Инфо за яз.Студен кладенец?

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
diavolo666
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 276
Регистриран на: Пет Апр 29, 2011 10:28 am
Местоположение: Стара Загора

Инфо за яз.Студен кладенец?

Мнение от diavolo666 »

Колеги,някой да има информация за яз.Студен кладенец,района на с.Калоянци?Плануваме излет в началото на следващата седмица,говорим за плувка,фидер,някои от колегите ще търсят бяла риба от лодка.Предварително благодаря ;)
ЕДИН СВЯТ,ЕДИН ГРАД-СТАРА ЗАГОРА,ЕДИН ОТБОР -"БЕРОЕ" ЗА ЦЯЛ ЖИВОТ!!!
serta76
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Пет Фев 22, 2013 9:09 am
Местоположение: кърджали

Re: Инфо за яз.Студен кладенец?

Мнение от serta76 »

Точно за Калоянци не знам но колеги се хвалят с извадени шарани и сомове от този язовир,а каракуди и перки колкото щеш.
Аватар
diavolo666
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 276
Регистриран на: Пет Апр 29, 2011 10:28 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Инфо за яз.Студен кладенец?

Мнение от diavolo666 »

serta76 написа:Точно за Калоянци не знам но колеги се хвалят с извадени шарани и сомове от този язовир,а каракуди и перки колкото щеш.
А,ей тези последните ме интересуват мен лично :D Мерси колега! :)
ЕДИН СВЯТ,ЕДИН ГРАД-СТАРА ЗАГОРА,ЕДИН ОТБОР -"БЕРОЕ" ЗА ЦЯЛ ЖИВОТ!!!
Аватар
diavolo666
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 276
Регистриран на: Пет Апр 29, 2011 10:28 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Инфо за яз.Студен кладенец?

Мнение от diavolo666 »

За съжаление никакъв риболов не се получи днес.Колегата на влачене нямаше и един удар за цял ден,въпреки че на места сонарът му е показвал наличие на много риба.На плувката дребни бабушки,кефалчета,уклейки,костури и слънчевки,общо около 2-3 мижави кг.,дори не си направих труда да ги щракна :D Един местен колега се учуди от размера на рибите,като сподели,че преди седмица и нещо на същото място са излизали няколкостотин грамови бабушки,костури по над кило,дори и бяла риба.Да,ама не и днес...Лошо впечатление е направило на колегата ми при обиколката му това,че има скътани по заливчетата немалко тенекиени лодки-бракониерски.Според него навътре във водоема е видял почти двукилометрова мрежа.Явно на Студен кладенец има нулев контрол от страна на тамошната ИАРА.
ЕДИН СВЯТ,ЕДИН ГРАД-СТАРА ЗАГОРА,ЕДИН ОТБОР -"БЕРОЕ" ЗА ЦЯЛ ЖИВОТ!!!
dobrin
новобранец
новобранец
Мнения: 48
Регистриран на: Чет Апр 28, 2005 2:10 pm

Re: Инфо за яз.Студен кладенец?

Мнение от dobrin »

Колеги, и аз си мисля тези дни за местата около Калоянци. Има ли някой по-нова информация, и по-конкретно къде мога да намеря удобни места за плувка?
Delch.AL
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Юни 06, 2018 10:18 am

Re: Инфо за яз.Студен кладенец?

Мнение от Delch.AL »

dobrin написа:Колеги, и аз си мисля тези дни за местата около Калоянци. Има ли някой по-нова информация, и по-конкретно къде мога да намеря удобни места за плувка?
Колега, има места в ръкавчето до вилната зона.
Може ли дадеш инфо ако си посетил водоема на въпросното място?
dobrin
новобранец
новобранец
Мнения: 48
Регистриран на: Чет Апр 28, 2005 2:10 pm

Re: Инфо за яз.Студен кладенец?

Мнение от dobrin »

Да, разходих се и намерих с помощ от местните хора местата. Много неприятно впечатление ми направи че почти целия бряг е заграден и няма достъп до него. Не би трябвало да може човек да загради брега на язовира все едно му е бащиния.
Имаше колеги които бяха там от ранно утро и казаха че няма нищо, така че аз се отказах да хвърлям. Вместо това отидох до Широко поле и намерих прилично място. Червеноперка на дъно, на плувка почти нищо, рибата стои на дълбокото и по обяд в жегата съвсем изчезна. Иначе риба има. Доста лодки. Повече хора май на отсрещния бряг.
Според мене там се изисква по-добра подготовка (не като мене набързо да минеш), силно захранване, по възможност лодка.
Delch.AL
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Юни 06, 2018 10:18 am

Re: Инфо за яз.Студен кладенец?

Мнение от Delch.AL »

Правилно - изисква се доста добра подготовка и естествено, доста търпение.
Като цяло природата е уникална и човек може да избяга от големия град, голямата лудница и да си почине подобаващо.

Ако ми се отвори време, мисля да посетя ръкавчето на Калоянци към средата на Август и ще пиша какво е положението.
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”