Мнения за блесните MEPPS

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

stilian 99
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 8:03 pm

Мнения за блесните MEPPS

Мнение от stilian 99 »

Момчета , създадох тази тема с цел да споделяме опит за блесните !
Fishh
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 539
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 4:18 pm

Re: Мнения за блесните MEPPS

Мнение от Fishh »

+1 много-добри, ама и малко скъпи :lol:
Аватар
RadoslavGeorgiev
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Съб Авг 16, 2014 1:19 pm

Re: Мнения за блесните MEPPS

Мнение от RadoslavGeorgiev »

Аз мисля, че са хубави блесни,сигурно има и по-добри, но аз в куфара си имам само мепсове и разни без маркови,които 50% от тях не се въртят хубаво, имитират други маркови блесни или ръждясват,мепсовете поне работят безотказно и са качествени. Любими са ми Mepps Lusox и Mepps Aglia.
k
stilian 99
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 8:03 pm

Re: Мнения за блесните MEPPS

Мнение от stilian 99 »

Най - добрите ми резултати са от серията Aglia !
mle4ko
фен клуб-скобар
Мнения: 55
Регистриран на: Вто Юни 21, 2011 11:54 am

Re: Мнения за блесните MEPPS

Мнение от mle4ko »

Моето мнение за Mepps, добри модели имам няколко мепски, но за съжаление нямам кой знае с какво да ги похваля.Днес пробвах няколко от тях.
Определено имат предимства в някои отношения, пример Mepps Aglia Long с волфрамово тяло, лети та е чудо.Модел Xd идеална за бърза вода и има страхотни вибрации във водата...Имам още няколко, но за да бъда честен не съм особено доволен от тях.Дано да е в мен причината за безрибието им и на теб да ти върви повече, аз напоследък залагам на много по евтините Moska.
stilian 99
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Съб Ное 29, 2014 8:03 pm

Re: Мнения за блесните MEPPS

Мнение от stilian 99 »

Аз съм най - доволен от мепса , хванал съм доста риба с тях и общо взето ловя само с тях
Аватар
afgany
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 312
Регистриран на: Чет Яну 11, 2007 11:31 am

Re: Мнения за блесните MEPPS

Мнение от afgany »

Кви са тия теми доти ги отваряш колега, има цял раздел за блесни воблери и секви.. а щука около Стара Загора има навсякъде... , Язовирът на Братя Кунчеви можеш да посетиш, но пътят е 4 км с джип нагоре от селото или пеша.. и стига отваря теми, които ВЕЧЕ СЪЩЕСТВУВАТ ... освен това Щуката от марки не разбира )
Аватар
daniel defoe
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 942
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 1:42 pm
Местоположение: ДУХОМ В ГЕРМАНИЯ (ЗАПАДНА)

Re: Мнения за блесните MEPPS

Мнение от daniel defoe »

stilian 99 написа:Момчета , създадох тази тема с цел да споделяме опит за блесните !
Добро утро колега,

разгледай и тази тема! Има доста инфо - от пиле мляко, дето се вика :wink:
Наслука :fishing10:

p. s. Иначе, Mepps Aglia Long Cast е универсалният боец :supz:
ИзображениеИзображение ИзображениеИзображение
Изображение
mgrozdanov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 111
Регистриран на: Пет Мар 04, 2011 3:26 pm
Местоположение: София

Re: Мнения за блесните MEPPS

Мнение от mgrozdanov »

Каквото и да се каже за тези блесни ще е малко. Аз лично с друго не ловя, даже бих казал, че имам по-голям успех от колегите с воблерите.
Аватар
nicky_and1
новобранец
новобранец
Мнения: 81
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 9:14 pm
Местоположение: Варна, Търнава, София

Re: Мнения за блесните MEPPS

Мнение от nicky_and1 »

afgany написа: ... освен това Щуката от марки не разбира )
И тука се разбира, че и ти нищо не разбираш, колега.
Аз ловя основно предимно с Мепс и по-рядко с други марки блесни. Не мога да кажа дали Мепс са най-добрите, но СА едни от най-добрите. Със Мепс Аглия съм правил доста успешни риболови за клен и щука. Аз лично, при риболов първо слагам Моска(доста добра имитация на Мепс Аглия, с разликата, че Мепса се върти малко по-бързо в сравнение с Моската и е с по-качествени кука и ос) и ако рибата капризничи слагам Мепса. Другите марки блесни слагам в последствие. Но всеки ден е различен - импровизация му е майката.
Аватар
reelbigfish
новобранец
новобранец
Мнения: 80
Регистриран на: Сря Авг 20, 2014 8:57 am

Re: Мнения за блесните MEPPS

Мнение от reelbigfish »

това лято тествах основно 3 марки блесни: мепс аглиа, моска номе и рублекс селта. колкото и да ми се искаше не успях да намеря по-резултатна блесна за речен риболов от мепс аглиа. моска си купих най-вече заради цената и хвалбите във форума но ако трябва да класирам трите марки, реда по брой уловени риби ще е: 1.мепс 2.рублекс 3.моска

имам приятели които купуват блесни приличащи на скъпи обеци за двойно и повече левчета от цената на една аглия но накрая пак мепса спасява риболова ;)

също нещо много важно: мепс може да се купи във всеки магазин винаги, а останалите марки ту ги има, ту ги няма. ако си имаш модел фаворит по-добре е да е лесно достъпен :)
boki speca
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1136
Регистриран на: Нед Апр 27, 2008 1:03 pm
Местоположение: Пловдив и Ямбол
Обратна връзка:

Re: Мнения за блесните MEPPS

Мнение от boki speca »

Момчето е новобранец във форума не бързайте да го овиквате , ще се научи да чете преди да отваря нови теми че и само за момчета, :),може и дами да споделят мнения , няма лошо
Късмета е резултат от много добро планиране !!!
to4eh
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 130
Регистриран на: Пет Юли 13, 2012 10:24 pm

Re: Мнения за блесните MEPPS

Мнение от to4eh »

Ловя от много години само на блесни мепс, и мога смело да кажа, че за мен две мнения няма - има само едни най-добри блесни и това са мепс.
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”