Язовир Тича 2015

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

tkumanov
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Апр 03, 2014 8:48 am

Re: Язовир Тича 2015

Мнение от tkumanov »

От петък 12.06 сутринта до неделя на обяд бях на язовира западно от Ловец.Слаб риболов на платики от 200гр. до 600 - 700 грамови/дребни червеноперки и епизодични каракуди основно на мач и директен телескоп.На пружина и фидер рядко някоя платика.Това от брега а от лодките редки бели риби и потвърдена информация за сом около 9 10 кг.
Аватар
redovi555
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 261
Регистриран на: Вто Окт 05, 2010 2:53 pm
Местоположение: Варна

Re: Язовир Тича 2015

Мнение от redovi555 »

И аз да се похваля за пръв път посетих този чудесен язовир, за жалост по много неподходящо време( ама пише ли някой) язовира го точат нивото е паднало с около метър рибата е дала тотален пас, обиколих да видя дали причината е в мен ама всеки се оплакваше.
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Язовир Тича 2015

Мнение от rikitikitavi »

redovi555 написа:И аз да се похваля за пръв път посетих този чудесен язовир, за жалост по много неподходящо време( ама пише ли някой) язовира го точат нивото е паднало с около метър рибата е дала тотален пас, обиколих да видя дали причината е в мен ама всеки се оплакваше.
Нещо си объркал при риболова. Дори да източват язовира мирната риба не се отказва от червейчета поднесени финно на необходимата дистанция от брега и разбира се със ароматизирана разяждаща захранка.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
redovi555
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 261
Регистриран на: Вто Окт 05, 2010 2:53 pm
Местоположение: Варна

Re: Язовир Тича 2015

Мнение от redovi555 »

дребни платички и червеноперки има ама ние разчитахме на фидер за нещо по едро.
Аватар
Sleepwalker_
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 686
Регистриран на: Вто Апр 26, 2011 10:34 am
Местоположение: Шумен

Re: Язовир Тича 2015

Мнение от Sleepwalker_ »

На Тича в момента върви хубав риболов на прилични бабушки, между тях и някоя по-едра, хич нелоши платики, а надвечер се обажда каракуда. За две вечери имах няколко дребни сулки на рибка и два много добри удара, но се откачиха. Язовирът е с добро ниво, по римския мост под Ловец се минава, народ колкото щеш. Риболов предимно на директен с бял или царевица. Торен не ще. Наслука!
Аватар
potrebitel_666
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Вто Авг 09, 2011 9:24 pm
Местоположение: Русе

Re: Язовир Тича 2015

Мнение от potrebitel_666 »

Здравейте колеги! Да съживя малко темата с питане за актуална информация? Интересувам се от района между селата Сушина и Ловец. Някой някаква информация може ли да даде? Ще бъда благодарен, понеже в края на месеца се очаква да направя излет там. Наслука и благодаря в аванс!
Аватар
Sleepwalker_
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 686
Регистриран на: Вто Апр 26, 2011 10:34 am
Местоположение: Шумен

Re: Язовир Тича 2015

Мнение от Sleepwalker_ »

Каква риба ще търсиш?
Аватар
potrebitel_666
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Вто Авг 09, 2011 9:24 pm
Местоположение: Русе

Re: Язовир Тича 2015

Мнение от potrebitel_666 »

Предимно ще ловим на фидер и пружина. Ще търсим големите платики, шаран, амур. Мисля да сложа тея дни малко царевица да вкисне и да захраним с нея. Стръвта предимно царевица. Естествено ще се пробва и на плувка.
Аватар
Sleepwalker_
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 686
Регистриран на: Вто Апр 26, 2011 10:34 am
Местоположение: Шумен

Re: Язовир Тича 2015

Мнение от Sleepwalker_ »

Залива под Ловец е лесно достъпен и държи мирна риба, но дали има нещо по-едро, не знам. Слез под Сушина - там е по-дълбоко и по-непосещавано, под Ловец е панаир.
YAROSHKH
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 148
Регистриран на: Сря Мар 14, 2012 5:03 pm
Местоположение: гр.Варна

Re: Язовир Тича 2015

Мнение от YAROSHKH »

След Сушина има един път вляво. Той колко е достъпен с нормална кола ? Долуима ли места за гоялма палатка ? Идеята мие за бивак за няколко дена. ЩЕ има и малки деца, което пък изисква добра сянка...има ли някакви дървета под които да може да се опъне палатката ? Може би малко повече впърпси задавам , но търся място за бивак където децата да не ме изядат с парацалите "Хайде да си ходим "... :)
Аватар
Sleepwalker_
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 686
Регистриран на: Вто Апр 26, 2011 10:34 am
Местоположение: Шумен

Re: Язовир Тича 2015

Мнение от Sleepwalker_ »

По тоя път ще стигнеш до язовира, минава се, макар и да не е много добър. И с нормална кола се влиза, още повече, че сега е сухо. Има и чешмичка, което си е плюс. Долу брега е широк, май беше поляна, и има място за палатки. Само дето сянка няма...Покрай широките места са храсталаци, далече от водата, на които не може да се разчита за сянка. Това важи и за голяма част от язовира, че брега е удобен, но като цяло няма сенки. Покрай Ловец има две места с дървета, но трудно може да се доредиш там - едното е около борчетата срещу селото (представлява нщо като полуостров), а за другото се минава през селото, свива се в ляво, минава се по т. нар. римско мостче - насреща има залив с камъни, а отгоре е поляна с някое и друго дърво. Ако идете през седмицата, може и да си намерите място, но петък, събота и неделя е абсурд. :)
Аватар
potrebitel_666
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Вто Авг 09, 2011 9:24 pm
Местоположение: Русе

Re: Язовир Тича 2015

Мнение от potrebitel_666 »

А мен ме интересува, ако пропуснеш този път и слезеш по следващия черен път през гората? За там как са нещата? Преди 4-5 години съм ходил там и сега мисля да отида там, понеже съм доволен от мястото. Просто не знам как са нещата сега. Ще съм благодарен, ако някой каже нещо. Относно сянката и там също е така - пек на макс.
Аватар
Sleepwalker_
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 686
Регистриран на: Вто Апр 26, 2011 10:34 am
Местоположение: Шумен

Re: Язовир Тича 2015

Мнение от Sleepwalker_ »

potrebitel_666 написа:А мен ме интересува, ако пропуснеш този път и слезеш по следващия черен път през гората? За там как са нещата? Преди 4-5 години съм ходил там и сега мисля да отида там, понеже съм доволен от мястото. Просто не знам как са нещата сега. Ще съм благодарен, ако някой каже нещо. Относно сянката и там също е така - пек на макс.
Ако правилно те разбирам за кой път говориш, там не мога да съм полезен. Миналото лято се опитах да стигна до язовира по него (за пръв път ми беше), но стигнах до някъде и се върнах, щото ми се видя доста затлачен и се уплаших, че мога да закъсам някъде, бях с жената тогава все пак. :D
Аватар
potrebitel_666
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Вто Авг 09, 2011 9:24 pm
Местоположение: Русе

Re: Язовир Тича 2015

Мнение от potrebitel_666 »

Sleepwalker_ написа:
potrebitel_666 написа:А мен ме интересува, ако пропуснеш този път и слезеш по следващия черен път през гората? За там как са нещата? Преди 4-5 години съм ходил там и сега мисля да отида там, понеже съм доволен от мястото. Просто не знам как са нещата сега. Ще съм благодарен, ако някой каже нещо. Относно сянката и там също е така - пек на макс.
Ако правилно те разбирам за кой път говориш, там не мога да съм полезен. Миналото лято се опитах да стигна до язовира по него (за пръв път ми беше), но стигнах до някъде и се върнах, щото ми се видя доста затлачен и се уплаших, че мога да закъсам някъде, бях с жената тогава все пак. :D
А преди 5 години като ходих, тръгнах първо по пътя с чешмата. Стигнах до някъде и се уплаших, че ще ударя колата някъде. Върнах се и продължихме към Ловец в търсене на друг път. Така хванахме този, за който говоря. Пак не беше стока, но слязохме до водата със сетни усилия. И си струваше! Вадихме платики по около килограм и отгоре. Просто от 30-ти мислим пак да акостираме там и се интересувам как са нещата след 5 години. Благодаря все пак. Поздрави и наслука!
Аватар
potrebitel_666
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Вто Авг 09, 2011 9:24 pm
Местоположение: Русе

Re: Язовир Тича 2015

Мнение от potrebitel_666 »

Някой колега с актуална информация как е риболова на язовира? Ще съм много благодарен!
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”