Риболов по р. Осъм

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
г.генков
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Мар 22, 2015 6:20 pm

Риболов по р. Осъм

Мнение от г.генков »

Във форума успях да открия много малко информация за моята любима река и това ме мотивира да пусна темата. моля колегите,които посещават р. Осъм да споделят по нещо полезно или тези колеги ,които ревностно пазят местата и тактиките си на риболов,да споделят поне по някоя снимка с нас!! благодаря на всички,които ще се включат
tonkatabg
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 215
Регистриран на: Нед Апр 29, 2012 8:34 pm

Re: Риболов по р. Осъм

Мнение от tonkatabg »

Колега , хубаво е да уточниш в кой участък за кой участък на реката ти трябва информация... понеже , нагоре излизат мрени , към Ловеч - Левски - предимно клен през зимата , Но малки - от 100 до 500 грама ,
А надолу , не знам как е положението , но като цяло е слабо - от сутрин до обед по 5 рибки на човек се правят (това е за областта Ловеч - Александрово (газта))
Аватар
lishev_64
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 928
Регистриран на: Сря Май 25, 2011 10:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов по р. Осъм

Мнение от lishev_64 »

Много добра идея, колега! :smt023
Въпреки, че се намирам далеч от Осъма, ще следя с най-голям интерес какво се случва по реката, на която съм израснал, и на която направих първите си риболовни стъпки преди около 40 години. :D
НА СЛУКА... И НЕКА БЪДЕМ ЧОВЕЦИ !!!
Аватар
г.генков
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Мар 22, 2015 6:20 pm

Re: Риболов по р. Осъм

Мнение от г.генков »

Визирам участъка от с. Абланица до с. Александрово. днес на патешкия вир на с. Умаревци кълвяха само маломерни кефалчета и инцидентни скобарчета
Аватар
Kiko38
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Авг 21, 2018 9:14 pm
Местоположение: София/Ловеч

Re: Риболов по р. Осъм

Мнение от Kiko38 »

Здравейте, колеги,

Хайде да я посъживим тази тема. Аз бродя по Осъма около Александрово. За съжаление , водата все още не е паднала и успях да заловя само 10-ина морунажа по около 30 см и доста уклей.

Поздрави и наслука! :fishing8:
Аватар
Imaginary
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Сеп 06, 2018 5:17 pm
Обратна връзка:

Re: Риболов по р. Осъм

Мнение от Imaginary »

Записвам се и аз да следя темата, че мисля да организирам един уикенд с детето и жената, но по към с. Чавдарци, че жената има къща там. Та ако някой има инфо скорошно, и така, като за речен новобранец... :)
Match fishing
Rod: Trabucco Signym 3.90, 3-12gr; Trabucco Active Selektor XS 4.20, 5-25gr; Reel: Shimano Stradic GTM RC 3000
Feeder fishing
Rod: to be added; Reel: to be added;
chema154
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 329
Регистриран на: Пон Дек 22, 2008 1:24 am
Местоположение: плевен

Re: Риболов по р. Осъм

Мнение от chema154 »

Колеги някой имали инфо за Черквица дали излиза нещо
заимало са е едно немане
chema154
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 329
Регистриран на: Пон Дек 22, 2008 1:24 am
Местоположение: плевен

Re: Риболов по р. Осъм

Мнение от chema154 »

Интензивен риболов на морунаж платика уклей няколко каракуди и 2 малки щуклета.захранката която ползвах беше с 1 пакет с аромат на сирене 1 пакет за мач риболов 2пакета универсална като ги смесват в различни варианти и количества като не виждах никаква разлика в кълването.имах и 700гр бял и 300гр шарен като червеят го изпращах към рибешкото царство с прашката неслагах в захранката от него.лових с мач на плувка като първо пробвах на влашка плувка като кълването беше почти постоянно но хващах повече платика и уклей после пробвах на изтичане като кълвяха основно морунажи.най добрите места бяха точно над моста като там колегите наистина ги изкъртиха.чух местните колеги да си говорят че нехранят с нищо а ги дърпаха доста добре.риболова вървеше на бял червей като при мен много добре се представи мартеничка с червен но така кълвяха повече платики.реката е с много ниско ниво което се дължи и на маловодието на голямата река.риболова продължи до 14 и 30 като след това решихме да похвърляме изкуствени примамки на Дунава.първо отидохме на устието като веднага разбрахме че там няма да има резултат защото беше доста плитко после се преместихме на помпената на Черковица там упорствахме към час и половина бе резултат и си тръгнахме.
заимало са е едно немане
6tuki4
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 119
Регистриран на: Сря Май 09, 2007 12:37 pm
Местоположение: sofia

Re: Риболов по р. Осъм

Мнение от 6tuki4 »

Добър ден.
Някой има ли информация,дали има някакъв риболов над Ловеч посока Троян.
6tuki4
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 119
Регистриран на: Сря Май 09, 2007 12:37 pm
Местоположение: sofia

Re: Риболов по р. Осъм

Мнение от 6tuki4 »

Днес проверих реката,имаше един човек.
Чакаше за скобар но уви:)Но излизаха прилични кленове,и дребосък имаше.Аз не съм по зимния риболов и особено на река,но спасих капото с 3хубави клена и 5,6дребни.Взех две рибета за бащата.
Честит празник и наздраве :)
IMAG0447.jpg
IMAG0446.jpg
IMAG0450.jpg
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”