яз. Порой (Оризаре) Кълве ли ?

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

n1k3r
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2011 4:21 pm

яз. Порой (Оризаре) Кълве ли ?

Мнение от n1k3r »

Здравейте Колеги. Тъкмя се за яз Порой (Оризаре) и не знам дали близките 1 2 дена да го посетя. Та имате ли представа в момента какво е положението ? Ще се радвам на всяка една информация.

И да попитам и още нещо в тази тема за да не отварям нова. Четох, че този язовир се хващало рибки с тения. Та в случая какво се прави като хвана такава с тения ? Мятам я обратно в язовира ако я видя там на място или в по лошия случай в нас в кофата ??? Или си има начин да се почисти и да се консумира без проблем ??? Няколко месеца чета по този въпрос и все противоречиви мнения и не знам на кое да вярвам.
Sobieski_fan
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Чет Юни 19, 2008 12:45 pm
Местоположение: гр. Божурище, обл. Софийска

Re: яз. Порой (Оризаре) Кълве ли ?

Мнение от Sobieski_fan »

Колега, допреди няколко дни беше много студено. Дай им малко време да се осъзнаят на рибките :) Ако толкова ти се ходи, иди, пробвай се и после разкажи какво си направил. Аз бих заложил на хищника по това време. Относно тенията - аз не бих ги ял. Успех :)
reyal
новобранец
новобранец
Мнения: 46
Регистриран на: Сря Мар 26, 2014 11:09 am

Re: яз. Порой (Оризаре) Кълве ли ?

Мнение от reyal »

80-90% от костура в всички язовири е с червей.
Аз лично не я консумирам , но не е проблем.
n1k3r
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2011 4:21 pm

Re: яз. Порой (Оризаре) Кълве ли ?

Мнение от n1k3r »

Миналата година бях хванал 3 4 костура по 800г и не видях да има. Или поне не съм обърнал внимание. Аз след като ги хванах научих за тенията и се стреснах много.
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: яз. Порой (Оризаре) Кълве ли ?

Мнение от lozzy.68 »

Не се притеснявай те, за ,,червея,,! Щом сте решили ,да го консумирате,костура ,след ,,одиране ,, го поставете в солена студена вода, а червеят ,той сам ще излезе!!! След термична обработка,няма НИКАКВА ОПАСНОСТ!!! :wink: Може и паниран............. :drinkers:
Balakchia
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 193
Регистриран на: Сря Сеп 04, 2013 5:31 am

Re: яз. Порой (Оризаре) Кълве ли ?

Мнение от Balakchia »

И къде стои този червей? Вътре или вънка?Как се проверява?
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: яз. Порой (Оризаре) Кълве ли ?

Мнение от lozzy.68 »

След ,,одиране,, виждаш розово-черврни ,,спираловидно навити червеи,, в месото на рибата! Премахват се и ръчно ,но за много хора ,,им е гадно,, ! :? Но как то казах ,червея не е ОПАСЕН !!! :drinkers:
n1k3r
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2011 4:21 pm

Re: яз. Порой (Оризаре) Кълве ли ?

Мнение от n1k3r »

Колега сега, не че нещо ама чак зае*ах и тенията и си представих костур с допълнителна мръвка към бирата и бялото вино. Та това е в кръга на шегата. Бях хвърлил близо 1 кило таранка заради тения ... а може би и двойно повече съм метнал на скарата. Искъм да се информирам кое е по правилно ??? Такива риби да ги хвърлям обратно и и ли да ги пребирам ако теглото им са задоволителни. Понеже АЗ лично като хвана нещо дребно го връщам. А едрото го пребирам. Утре аз и ВИЕ ще сме на язовира ама тея маници като не сме ги върнали ще хванем дедовия.
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: яз. Порой (Оризаре) Кълве ли ?

Мнение от lozzy.68 »

Червения червей в месото на някои хищници,както казах е неприятен за окото,но е Безвреден !!! Бялата тения в стомаха на рибите е съвсем друга работа,там рибата,вече е Болна!!! Такава съм намирал в в коремната кухина на червеноперки,бабушки,направо си е отврад отвсякъде!!!Преди години на Езерото ,,Мандра,,бях хванал бабушка,която си бе неестествено подута и закръглена! Разрязох я и от стомаха и извадих няколко метра,,спагети,,-тения,погнусих се и освен,че върнах рибата във водата,както,почти всеки път,просто прекратих риболова за деня!Стига гнусотии,желая Ви много слука през новия сезон!!! :fishing5: ............ :drinkers:
galinyamaha
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Окт 18, 2016 11:12 am

Re: яз. Порой (Оризаре) Кълве ли ?

Мнение от galinyamaha »

На 6.10.17г. Бях на язовир Порой бях с лодка на тролинг - нямам думи 7 мрежи имаше в язовира звъняхме на иара но от тяхна страна никой не дойде , Няма такава държава !!!
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: яз. Порой (Оризаре) Кълве ли ?

Мнение от lozzy.68 »

:oops: ИМА,за жалост....бълхария , или абсурдистан , май я кръстиха !!! :smt089 Не ,че управата на ИАРА, вече е ....чааааак в Бургас !?!?!?!? НО.... това е Колега,много слука и късмет !!! :fishing5: :drinkers:
Аватар
YordanDanev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1916
Регистриран на: Пон Дек 29, 2008 5:49 pm
Местоположение: Бургас - Нюрнберг

Re: яз. Порой (Оризаре) Кълве ли ?

Мнение от YordanDanev »

galinyamaha написа:На 6.10.17г. Бях на язовир Порой бях с лодка на тролинг - нямам думи 7 мрежи имаше в язовира звъняхме на иара но от тяхна страна никой не дойде , Няма такава държава !!!
Колега, защо не се опита да ги извадиш илипоне едната. Аз преди години изтеглих една мрежа с колата :evil:
Изображениеима ли комат кучета много
galinyamaha
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Окт 18, 2016 11:12 am

Re: яз. Порой (Оризаре) Кълве ли ?

Мнение от galinyamaha »

Обадих се на иара никакъв резултат а и как се вади мрежа пълна с риба ???
reyal
новобранец
новобранец
Мнения: 46
Регистриран на: Сря Мар 26, 2014 11:09 am

Re: яз. Порой (Оризаре) Кълве ли ?

Мнение от reyal »

Че има мрежари има, ама да не бъркаш маркерите на рибарите с мрежи. Защото 7 мрежи си е цифра.
galinyamaha
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Окт 18, 2016 11:12 am

Яз. Порой 2018г.

Мнение от galinyamaha »

На 10.02.18г. Бях отново на яз. Порой цял ден нямам удар на нищо силикони колкото щеш пробвах и отново имаше М Р Е Ж И отново ИАРА Бургас спи спокойно !!!
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”