В Безизходица

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

ЕгоисТа
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Май 25, 2016 6:25 pm

В Безизходица

Мнение от ЕгоисТа »

Здравейте колеги,
Озаглавих темата по този начин,понеже наистина съм в безизходица.Такаа,откъде да започна...?!
Имах възможноста през изминалата седмица да обиколя доста от околософийските водоеми,платени гьолчета и т.н.Резултата просто ме шашна.
Ходих първо на Суходол за 24 часа,бяха ми казали,че уж щяли да зарибяват с доста риба.Казах си,айде може пък да имам късмет,макар че за този язовир се знае,че много много не излиза нищо.Отидох,бях се подготвил добре,с захранки,пелети,царевица,жито,хляб,червей всякакви,топчета,дипове и т.н.На какво ли не пробвах да ловя,какви ли не монтажи правих:пробвах на косъм,пробвах на прожина,на чепаре,на статична плувка,на ваглер на какво ли не...Резултата един шарко на 1.600 кг на пружина на една кука на царевица...

На втория ден отидох на Хераково...Отново се бях подготвил по същия начин,седях близо 15 часа.Резултата бяха няколко каракуди на пружина по около 200 гр.,няколко кленчета на ваглер около 150 гр.,шарко на 1.500 кг на косъм на топче и един канален сом на плувка на червей около килограм...

На третия ден отидох на Пожарево...Същите принадлежности,същите захранки и т.н.Бях там към 7:00 сутринта...Нямаше много хора,някъде около 7-8 човека.Опънах въдиците както обикновено,две на дъно и една на плувка...Започнах да чакам.За целия ден имах две каракудки,две червеноперки и дузина раци...На дъно и на плувка беше пълно от раци...Както метна и след малко оп няма нищо на куката,познайте какво-отново раци...Седях до към 18:00 часа и си тръгнах...

На четвъртия ден отидох на нощен на Братушково,бяхме там към 20:00 часа и седяхме до към 12:00 на другия ден...Отново същите приготовления,захранки,всичко както си трябва.За тези часове 20 тина каракуди около 300 гр...Имаме напредък...

На петия ден отидохме на Безден...Тръгна добре,извадихме с приятелчетата по два шарана на косъм на топче и царевичка с повдигач по две шаранчета около двете килца.Откачи ми се на мен една пъстърва от тия сьомговите по три кила дето са горе долу,и по добре,че там хванеш ли пъстърва няма връщане,трябва да си я вземеш...Щях да дам сигурно към 25.00-30.00 лв за нея...Каракуди излизаха доста и имаше прилични червеноперки,рядко но бяха хубави...

На шестия ден бях на Храбърско...Там около 12 часа бяхме,хванахме един шарко на три кила,на ваглер взе на царевица и няколко каракуди...Тръгнахме си за пореден ден разочаровани...

И седмицата я завършихме на Богров,на платеното...Там нещата са ясни на всички...За около 8-9 часа престой по 4-5 шарана на 7 килограма,амури два около десетката.Общо 12-14 риби със средно кило 7-9 килограма и обратно в гьола...

Така завърши риболовната ни седмица.Всеки ден бяхме по 4 човека...Реших да седна да сметна колко съм дал и какво съм извадил от водоемите...
Значи от към парички лично аз съм се бръкнал само около 250 лв за въдиците,около 70 лв за гориво,а захранките,яденето за нас,цигари,питиета,мръвки и т.н. отива над 300 лв...Значи около 600 лв за седмица, а в килограми сме няма и двадесет кила,включвам и шарковците...
Е добре колеги,кажете не съм ли според вас в безисходица...Не твърдя че няма риба по тези водоеми,може ние да сме уцелили каръщината с момчетата,иначе да е бъкано на всичките...Просто ние нямахме късмет...Кажете къде да ходя през следващите дни,защото едва ли ще отида на тези скоро време...Къде кълве,къде има едри рибки и къде камбаните,датчиците свирят и звънят,а ваглерите не са спокойни във водата...Извинявайте ако съм объркал темата и категорията и наслука на всички колеги през летния сезон...
Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: В Безизходица

Мнение от isavkov »

Според мен си си изкарал даже доста добре. Не виждам защо да си в безизходица.
А и не мисля че има водоем на който като отидеш, задължително ще вадиш през 15мин риба.
По скоро помисли, как да оптимизираш разходите.
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
Аватар
nkolev66
Модератор
Модератор
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Дек 31, 2011 6:29 pm
Местоположение: Бургас

Re: В Безизходица

Мнение от nkolev66 »

Колега, за да ти е по-безболезнено смятането от така направените разходи извади "...яденето за нас,цигари,питиета,мръвки и т.н....", защото и в домашна обстановка пак ще ядете и пиете, а ако отидете на скромно ресторантче ще бъде по-скъпо. Още едно нещо ще ти помогне да преодоляваш мисълта за разходите и то е разхода за въдици - разхвърляй го на годините или по-точно на броя излети и ще ти се виждат съвсем малко. Ако и тогава продължиш да правиш сметка с приходна и разходна част, то риболова не е за теб, а трябва да си стоиш в къщи и да нямаш никакво хоби.
Аватар
prokop4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 592
Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 9:17 pm
Местоположение: Асеновград

Re: В Безизходица

Мнение от prokop4o »

"'яденето за нас,цигари,питиета,мръвки и т.н. отива над 300 лв..'"
незнам защо смяташ тези разходи.данеби когато не си за риба да не ядеш или пушиш?
и неразбирам какво общо имат парите с килограмите хваната риба!
според мен си прекарал страхотно.
Аватар
Баш Щукар
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 505
Регистриран на: Нед Юни 09, 2013 9:26 am
Местоположение: Кристиан Кирилов / Перник

Re: В Безизходица

Мнение от Баш Щукар »

Абсолютно съм на същото мнение като колегите! Изкарал си си страхотно, 7 дни подред риболов малко хора могат да си позволят.
Въдиците не си ги купувал предполагам сега специално за тези риболови, за да ги смяташ в разходите. Храната и другите неща ти влизат в ежедневните разходи, така че отпиши и тях. :)

И ако смяташ, че трябва да си избиваш парите, които си дал за риболова с килограми риби и да тъпчеш фризера, то наистина риболова не е за теб. :) Не го казвам с никакви лоши чувства.

Риболова е за отдих и почивка сред природата. Мен ми е кеф само да съм край водата, да съм хвърлил въдица и да си изкарвам добре с приятели. Рибата не е най-важния фактор, поне според мен. :)
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: В Безизходица

Мнение от antivik »

Да ти има човек безизходицата. Тук по нашите водоеми с години обикаляш и няма шаран /вече даже и в мрежите на бракониерите, освен на платените/, а при теб през излет, през 2 и те ти шаран, може и малък, но шаран.
А и с това счетоводство на приходи и разходи.... :roll: :( , те хората са ти го казали, ма оборудването що го смяташ, то е за многократно ползване и взето веднъж или го ползваш или продаваш. А ако смяташ и разходите за излетите, и смяташ да ги избиваш с улов....по-добре се ориентирай към най-близкия рибен магазин/като място/ - хем по-малко разходи, хем улова сигурен, хем времето спестено /а за някои и то е пари/ :wink: .
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: В Безизходица

Мнение от rikitikitavi »

Ела във Варна. Изкарай една седмица риболов. Направи си едно нормално Капо, за укрепване на характера и после се оплаквай.
А за стинките колкото и да вкараш все може още.

Ако искаш да ти кълве повече мини на изфинявяне на такъмите. Примерно дъно с една кука но16 и олово 10грама. И много фин пикер. Разбира се малко се сменя ритъма на хранене амя ако поразгледаш литературата ще ме разбереш. Лови се с една въдица и кълве много.
Наслука.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1126
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: В Безизходица

Мнение от rap66 »

Има изход от безизходицата, Продавате въдиците, купувате една лодка от метро и 500 м. мрежи, ще вадите много повече риба и няма да правите разходи за захранки, дипове, куки и т.н. Ако и тогава не излезе сметката, може да пробвате с "електронна въдица" :D
Lupo
новобранец
новобранец
Мнения: 52
Регистриран на: Пет Фев 22, 2008 9:40 pm

Re: В Безизходица

Мнение от Lupo »

Колега,има един лаф,който си има брада си търси бръснач,и в къщи да стоиш и там ще имаш разходи.А си си изкарал страхотно.
ЕгоисТа
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Май 25, 2016 6:25 pm

Re: В Безизходица

Мнение от ЕгоисТа »

Колеги прочетох постовете ви и от написаното въобще не сте ме разбрали какво имах напредвид...Може би аз не съм се изразил както трябва.Моля да ме извините...
ДАЛЕЧ съм от мисълта че съжалявам за прекараното време,напротив ако ходех за риба с цел да напълня живарника всеки път,въобще нямаше да ходя,както е написал един колега по нагоре-то по нашите гьолове риба не остана...А аз изкарах седем поредни дни...Рибарче съм от малък и ако трябва да смятам всички разходи за каквото и да е свързано с риболова и за мен,докато съм на водоемите,цифрите на калкулатора няма да стигнат както се казва...НАПРОТИВ,изкарах едни прекрасни седем дни по гьоловете...Мисълта ми беше друга...Под безизходица имах на предвид,не това колко пари съм дал,давал съм много и ще продължавам да давам,защото това за мен не е само хоби,то е и любов...Имах на предвид под безизходица,че съм обиколил всички софийски гьолове,язовири,кариери и къде ли още не...а това заради което ходим всички,освен да си починем от работа,от града и всичко натоварващо около нас,е и самата риба.Дайте да си говорим честно сега.А нея я няма,и с годините става все по-малко и намалява драстично...В безизходица написах понеже исках съвет къде бих могъл да отида и да се полюбувам да хвана някоя хубава риба,може да вися десет дни но на десетия да направя и запаметя хубав спомен в съзнанието си...Това имах на предвид...Аз ходя за риба,но ако трябва са съм честен аз лично не я ям,обичам морската храна,сладководните риби ги хващам и ги пускам...Не ги ям...Това имах на предвид...Давал съм и ще давам занапред живот и здраве още...Защото за мен риболова не е само хоби,то е и страст и любов...Дано сега сте ме разбрали правилно и изивинявайте още веднъж,ако аз нещо не съм се изказал правилно....
Наслука...
В този ред на мисли,понеже мойте авери са на аработа в понеделник,а аз съм почивка си търся компания за един риболовен ден на Мало Бучино...Мисля да го посетя...Ако има свободни и желаещи хора,нека драснат по някой ред...
Приятна вечер желая...
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: В Безизходица

Мнение от mita4eto »

Няма нужда да се извиняваш, аз самият многократно съм се чудил ОКОЛО София къде си струва да се забия, така че хем природата да е хубава, хем да има някакъв риболов на добри риби (става дума за еднодневен излет). До момента не съм намерил такова място, та може би затова съвсем ясно те разбрах какво имаш предвид още в началото. Инак мен също сладководната риба не ме блазни и отдавна всичко бива рилийзвано.
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ivelin_1976
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 838
Регистриран на: Сря Май 28, 2008 9:00 am
Местоположение: гр.Ямбол

Re: В Безизходица

Мнение от ivelin_1976 »

Вече при риболовни излети задължителен аксесоар е фотоапарата и снимки от красивата ни природа :).
shimano ANTARES BX FEEDER HEAVY Изображение
топлия
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 372
Регистриран на: Пон Фев 23, 2015 9:17 am
Местоположение: ямбол

Re: В Безизходица

Мнение от топлия »

Искаш качествени трофеи ли?
РЯХОВСКИ ЛИВАДИ.....
Отиди там за 48 часа и после ако не си доволен,,, позволявам ти в ефир да ме псуваш до СЪБАХЛЕН!
Ако гледаме на риболова като на болест, то аз съм в последната фаза!!!Нелечимо!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”