За шарани около София ?

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Diksata
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Нед Апр 02, 2017 3:44 pm

За шарани около София ?

Мнение от Diksata »

Добър ден , колеги.

Може ли някаква актуална информация за някой водоем около София , подходящ за риболов на по-големички шарани ( 8-15 килограмови ) ? Ако някой има идеи и скоро е посетил някое приятно местенце, нека сподели малко информация - на каква стръв, захранка и такива неща. Говоря за фидер риболов. Иска ми се да се нарадвам на по-едри екземпляри.

Благодаря предварително.
usmiwka
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 221
Регистриран на: Вто Дек 08, 2009 9:30 pm

Re: За шарани около София ?

Мнение от usmiwka »

За по-едри...сещам се само за Богров.Това е за момента,понеже рибата още не се е раздвижила,там е най-сигурно.За стръв-добре се ловят на местните гранули,които ги продават там на място.
Diksata
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Нед Апр 02, 2017 3:44 pm

Re: За шарани около София ?

Мнение от Diksata »

usmiwka написа:За по-едри...сещам се само за Богров.Това е за момента,понеже рибата още не се е раздвижила,там е най-сигурно.За стръв-добре се ловят на местните гранули,които ги продават там на място.
И аз за Богров знам. Ясно ми е, че не са се активизирали, но всяка информация, дори и за лятото, ще е добре дошла. Да знам къде да ходя през неработните ми дни...
usmiwka
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 221
Регистриран на: Вто Дек 08, 2009 9:30 pm

Re: За шарани около София ?

Мнение от usmiwka »

Иначе на Кривина има големи шарани,но още е студено за там и са трудни и диви.И си трябва 2-3 дневни излети за там,да може да захраниш,да сработи захранката и на 2-3-тия ден да започне да кълве...евентуално.За там много зависи и мястото,не са равностойни местата,докато на Богров където и да застанеш едва ли има значение.
Kaloqn19
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 152
Регистриран на: Чет Сеп 10, 2015 3:04 pm

Re: За шарани около София ?

Мнение от Kaloqn19 »

И на мелниците има трофейни риби , но Богров е най-доброто около София.Вчера бях и хванах десет риби на поп-ъп.
Diksata
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Нед Апр 02, 2017 3:44 pm

Re: За шарани около София ?

Мнение от Diksata »

С каква захранка и стръв си бил ? И хубави риби ли са излизали ?

Kaloqn19 написа:И на мелниците има трофейни риби , но Богров е най-доброто около София.Вчера бях и хванах десет риби на поп-ъп.
Kaloqn19
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 152
Регистриран на: Чет Сеп 10, 2015 3:04 pm

Re: За шарани около София ?

Мнение от Kaloqn19 »

Да повечето над десет килограма ,единият шаран беше 15 .Хванах и два амура единият 7 другия 11.
Стръв поп ъп люта сьомга и в ПВА -то рибни топчета
ЕгоисТа
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Май 25, 2016 6:25 pm

Re: За шарани около София ?

Мнение от ЕгоисТа »

Приятелю товари въдиците и беж на Богров...!Единствения водоем около София,който ще хванеш много риба за малко време.Захранка не ти трябва за там.Рибата си взима много добре на техните пелетки.Там повечето пъти,когато съм бил нямам хваната риба по-малко от 7-10 риби на излет.И всичките са били от 8 кг. нагоре.Масово 10-12 кг.Така,че мястото е там.Иначе на Конска,Суки Лейк,Мелниците,Кривина и там има яки типалки,но за там си ти трябва подготовка и време.Успех колега...
Diksata
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Нед Апр 02, 2017 3:44 pm

Re: За шарани около София ?

Мнение от Diksata »

Тъкмо мислех утре да ходя , но се оказа , че времето е много лошо и ... При първия възможен слънчев ден,
отивам !
ЕгоисТа написа:Приятелю товари въдиците и беж на Богров...!Единствения водоем около София,който ще хванеш много риба за малко време.Захранка не ти трябва за там.Рибата си взима много добре на техните пелетки.Там повечето пъти,когато съм бил нямам хваната риба по-малко от 7-10 риби на излет.И всичките са били от 8 кг. нагоре.Масово 10-12 кг.Така,че мястото е там.Иначе на Конска,Суки Лейк,Мелниците,Кривина и там има яки типалки,но за там си ти трябва подготовка и време.Успех колега...
JwR
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Юни 23, 2017 2:53 pm

Re: За шарани около София ?

Мнение от JwR »

Здравейте,

Как се стига до язовира в Кривина и риболов на плувка става ли ? :fishing3:
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”