Яз.Душанци

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
kofko6273
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Фев 13, 2013 12:39 pm

Яз.Душанци

Мнение от kofko6273 »

Здравейте, колеги.
Решил съм тия дни да посетя красивия язовир Душанци, та питането ми е дали някой от колегите от този регион би бил така добър да даде някакво инфо за риболова там и разбира се местата за къмпинг, все пак ще ми е първо посещение
Благодаря ви предварително
Аватар
seeker2
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 450
Регистриран на: Съб Сеп 04, 2010 11:26 pm

Re: Яз.Душанци

Мнение от seeker2 »

Здрасти колега!...както повечето язовири така и Душанци това лято е доста оскъден от към риба.Миналата седмица отново се размъти от дъждовете .Излизат уклей,червеноперка и маломерни шаранчета,за които апелираме да се пускат обратно защото 50% се изловиха от началото на лятото.Ако имате комший ,,колеги" които тъпчат живарници с малки лакомници ,може да звъните на тел 0889432229 –охраната на ловнорибарското дружество.Места за бивакуване има доста но с тези дъждове пътищата са лоши.Най сигурен е пътя към вливката ,но там събота и неделя е панаир.Ако нещо по-конкретно те итересува ,ще ти отговоря.
Кеф ,цена няма
i_dinev71
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Апр 19, 2013 8:04 pm
Местоположение: Челопеч

Re: Яз.Душанци

Мнение от i_dinev71 »

:smt023
РИБОЛОВНО СДРУЖЕНИЕ "ЧЕЛОПЕЧ" !!!
Аватар
kofko6273
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Фев 13, 2013 12:39 pm

Re: Яз.Душанци

Мнение от kofko6273 »

Благодаря колега, аз си мисля другата седмица да отида, та всяко инфо ми е в полза защото никога не съм ходил натам, та ще съм ти благодарен да ми обясниш горе долу от къде трябва да мина до някое приемливо място,че колата ниска,а така и за стръв и храна кое как върви там , дали има смисъл от лодка и т.н., защото по това време ловиме доста добри костури на зимна блесна на доспат,дали може да се пробва и там така
Аватар
kaleeff
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 534
Регистриран на: Чет Апр 24, 2008 9:27 am
Местоположение: София, Монтана, Огоста

Re: Яз.Душанци

Мнение от kaleeff »

Вземи си репелент и пушка двуцевка, че там ще те разкъсат гадовете!
Фен-клуб Таранка!
Аватар
kostura_24
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 321
Регистриран на: Съб Яну 19, 2013 10:19 am
Местоположение: София

Re: Яз.Душанци

Мнение от kostura_24 »

Ние миналата година ходихме там и беше панаир.Каравана връз каравана иначе хванахме няколко костура и едно шаранче за 1 час висене.Сега предполагам няма много народ поради дъждовете , това е от мене.И да се похвалиш.
"Докато ми плащат колкото да не умрем, ще работим колкото да не заспим'' :D
Аватар
seeker2
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 450
Регистриран на: Съб Сеп 04, 2010 11:26 pm

Re: Яз.Душанци

Мнение от seeker2 »

Общо взето няма лошо място на язовира за бивак и риболов.Кажи какъв риболов практикуваш
Кеф ,цена няма
BIGVAS13
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 124
Регистриран на: Пет Яну 30, 2009 12:43 am

Re: Яз.Душанци

Мнение от BIGVAS13 »

Здравей колега На 3.08 ходих на Душанци .На устието в 7 ч сутринта нямаше място за риболов да не говориме за опъване на палатки ... Като риболов 20 тина бабушки няколко уклея и платичета около 10 см.Всичко си плува обратно.Ако си с ниска кола можеш да влезеш само откъм Антон по асфалт.Но оставяш колата и водата ти е на минимум 200 м. без възможност за бивак до самата вода.Останалата част от язовира е почти непристъпна когато е мокро.Успех :)
teca
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 132
Регистриран на: Сря Фев 27, 2013 4:14 pm

Re: Яз.Душанци

Мнение от teca »

Вадим коли от калта-на закъсали колеги, ефтино :wink: :lol:
...тел-а ми го има :drinkers:
the best
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 100
Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 9:19 pm
Местоположение: Ботевград

Re: Яз.Душанци

Мнение от the best »

някой може ли да ми каже дали е мътен язовира че мисля да ходя на палатка и дали мога да стигна с кола до залива зад садките където има едни борове и има ли риболов на плувка .
Аватар
stoiann80
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 174
Регистриран на: Нед Авг 17, 2014 3:44 pm
Местоположение: София

Re: Яз.Душанци

Мнение от stoiann80 »

Този уикенд никой ли не е ходл??? Дайте инфо и отзиви.
Memento mori
borenceto86
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 176
Регистриран на: Чет Сеп 12, 2013 10:38 am

Re: Яз.Душанци

Мнение от borenceto86 »

Не съм ходил на Душанци, но сега срещнах един познат от блока и каза че е бил на палатка и каза, че е хванал 10 шарана-700гр. предполагам става дума за маломерните или тези които са пуснати миналата година...
Trout
фен клуб-скобар
Мнения: 522
Регистриран на: Пет Апр 18, 2008 8:03 pm
Местоположение: Перник

Re: Яз.Душанци

Мнение от Trout »

Здравейте колеги, препоръчайте някое место на язовира подходящо за риболов на плувка т.е да има дълбочина за щека и директен, и да става и за бивак.Пътя не е от значение стига да има някакъв.Не съм ходил никога на Душанци така ,че всякаква информация ще е полезна :D
Изображение
фен клуб-скобар
sidoto
новобранец
новобранец
Мнения: 28
Регистриран на: Чет Авг 02, 2007 6:13 pm

Re: Яз.Душанци

Мнение от sidoto »

Става пътя от село Душанци по стената и след 1 мин каране спираш и търсиш място :)

Аз бях там в събота и излезе едно шаранче към 30 санта и тва беше за цял следобед.
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Яз.Душанци

Мнение от КАЯ »

Да повдигна малко темата за този прекрасен язовир. С оглед на преваляването което го дават в Петък кое ще е по-удачно влизане през с. Антон или през с. Душанци? С Пежо 306 съм или въобще да не опитвам влизане към този бряг. Не съм минавал въобще по този път и имам впечатление само от сателитните снимки. Пътя след стената ми е познат само до където свършва асфалта.
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”