватар
topsoft
фен клуб-скобар
Мнения: 1330
Регистриран на: Пет Юни 12, 2009 12:25 pm

Re: Кочериновските гьолове

Мнение от topsoft »

kikobg написа: там съм хващал каракуди по 2 килограма ,а и линове над 3-4 кг.
...че и по-малко.....
:lol: :lol: :lol:
Изображение

Изображение
M_tech1 написа:П.П.Някой да знае къде изкупуват риба,че тези трудно ги раздадох даже?
http://www.fotosviat.bg
kikobg
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Съб Мар 22, 2014 11:29 am

Re: Кочериновските гьолове

Мнение от kikobg »

Колеги преди 5-6 години през един дъждовен следобед ,аз и един приятел за няколко часа на земен червей хванахме 13 лина,като размерите им бяха от 800гр. до 3.700 кг. Имашме и още 3-4 откачени риби и две късания.Знам ,че такива дни са рядкост ,но се помнят цял живот. Интересното е,че през този ден освен линовете извадихме и 20-на каракуди с приличен размер.
За съжаление въпросният гьол /първият разположен до пътя ,който сече дигата от към Благоевград/вече не съществува - бракониерите от пресевната го бяха прекопали и източили за няколко дни.
ОХ СПОМЕНИ ,КЪДЕ СТЕ ОТЛЕТЕЛИ!!!
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Кочериновските гьолове

Мнение от Д.Граховски »

topsoft написа:
kikobg написа: там съм хващал каракуди по 2 килограма ,а и линове над 3-4 кг.
...че и по-малко.....
:lol: :lol: :lol:
Личния ми рекорд на лин там е 3,300 на топче за шаран, каракуди по 1,500-2 . Има такива риби Иво. Ако искаш лятото ще те заведа из тайниците. Виж ми каеакудите в галерията ;)
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
kikobg
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Съб Мар 22, 2014 11:29 am

Re: Кочериновските гьолове

Мнение от kikobg »

Да наистина все още има места,на които излизат трофейни линове и каракуди!
От хищниците - все още има по някой добър сом /до 10-на килограма и добри щуки/
Но си трябва обикаляне и добро познаване на местата!
Няма как да спреш колата до някой лесно достъпен гьол ,да извадиш въдиците и да си наскубеш 10-на лина!
Иска се провиране през драките,джапане и обикаляне!
Ето и един пример за думите ми - преди две години/лятото/ отново бях на гьоловете ,сам.Беше страшна жега и риболова не вървеше!Тръгнах да обикалям сакатите места и да търся ново място за риболов!
По едно време излязох от едни тръстики на десетина метра от един стар рибар.Гьолчето на което ловеше беше 20-30 метра в диеметър,почти изцяло обрасло с тръстика.Човека ме поздрави и се заговорихме.Оказа се ,че е от Дупница и идвал редовно със влака.Ловеше на жито.Хвърляше непосредствено пред себе си до шаварите.Изведнъж плувката му рязко потъна и стареца засече със замах.Въдицата му/старите руски около 4м./ рязко се изви и започна борбата.След 5 минути за мое очудване от водата бе измъкнат килограмов скубар.Старецът спокойно го откачи и го прибра в платнената си раница ,която беше претъпкана от негови събратя.Обърна се към мен,подаде ми житото си/домашно сварено и увито във вестник/ и ми каза ,че си тръгва,тъй-като влакът за Дупница бил от 16.00 часа,а той си бил хванал вече достатъчно риба.Помоли ме да не разкривам на друг мястото му и си тръгна като ми пожела,,наслука''!
На същото място със неговото жито и аз самият успях да хвана 7 скубара от същия размер!
Та такива риби има на Кочериново ,но ги ловят само старите рибари!!!
isi67
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Яну 19, 2012 10:59 am

Re: Кочериновските гьолове

Мнение от isi67 »

инфо от днес 4 кефала 2 уклея и 6червеноперки духаше вятър и по мое мнение рибата и трябва още топлина лових на щека с много фин такъм капирахабе всичко беше по учебник но резултата плачевен
kikobg
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Съб Мар 22, 2014 11:29 am

Re: Кочериновските гьолове

Мнение от kikobg »

isi67 написа:инфо от днес 4 кефала 2 уклея и 6червеноперки духаше вятър и по мое мнение рибата и трябва още топлина лових на щека с много фин такъм капирахабе всичко беше по учебник но резултата плачевен
Колега на кой от гьоловете точно ловихте?
Ако е на този с баластрата точно до пресевната резултата е реален,тъй като в края на миналата година гьола беше източен напълно ,а рибата изловена! Интересно,че не ви е ударила каракуда или и е още студено или на въпросния гьол просто няма популация на такава!
Как е нивото на водоемите и водораслите паднали ли са ?
Дали мерихте температурата на водата? На каракудата и трябва може би още седмица хубаво време , за да тръгне повсеместно?
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Кочериновските гьолове

Мнение от Д.Граховски »

Тоя гьол хо точат за да го чистят да не им задръства помпите, ама го и излавят. Имало е и бяла риба там ама... Иначе няма как да се обезриби тъй като от канала на Струма влиза риба постоянно, въпреки това там не ловя или мятам ей така колкото да знам че съм хвърлил на този гьол.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
kikobg
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Съб Мар 22, 2014 11:29 am

Re: Кочериновските гьолове

Мнение от kikobg »

Д.Граховски написа:Тоя гьол хо точат за да го чистят да не им задръства помпите, ама го и излавят. Имало е и бяла риба там ама... Иначе няма как да се обезриби тъй като от канала на Струма влиза риба постоянно, въпреки това там не ловя или мятам ей така колкото да знам че съм хвърлил на този гьол.
Това с помпите е едно на ръка!
Лошото е ,че основно го точат,за да прибират рибата!
Наистина от Струма по канала влиза доста риба/особено,за да хвърля хайвера/ , но каква полза ,като няма време да порасне!
На въпросния гьол преди 5-6 години имаше доста добра популация от бяла риба,аз самият съм хващал на рибе добри екземпляри по 2-3 кг.,а напоследък само 100 грамови рибета,които успяват да се спасят от мреженето ,когато гьолът е източен почти напълно!
Когато го точат вода остава единствено около помпата,там може и да оцелява по някоя бяла риба!
Там между другото бяха зарибили и с 500 броя пъстър толстолоб ,но го изловиха с мрежи!!!
Иначе към момента в гьола ловя единствено дребен уклей и червеноперка за стръв!Миналата година след откриването по канала беше влязъл и доста морунаж, та излязоха по 20-на бройки!
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Кочериновските гьолове

Мнение от Д.Граховски »

Белите можвм да ги преместим, само звънкай един телефон и отиваме, не съм много фен на стационарния риболов ама за каузата съм готов. Толстолоб има и на още един гьол ама очаквам тая година да приключат и него. Аз имам 3 извадени като единия за опашката на спининг :D
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
kikobg
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Съб Мар 22, 2014 11:29 am

Re: Кочериновските гьолове

Мнение от kikobg »

Д.Граховски написа:Белите можвм да ги преместим, само звънкай един телефон и отиваме, не съм много фен на стационарния риболов ама за каузата съм готов. Толстолоб има и на още един гьол ама очаквам тая година да приключат и него. Аз имам 3 извадени като единия за опашката на спининг :D
Нямаш проблем!
Стига да измислим гьол на който да ги пуснем!
Аз самият не съм ловил толстолоб,но ятото се виждаше много ясно преди да ги приключат!
Иска ми се да зарибят с повече шаран гьоловете,но от тая щука едва ли ще оцелее!
По миналата година зарибих един малък водоем около Благоевград с ОКОЛО 200 шаранчета/хванати на язовира/ и 100-на линчета/хванати пак там/,както и с 7 сомчета с размер между 700гр- и 1.5 кг./хванати в разливите около града/
Ако знаеш подходящ гьол на който да зарибим без да изтребят рибките,пиши!
Знам и място където се хваща доста бяла риба,но дребна!
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Кочериновските гьолове

Мнение от Д.Граховски »

Знам,знам пускам ти телефон на ЛС. Звънни и ще се разберем
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”