Яз.Душанци

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
Бай Иван
фен клуб-скобар
Мнения: 639
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 9:18 am
Местоположение: НДК
Обратна връзка:

Re: Яз.Душанци

Мнение от Бай Иван »

По мътен спомен, пътя след асфалта е черен, но добър за влизане и излизане. На първата удобна за седене поляна, обаче колата след дъждовете е хубаво да седи "горе" а не да я пускаш до вода. Най-добре е да се разходиш малко пеш и да огледаш района, да прецениш колко и какви коли има слезли до самия ръб.
За през Антон, пак по смътен спомен, пътят е здрав, в начало асфалт, после преминава в черен и така до залива до Антон, после за другите заливи е силен оффроуд.
Sme6NIKa
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 274
Регистриран на: Пет Май 25, 2007 9:28 am
Местоположение: София

Re: Яз.Душанци

Мнение от Sme6NIKa »

За пътищата няма какво да добавя. Аз си оставям колата в края на асфалтовия път (когато идвам от с.Душанци) и тътря багажите към язовира пеша. От с.Антон съм слизал с кола преди 5-6 години и спомените не са ми много ясни. В събота язовира беше пълен до горе (така изглеждаше на стената). Проверих го на връщане от Жеков вир, който пък се източва ударно. Пиши като се върнеш, какво си натворил...
Мерака винаги е по-голям от възможностите....или поне при мен е така!
boci_
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 482
Регистриран на: Чет Юли 02, 2009 10:41 am

Re: Яз.Душанци

Мнение от boci_ »

При Антон след като свърши асфалта има около 50 м черен равен път с няколко по-големи локви, но се минава с лека кола. Проблема е, че са малко местата за паркинг - по спомен около 4 или 5. В този залив и удобните места за риболов са ограничени. Стръмни брегове и големи дълбочини.
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Яз.Душанци

Мнение от КАЯ »

Благодаря за отговорите. До сега преглеждах стари теми свързани с този язовир. За пътя от с. Антон се споменава само, че до залива Дълбочица е сравнително добър, но не се стига до вода, след това си е за сериозен автомобил.
И аз като тебе при двете ми ходения преди няколко години си оставях колата на края на асфалта след стената и надолу пеша.
като гледам какъв дъжд се изсипва в момента над София, а и прогнозата за следващите дни, вероятно ще отложа за другата събота и неделя, ако жената успее да си смени смяната в събота. Иначе ще е вероятно само в неделя и тогава не ме бърка къде ще е колата.
boci, вероятно ще са заети тези малко места.
boci_
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 482
Регистриран на: Чет Юли 02, 2009 10:41 am

Re: Яз.Душанци

Мнение от boci_ »

Аз карам по-проходим автомобил, но ми се стори съвсем нормален пътя и стигнах до водата. Другите коли до мен бяха голф, ауди 80 и някаква руска машина. Единствено си спомням, че отстрани беше обрасло и пазехме да не надраскаме колата. Но съм ходил преди няколко години и го карам на спомени. Аз бих отишъл на заливите до стената. Би трябвало да има риболов на плувка. А и да завали няма да се притесняваш за колата.
lyudmil75
новобранец
новобранец
Мнения: 89
Регистриран на: Нед Яну 05, 2014 11:19 pm

Re: Яз.Душанци

Мнение от lyudmil75 »

Като минеш стената с колата можеш да стигнеш до 2 залив там я оставяш и се ходи има няма 50м а
залива е уникален от едната срана е гора а от другата поляна :wink:

Изображение

това е залива

Изображение

а това излиза на дъно ,на плувка перки ,уклей и дребен костур и чат пат бонус пъстърва

Изображение

наслука и :fishing6:
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Яз.Душанци

Мнение от КАЯ »

Едната ми идея беше за тези два залива. Черният път не беше лош, но слизането на двете отбивки ми се стори много стръмен /тогава бях с Клио/ и се върнах накрая на асфалта.
lyudmil75
новобранец
новобранец
Мнения: 89
Регистриран на: Нед Яну 05, 2014 11:19 pm

Re: Яз.Душанци

Мнение от lyudmil75 »

КАЯ написа:Едната ми идея беше за тези два залива. Черният път не беше лош, но слизането на двете отбивки ми се стори много стръмен /тогава бях с Клио/ и се върнах накрая на асфалта.
за слизане се слиза обаче обратно е тегаво корените на боровете пързалят за това горе е широко и спокоино си оставям колата и си слизам в залива 2 е по добрия :wink:

Иначе за залива от към Антон е рано там се ходи към август на плувка и царевица и на буй за сом :wink:
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Яз.Душанци

Мнение от КАЯ »

И мен ме притесни изкачването. За Дълбочица останах с подобно впечатление от изчетеното, че още му е рано.
А за пускане на твърда лодка от къде удобно да стане?
lyudmil75
новобранец
новобранец
Мнения: 89
Регистриран на: Нед Яну 05, 2014 11:19 pm

Re: Яз.Душанци

Мнение от lyudmil75 »

КАЯ написа:И мен ме притесни изкачването. За Дълбочица останах с подобно впечатление от изчетеното, че още му е рано.
А за пускане на твърда лодка от къде удобно да стане?
от носа между 1 и 2 залив но слизат с джипове
Riera
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Фев 15, 2011 2:47 am

Re: Яз.Душанци

Мнение от Riera »

Колеги някакво прясно инфо от водоема ???

Мерси !!!
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Яз.Душанци

Мнение от КАЯ »

PIC_0004.JPG
PIC_0004.JPG (75.42 KiB) Преглеждано 5612 пъти
Най-после, след дълго отлагане поради лошото време и лични ангажименти пристигнах в късният след обед на язовира. Посрещна ни предстоящ дъжд. Слава Богу дъжда не беше продължителен.
Риболов много слаб. За двата дни една червеноперка и един костур на рибе. Десетина уклея. Макар, че уклеите се хранеха на повърхността не искаха да взимат на никаква дълбочина , дори и на половин метър от повърхността. дори опитах с булдо на някакви мухички купувани преди много години. Прекарвах ги през пасажа, но никакво пипане.
На другият ден се появи тумба младежи с джет ли, скутер ли, не знам как му казват та падна едно плацикане из водата, каране на водни ски и теглене на един като надуваем диван с няколко пътници. Колегите с палатки и дънни които се бяха настанили на носа от където си вкараха джета си дигнаха лагерите скоропостижно. Малко след обяд и аз си тръгнах.
Не лош язовир, но за мен си остава в графата за един ден. Просто съм свикнал колата да ми е до мен. Отсреща на две от местата колите бяха до тях, но явно си предават местата по наследство, щото още не бяха си тръгнали едните, вече се настаняваха другите.
Dreamer85
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Вто Юни 19, 2012 2:18 pm

Re: Яз.Душанци

Мнение от Dreamer85 »

Здравейте,колеги.Някой с прясна информация,че се чудим дали да бием път от София за една нощувка.И само да попитам в момента откъм риболов от с.Душанци,къде е по добре-отляво на стена или отдясно?Мерси предварително.
lyudmil75
новобранец
новобранец
Мнения: 89
Регистриран на: Нед Яну 05, 2014 11:19 pm

Re: Яз.Душанци

Мнение от lyudmil75 »

Dreamer85 написа:Здравейте,колеги.Някой с прясна информация,че се чудим дали да бием път от София за една нощувка.И само да попитам в момента откъм риболов от с.Душанци,къде е по добре-отляво на стена или отдясно?Мерси предварително.
И да няма риболов винага си заслужава разходката дотам :wink:
Dreamer85
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Вто Юни 19, 2012 2:18 pm

Re: Яз.Душанци

Мнение от Dreamer85 »

Тази събота и неделя се разходихме до Душанци.Спряхме на третия ръкав отдясно на стената,защото на предните беше лудница от хора.Пътя след втория ръкав става много лош и ако не бяхме с висока баничарка,нямаше изобщо да мина оттам.Риболова беше много слаб,дълбочината там е много голяма,на 10 метра навътре е над 10м дълбоко.Успяхме да излъжем дребни платички и червенопери,но нищо по голямо.Доколкото разбрах по целия язовир е бил слаб риболова.
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”