язовир Долно Ново село

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
petrad
новобранец
новобранец
Мнения: 93
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 1:34 pm

язовир Долно Ново село

Мнение от petrad »

Здравейте колеги,този месец съм канен на импровизирано състезание с колеги на въпросния язовир.Тъй като съм на бая километри от язовира , а и не съм ходил никога там моля за информация та да не се излагаме пред колегите. :drinkers: :fishing3:
Моята доброта има своите граници,особено ако вашата наглост клони към безкрайност ....
Аватар
atanas7711
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 119
Регистриран на: Съб Апр 07, 2012 1:30 pm
Местоположение: ПЪРВОМАЙ

Re: язовир Долно Ново село

Мнение от atanas7711 »

IMG_20150718_150831.jpg
Язовира не е много голям, но е дълбок, на места достига над 20 метра дълбочина, доколкото си спомням. Водата е много чиста, бистра и с доста водорасли. Арендатора щеше да пуска амур през миналата година, но не знам дали го е сторил, ако е ще е добре. Има редки шарани с трофейни размери /над 10 кг./ и доста пуснат зарибител с прилични размери на такъв. Също така има и много красива златна каракуда, която е с размери 700-1000 гр. За хищник знам, че има сом и бяла риба, но само толкова.
Не знам на какво ще ловите, но мирната риба там няма изобщо да е активна според мен, тъй като язовира е балкански и водата му ще е още доста студена.
Аватар
petrad
новобранец
новобранец
Мнения: 93
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 1:34 pm

Re: язовир Долно Ново село

Мнение от petrad »

Благодаря,ще се лови с една въдица най вероятно на плувка и ще се търси мирна риба. Некви по особености за стръвта дали има? Ще се готвя като за див водоем - сладка царевица,жито и се колебая за белия и торния червей,че незнам за слънчаци и костурета.Ако някой е ходил наскоро да пише,пък масата от мен!
Моята доброта има своите граници,особено ако вашата наглост клони към безкрайност ....
Аватар
atanas7711
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 119
Регистриран на: Съб Апр 07, 2012 1:30 pm
Местоположение: ПЪРВОМАЙ

Re: язовир Долно Ново село

Мнение от atanas7711 »

Торен червей задължително! Каракудите взимаха само на него!
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”