Инфо за платен риболов с.Елхово по Тунжда

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Инфо за платен риболов с.Елхово по Тунжда

Мнение от garfield_90 »

Здравейте колеги,
Наскоро разбрах, че има една платена локва до село Елхово по р.Тунжда.Ако може някой да даде инфо за водоема- какъв калибър риба излиза, на какво се лови и като цяло каква риба има. Също и условията за риболов там.Намерих тяхна страница и изисквания, но не знам до колко са актуални.
Благодаря много.
http://melnicata.bg/
dino2
новобранец
новобранец
Мнения: 44
Регистриран на: Съб Дек 25, 2010 11:19 am

Re: Инфо за платен риболов с.Елхово по Тунжда

Мнение от dino2 »

Един познат често ходеше там за шаран.Имало риби и било спокойно.Той лови основно на плувка.
Korekom
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 156
Регистриран на: Съб Юли 26, 2014 5:50 pm

Re: Инфо за платен риболов с.Елхово по Тунжда

Мнение от Korekom »

От миналото лято ходя там. Доволен съм от риболова, особено миналото лято -вадих риба на всеки 15 мин. Предимно ловя на фидер с кошничка или метод фидер но си правих няколко пъти кефа и на мач и извадих сомче между 2 и 3кг на мача.
Условията: 2 въдици са 8лв такса, за 3-та може да се доплати още 5лв. Без нощен риболов. Работно време 08:00-18:00ч но съм стоял и до 19:30ч направо не ми се пробираха въдиците когато активно кълве.
Зарибил е шарани от 1+ до 8-9кг, амури но не съм хващал и не знам какъв калибър, сомове имал и над 10кг, каракуди влизат от реката и бая пораснали над 1кг всичките. За бяла риба пробвах на спининг били 2-3кг но нямам слука.
Разрешава да се взима риба за консумация до 3кг като шарана беше 7лв/кг, бяла риба и сом 10лв/кг.
За тази година имам 2 посещения: на 1-вото 2 шарана извадени 5 изтървани (2 пъти налапа сом и с медиум фидера дотам), на второто само 2 шарана но рибата се бие сега в папура и май не й е много до кълване.
Ето 1 клип от миналото лято за представа за водоема:
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Инфо за платен риболов с.Елхово по Тунжда

Мнение от garfield_90 »

Благодаря колега ! А на какво взима царевичка, топчета, торен или на всико?
Korekom
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 156
Регистриран на: Съб Юли 26, 2014 5:50 pm

Re: Инфо за платен риболов с.Елхово по Тунжда

Мнение от Korekom »

Всеки път е различно. Пробвал съм със сладка царевица от консерва, кисната моя рецепта и купешка за стръв в бурканчета на косъм.
С протеинови топчета е голяма играчка да нацелиш аромат/дип но пак се хваща. Тази година за сефте пробвам на пелети Мадикс от тия евтините и пак се хваща. На земен червей също имам успехи но не повече от 1-2 удъра на тях на ден.
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Инфо за платен риболов с.Елхово по Тунжда

Мнение от garfield_90 »

Може ли да ми обясниш къде точно се намира. Да кажем като се идва от с. Зимница. Благодаря
Korekom
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 156
Регистриран на: Съб Юли 26, 2014 5:50 pm

Re: Инфо за платен риболов с.Елхово по Тунжда

Мнение от Korekom »

Изображение
В Елхово е сложил табели но повечето селяните са му ги изпочупили. Пътят Зимница-Елхово е без фрапантни дупки, по-големите стари дори са позапълнени.
Така че смело напред и наслука!
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Инфо за платен риболов с.Елхово по Тунжда

Мнение от garfield_90 »

В събота ходих на споменатия водоем.Мястото и природата са прекрасни.Язовира е чист, добре поддържан и без грам следа от хора, въпреки засиленот присъствие.Направи ми впечатление тишината там, единствено звук от звънци и сигнализатори и то доста често ( освен жабите и птичките естествено), като се има напредвид че имаше и 2 доста голеим компании с шатри, барбекюта деца и въпреки това лиспваше глъч.Просто невероятно.Очаравон съм във всяко отношение.Риболово сравнително добър - 2 шарана по 2 кг на фидер, 1 - 2,5 кг на шаранска и 3,5 също.Един откачен около 3 кг и няколко празни кълванета.Собственика и посетителите държат на чистотата ( явно все пак на хората им е приятно като видят добре поддържано място и се стараят да го оставят така след себе си, а не като на държавните водоеми). Умишлено се огледах дори за фас - така и не видях.Шапка му свалям на собственика, който се грижи сам с жена си за това чудесно място и се надявам да има повече такива чисти и с голямо рибно богатство водоеми, та дори и платени. Все пак това е удоволствието от риболова. По добре да си платиш, да хванеш, да пуснеш и да си починеш сред природата, а не след боклуци и цигани, които тарашат всичко наред и унищожават всичко след тях.Силно препоръчвам, на колегите да посетят това приказно място.
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Инфо за платен риболов с.Елхово по Тунжда

Мнение от garfield_90 »

Korekom написа:От миналото лято ходя там. Доволен съм от риболова, особено миналото лято -вадих риба на всеки 15 мин. Предимно ловя на фидер с кошничка или метод фидер но си правих няколко пъти кефа и на мач и извадих сомче между 2 и 3кг на мача.
Условията: 2 въдици са 8лв такса, за 3-та може да се доплати още 5лв. Без нощен риболов. Работно време 08:00-18:00ч но съм стоял и до 19:30ч направо не ми се пробираха въдиците когато активно кълве.
Зарибил е шарани от 1+ до 8-9кг, амури но не съм хващал и не знам какъв калибър, сомове имал и над 10кг, каракуди влизат от реката и бая пораснали над 1кг всичките. За бяла риба пробвах на спининг били 2-3кг но нямам слука.
Разрешава да се взима риба за консумация до 3кг като шарана беше 7лв/кг, бяла риба и сом 10лв/кг.
За тази година имам 2 посещения: на 1-вото 2 шарана извадени 5 изтървани (2 пъти налапа сом и с медиум фидера дотам), на второто само 2 шарана но рибата се бие сега в папура и май не й е много до кълване.
Ето 1 клип от миналото лято за представа за водоема:
Колега, само да те попитам с какво сечение на влакното си на фидера, че гледам почти не му пускаш на тоя последния хубавец около 3 кг предполагам.Питам, защото аз съм малко нов в шаранския риболов и като ходих доста си играх с рибите докато ги извадя.Основното на фидера ми е 0.28 на Owner и за повод пак такова вързах понеже, другото което имах беше 0.20 но ми се стори малко малко. До сега никога не ми е късала каквато и да е била риба, защото може би се презастраховам от към внимание, за да не я изтърва и определено не знам кога идва момента на късането на определено сечение ( говорим средно все пак има разлини влакна) . Иначе каракуди по 700 до 1 кг на гол прът си ги моря с 0.10 пак на Owner кука 14 Owner.Май трябва да прежаля някоя риба, за да разбера възможностите на влакна като цяло, конкретно за фидера и да мъча да я вадя без да и пускам много даже хич. Единствено ще е ме яд за рибата, която ще остане с кука в устата и за това не ми се пробва тази опция.Не обичам насилието над животни, каквито и да било, дори и риби.Все пак си хапвам риба от време на време, и се старая ако е жива първо да я ударя по главата да не се мъчи и въпреки това ми е жал донякъде. Благодаря
Последно промяна от garfield_90 на Вто Юни 13, 2017 3:37 am, променено общо 1 път.
Korekom
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 156
Регистриран на: Съб Юли 26, 2014 5:50 pm

Re: Инфо за платен риболов с.Елхово по Тунжда

Мнение от Korekom »

На двете макари, предвидени за риболов на платено съм с 0,25. Дънната е с 0,30.
На другите 2 макари за фидер по язовирите съм с 0,20 и 0,18 съотвено за медиум/хеви и медиум фидера.
Тази година рибите на Елхово се борят/дърпат доста повече - явно бая са бодени и вече са се поизучили. Миналата година и най-големия там, уловен от мен, малко над 5кг не се бори особено но ми омаля ръката докато го вкарам в кепа вече на брега...
Наслука!
Korekom
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 156
Регистриран на: Съб Юли 26, 2014 5:50 pm

Re: Инфо за платен риболов с.Елхово по Тунжда

Мнение от Korekom »


Последното ми посещение на язовира!
Собственикът е окосил навсякъде тревата, от долната страна на язовира мина човек и напръска против вредители (кърлежи). Има вече и работещ ресторант но не успях да го посетя - така се бях улисал в очакване на нов удър... Собственикът каза, че имали хладилни витрини с напитки така че и да си забравите бирата вкъщи ще можете да си вземете оттам.
Имало и басейн с хванати риби към ресторанта - харесваш си риба и ти я готвят.
maniogada
новобранец
новобранец
Мнения: 55
Регистриран на: Сря Фев 25, 2009 7:54 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Инфо за платен риболов с.Елхово по Тунжда

Мнение от maniogada »

Здравейте колеги моля някой ако има прясна информация да сподели ,че в неделя се каним да го посетим въпросния водоем с един приятел.Най вече ме интересува шарана дали взема и на каква стръв.
Korekom
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 156
Регистриран на: Съб Юли 26, 2014 5:50 pm

Re: Инфо за платен риболов с.Елхово по Тунжда

Мнение от Korekom »

Здравейте.
Носете си от всичко - пелетки, царевичка, бели и земни червеи, топчета, студиопорчета. Колкото повече неща толкова по-добре.
Рибата е станала избирателна и последните пъти пробвах всичко, което носих по няколко пъти. Съответно имах удъри но редки и на различна стръв. Единствено на земен червей нищо не се хваща но знае ли човек - може пък при вас да проработи.
На косъм с пелетки на ринг даде няколко риби, на метод фидер пак с бързоразтворима пелета за стръв също се отчетоха няколко риби. На грозд от 7-10 бели червея удрят едри платики - това лято са се навъдили.
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”