р. Росица до с. Ресен

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Cookie7292
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Дек 10, 2017 9:20 pm
Местоположение: Велико Търново

р. Росица до с. Ресен

Мнение от Cookie7292 »

Здравейте колеги :fishing3:
Малко инфо и от мен :fishing6:

Тези дни - Петък и Събота бяхме на река Росица до село Ресен. Стана много добър риболов на скобар, морунаж и от време на време по някои друг кефал (имало и хубави мрени по 1.5 - 2кг , но ми казаха,че излизат или рано сутрин от 5 до 6-30 или малко след залез. Така и не успяхме да хванем въпреки, че отидохме заради нея точно. )
Ловях с болонезе 5м основно влакно 0.18мм и повод 0.12мм а перото тип буре 3гр.
Риболова беше доста интензивен като искаше редовно подаване на захранка ( не се влияеше толкова от белия червей от колкото храната). Използвах захранка LORPIO MAGNETIC BARBEL 2кг със силен аромат на сирене и към него добавих 1кг бисквита шоколад както и около 250 - 350 грама бял. Стартово захраних с 4-5 топки мандарини като на всеки 10тина минути подавах по 1 до 2 стиски храна. Тука може да вмъкна, че и 2та дена петък и събота реката гъмжеше от хора буквално през 5 до 10 метра бяха накацали колегите :fishing1: , но въпреки това не всеки ловеше повечето бяха избрали доста лоши места.. забелязахме, че рибата се навърта на малко по дълбоките вирове с дълбочина от 1.20 до 2метра на места. Мястото което избрахме бе Червен бряг - там където се вливат 2-те реки р. Негованка и р. Росица на 40-50 м под тях :) основния улов беше на скобар беше много настървена рибата много рядко се правеха изтичания без улов. Екземплярите варираха от 300 грама до 800 грама като рядко се завърташе нещо над кило. Морунажа от друга страна беше тип бонус риба рядко и капризно вземаше, като искаше доста задържане за да поеме стръвта (тука да вметна добър резултат даде торния червеи пред белия) .
Крайния резултат беше повече от добър в петък около 5 кг риба от 10ч. до 14ч. А в събота от 06ч до 16ч направихме над 12кг :fishing12: Всичката уловена риба беше върната обратно в реката ! :)

Искам да вметна и още нещо към "колегите" дето само правят боклук и замърсяват водоемите... МОЛЯ събирайте си боклуците. НЕ са длъжни други хора да го правят вместо вас :axe: :axe:

Това беше всичко от мен приятели дано съм ви дал добра информация и наслука :drinkers:
fish2fish
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Сеп 09, 2017 9:48 pm

Re: р. Росица до с. Ресен

Мнение от fish2fish »

Както прочетох , това си е обичайната обстановка на Росицата на Ресен , народ много , караници , простотии , кой върху кого хвърлил, боклуци по брега навсякъде заринато , в крайна сметка от 50 човека ,само 5-6 ловят , убива ти се мерака за риболов на такова място
Cookie7292
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Дек 10, 2017 9:20 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: р. Росица до с. Ресен

Мнение от Cookie7292 »

Да ти кажа с колегите проблем нямаше, всеки имаше периметър от 10 до 15м за изтичане. Нямаше викове и караници незнам сигурно надолу по канарите е било по спокойно :roll:
valentin22m
новобранец
новобранец
Мнения: 61
Регистриран на: Вто Яну 29, 2013 4:20 pm

Re: р. Росица до с. Ресен

Мнение от valentin22m »

Браво за хубавия излет колега...и за добрия разказ...
Като гледам от скоро си тук...че да знаеш.....Такива неща тук не се пишат,,,тук или не си ходил...или нищо не си хванал.....или нищо не пишеш""В този форум е така....от няколко години насам.
Просто не ходят за риба хората......Никой не стъпва на реките в Търновско....да знаеш.
Cookie7292
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Дек 10, 2017 9:20 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: р. Росица до с. Ресен

Мнение от Cookie7292 »

Нещо неможах да схвана смисъла... Да предполагам, че повечето народ не е от окръга и все пак нали е информация за окръга. Тези дни като бях на Драганово до моста имаше хора от Попово и Търговище даже. А относно това където викаш или не съм ходел или не съм хванал неможах да разбера, а къде се споделя тогава актуалната информация ? :)

Имам желание да споделям сега зимните излети от рекие :)
Аватар
Павел Три
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3554
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 1:56 pm

Re: р. Росица до с. Ресен

Мнение от Павел Три »

Правилно ти е казал колегата Валентин,с две думи има "бригади " които само чакат някакво инфо и после след тях-познай що става.
Късмет.Всичко е до късмет. :D
Cookie7292
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Дек 10, 2017 9:20 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: р. Росица до с. Ресен

Мнение от Cookie7292 »

Ясно.... разбирам. Благодаря за предупреждението ще гледам да се ограничавам ;) Яд ме е. Щом сме на това дереже...., но норада явно го е казал правилно за долното племе и свините.
valentin22m
новобранец
новобранец
Мнения: 61
Регистриран на: Вто Яну 29, 2013 4:20 pm

Re: р. Росица до с. Ресен

Мнение от valentin22m »

Лошо няма да се споделя..Нали за това е форума...Но от години тук вече нищо не се споделя.....и да се напише нещо ще е измама....Ако някой отиде и не хване нищо....ще пише че я убил...що и други да не дремят цял ден без една риба...Ако е върви някъде всеки мълчи и тъпче във фризера и на комшиите да видят колко е
велик....Така е вече.....
big24bg
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Съб Сеп 10, 2011 2:42 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: р. Росица до с. Ресен

Мнение от big24bg »

Хубав и интригуващ разказ от колегата. Оба4е много фантасти4ен. Тези килограми А дано ама надали :) Явно това са били о4акванията му ама....Само е гледал. Хваща се понякоя риба, но 4ак пък толкова....Поприцип си е навалица там, но сега се о4акват боеве за места. За ден - два ще отшуми ентусиазм на про4елите :)
Cookie7292
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Дек 10, 2017 9:20 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: р. Росица до с. Ресен

Мнение от Cookie7292 »

Няма смисъл да те оборвам... :fishing4: , но ако си чел правилно би забелязал, че говоря в множествено число т.е. резултатите са сбор от 2 личности. Както бях написал "беше много настървена рибата много рядко се правеха изтичания без улов. Екземплярите варираха от 300 грама до 800 грама като рядко се завърташе нещо над кило. "
та това сигурно съм го гледал по дискавъри според теб и няма щанс да се направи резултат от 12кг излет за цял ден с 1кг бял и 3кг храна ? Както казах няма да споря всеки има правото да се осъмни и да не повярва, няма проблем :fishing8: . Наслука :drinkers:
doktop4e
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Май 04, 2008 11:45 pm
Местоположение: софия

Re: р. Росица до с. Ресен

Мнение от doktop4e »

Браво за споделената информация
Аватар
kaminero65
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 186
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 10:05 am
Местоположение: Русе

Re: р. Росица до с. Ресен

Мнение от kaminero65 »

Пълна фантастика.Бях там сега в събота 16.12.Бял,торен,храна,плувка и фидер и общо за 2 души за 5 часа риболов 13 рибки и то дребни.Единични по-едри риби проиграват във вира рядко.Няма помен нито от мряна нито от едър скобар.Другия път колега си снимай рибките дори и да ги пускаш във водата обратно.Ето аз бях там на 11 ноември и имаше риболов.Няма нищо общо със сега
Изображение
Team Milo - feel the difference
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2273
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: р. Росица до с. Ресен

Мнение от bobopeli »

kaminero65 написа:Пълна фантастика.
Поздравления за излета и за споделената информация,колкото до другото в точният ден и на точното място се правят и повече от 12 оки :D

Поздрави!
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
fish2fish
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Сеп 09, 2017 9:48 pm

Re: р. Росица до с. Ресен

Мнение от fish2fish »

тия дни по празниците било много слабо закачала се по някоя риба ,но не в устата
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”