Язовир Тича 2015

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

YAROSHKH
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 148
Регистриран на: Сря Мар 14, 2012 5:03 pm
Местоположение: гр.Варна

Re: Язовир Тича 2015

Мнение от YAROSHKH »

Колеги, скоро чух мнение за местата около Маломир, че било безпокойно бивакуването там. Имало много трайно безработни, социално слаби и не знам как още да ги нарека по-тъмнокожите ни съграждани, които се отнасяли към чуждата екипировка като към своя - разбирайте рпибират си я . :)
Дали е вярно това мнение ? Колко е спокойно да се бивакува там за около 4-5 дена , в малка компания ? Необходимо ли е да се оставя по един човек дежурен да ги пъди ? :) Разбира се и пушката мога да си взема ама се губи удоволствието ....
Smoker
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Юли 29, 2015 8:28 pm

Re: Язовир Тича 2015

Мнение от Smoker »

Колеги някой знае ли удобно място за опъване на палатки около брега на яз.Тича и по точно около Ловец - Маломир - Сушина?Като казвам удобно по възможност да има поне малко сянка,че колкото пъти съм ходил през изминалите години в Маломир все умираме от жега :D Пък и тоя път мисля да остана за 2-3 нощувки.Вероятно ще отида няколко дена предварително да проуча понеже язовира ми е сравнително наблизо(30-40 км) но би било добре ако някой сподели идеи :)

Бих искал и аз да споделя малко информация но не съм ходил наскоро,последният път(преди месец) бях около Маломир и освен дребни каракуди друго не сме хващали.
Аватар
Sleepwalker_
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 686
Регистриран на: Вто Апр 26, 2011 10:34 am
Местоположение: Шумен

Re: Язовир Тича 2015

Мнение от Sleepwalker_ »

Колега, виж на предната страница, там сме говорили по въпроса. Накратко - отиваш в Ловец и стискаш палци едно от двете читави места със сянка да е свободно и ако е така, го заемаш по най-бързия начин :) Успех!
Bavarian
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 7:47 am

Re: Язовир Тича 2015

Мнение от Bavarian »

Да споделя малко информация.В неделя бяхме на Тича,по-точно някъде по средата между Кьолмен и Ловец.
4 човека хванахме два живарника пълни с платики :D Толкова платика през живота си за първи път хващам :D
Чат пат се мярна и някоя друга каракуда(около 5-10 броя).Хвърляхме основно с торен червей,опитах с царевица и топчета но нямах успех.
Аватар
ludiqdoctor
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2011 11:44 am
Местоположение: Варна

Re: Язовир Тича 2015

Мнение от ludiqdoctor »

Дай на мапса инфо от къде слезнахте. Аз мисля да ходим събота по Тича, но не знам на къде да се ориентираме. На снимката са идеите ми. Ще ловим на леко с мач и директни като търсим мирна риба. Освен торен има ли смисъл да варим жито? Ако някой има прясно инфо и даде акъл ще съм много благодарен. А ако пък някой също мисли да ходи може да пием по бира заедно де.
Прикачени файлове
Untitled.png
Untitled.png (1.29 MiB) Преглеждано 1742 пъти
Антистрес терапия - с въдица в ръка!
Аватар
Sleepwalker_
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 686
Регистриран на: Вто Апр 26, 2011 10:34 am
Местоположение: Шумен

Re: Язовир Тича 2015

Мнение от Sleepwalker_ »

Съвет: Иди на полуострова, белязан при теб с 4, но от другата страна, не тази на четворката. Мястото е каменисто, дълбочина прилична. Инфото ми е за каракуди около килото, но на вътре с фидер. Иначе бабушки и платики с добри размери. Слизаш през селото и хващаш черния път - на картатта се вижда. Успех! ;)
Аватар
ludiqdoctor
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2011 11:44 am
Местоположение: Варна

Re: Язовир Тича 2015

Мнение от ludiqdoctor »

О.к. Задължително ще пиша какво сме направили. Поздрави.
Антистрес терапия - с въдица в ръка!
zliaster

Re: Язовир Тича 2015

Мнение от zliaster »

колеги интересува ме пред това дере каква е дълбочината ? гледам в дълбоката част е .. удобно ли е за разпъване и пускане на лодка .. релефа и грунда отдолу какви са .. има ли ями ? на тераси ли е ? .. скала ли е .. чакъл ли е .. бяла пръст ли е ? какво е ? хахаха :) понеже за там съм се ориентирал .. гледайки картата :) и долу горе коритото откъде минава през широката част ? благодаря за вниманието ;щ

Изображение
Bavarian
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 7:47 am

Re: Язовир Тича 2015

Мнение от Bavarian »

ludiqdoctor написа:Дай на мапса инфо от къде слезнахте. Аз мисля да ходим събота по Тича, но не знам на къде да се ориентираме. На снимката са идеите ми. Ще ловим на леко с мач и директни като търсим мирна риба. Освен торен има ли смисъл да варим жито? Ако някой има прясно инфо и даде акъл ще съм много благодарен. А ако пък някой също мисли да ходи може да пием по бира заедно де.
Колега аз бях по-нагоре от посочените от теб места.
Някъде тук :

Изображение

Когато влезеш в селото мисля че първата отбивка наляво беше.Кара се директно през нивата,ще видиш и други следи от гуми.В момента това не е проблем понеже реколтата е събрана и все още не оре.Иначе до там има и път който върви близо до брега но на места коловозите са малко проблемни и трябва да се внимава.

Наслука!
Аватар
Sleepwalker_
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 686
Регистриран на: Вто Апр 26, 2011 10:34 am
Местоположение: Шумен

Re: Язовир Тича 2015

Мнение от Sleepwalker_ »

zliaster написа:колеги интересува ме пред това дере каква е дълбочината ? гледам в дълбоката част е .. удобно ли е за разпъване и пускане на лодка .. релефа и грунда отдолу какви са .. има ли ями ? на тераси ли е ? .. скала ли е .. чакъл ли е .. бяла пръст ли е ? какво е ? хахаха :) понеже за там съм се ориентирал .. гледайки картата :) и долу горе коритото откъде минава през широката част ? благодаря за вниманието ;щ

Изображение

Ако става дума за това червеното петно :), там мисля, че е вододайна зона и вероятността да те изгонят хич не е за пренебрегване. Отделно от това, до тоя бряг май се стига само по пътя, минаващ по стената, но оттам пускат само "наши" хора. Поне така знам де, може и да ми е грешно инфото.
zliaster

Re: Язовир Тича 2015

Мнение от zliaster »

освен заради кулата .. но като гледам има поне километър разстояние от нея .. закво ще ме гонят напоителни системи .. е аз виждам , че това е мястото .. с лодката направо се отива до там ама щом е за 'наши хора' значи сметни дали от стената не хвърлят мрежи и герими там ;щ мерси за инфото все пак :)
Аватар
ludiqdoctor
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2011 11:44 am
Местоположение: Варна

Re: Язовир Тича 2015

Мнение от ludiqdoctor »

Днес на полуострова отбелязан от мен с 4 и от двете страни положението клонеше към капо. Най-интересното което се случи за целия ден е че майка ми успя някак да извади воден охлюв захапал куката на торен. Кълвеше точно като риба гадта. Ако някой каже нещо по-различно демек че се е отрепало да кълве - лъже. Говорих с 15 човека там всичко се е променило след четвъртък и никой не е доволен. Поздрави
Антистрес терапия - с въдица в ръка!
Аватар
Sleepwalker_
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 686
Регистриран на: Вто Апр 26, 2011 10:34 am
Местоположение: Шумен

Re: Язовир Тича 2015

Мнение от Sleepwalker_ »

Лошо е това, дето го пишеш. Ние се гласим да идем там за уикенда, но ще е хубаво и някоя риба да има. Така е риболова, ден с ден не си прилича, утре може пък да я сцепят по тия места.
zliaster

Re: Язовир Тича 2015

Мнение от zliaster »

Sleepwalker_ написа:Лошо е това, дето го пишеш. Ние се гласим да идем там за уикенда, но ще е хубаво и някоя риба да има. Така е риболова, ден с ден не си прилича, утре може пък да я сцепят по тия места.
дават го до Вторник вечер 4-5ци юг - югоизток .. налягането ще пада .. само за тролинг ще е работата :) и то в дълбокото .. аз съм сигурен , че сулката ще се вдигне да яде .. затова попитах къде минава коритото .. но явно никой не знае :)
Аватар
ludiqdoctor
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2011 11:44 am
Местоположение: Варна

Re: Язовир Тича 2015

Мнение от ludiqdoctor »

Еми... Аз направо не можах да повярвам, че "ловя риба" на Тича. Никога не е било така. Всякаква стръв, всякакви дълбочини, захранки ван ден енде и накрая кило и половина бабушки и дребни платики... Това не е язовира, който помня. Дано е било времено явление.
Антистрес терапия - с въдица в ръка!
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”