Рибата кълве на.......

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

valentin22m
новобранец
новобранец
Мнения: 61
Регистриран на: Вто Яну 29, 2013 4:20 pm

Рибата кълве на.......

Мнение от valentin22m »

На пук на всички потайни рибари тук- давам малко инфо.до 08.12 от тогава не съм ходил...
река-Янтра....при Каранци-едър скобар в прилични количества......при Д.Оряховица-скобар около 500гр,морунаж 250-400гр,и мрена до килограм...всичко в промишлени количества......Първомайци-кефал над кило иска много бял,рядък скобар но хубав при повече късмет и някоя мрена...
река-Росица..при Ресен...в големи количества приличен скобар и морунаж.....доста мрена..върви през целия ден,но на ларва която се вади от водораслите край брега за предпочитане на леко дъно...
река-Лефеджа....Бреговица....едър скобар и кефал в прилични количества и мрена по рядко,дребен морунаж
ВСИЧКО Е ДОСТОВЕРНО....И ПРОВЕРЕНО.....
kozbi
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Вто Мар 18, 2008 8:31 pm

Re: Рибата кълве на.......

Мнение от kozbi »

Ако го беше написал вчера , щях да се замисля да си променя курса с почти 180 градуса , за закриване на риболовната ми година :D ....

Иначе е хубаво да се чува , че има риба , без значение къде конкретно - важното е да тръскат на въдицата :) .
Cookie7292
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Дек 10, 2017 9:20 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Рибата кълве на.......

Мнение от Cookie7292 »

Браво колега :) на Първомайци на бента или ? Тази събота мисля да ходя там. Ако може малко по-подробно инфо, може и на ЛС ако решиш ;) ще съм благодарен. (само бял ли подава или и храна ? )
Аватар
Павел Три
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3553
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 1:56 pm

Re: Рибата кълве на.......

Мнение от Павел Три »

Дано ти е вярна информацията .Много ходят ,малко споделят ,някои послъгват. :fishing6:
Късмет.Всичко е до късмет. :D
Аватар
kaminero65
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 186
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 10:05 am
Местоположение: Русе

Re: Рибата кълве на.......

Мнение от kaminero65 »

Павел Три написа:Дано ти е вярна информацията .Много ходят ,малко споделят ,някои послъгват. :fishing6:
Тоя специално се оказа че доста лъже
Team Milo - feel the difference
топлия
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 372
Регистриран на: Пон Фев 23, 2015 9:17 am
Местоположение: ямбол

Re: Рибата кълве на.......

Мнение от топлия »

Каминеро,ами вместо да обвиняваш ,вземи сподели ти ,къде я скубиш?
Ако гледаме на риболова като на болест, то аз съм в последната фаза!!!Нелечимо!!!
valentin22m
новобранец
новобранец
Мнения: 61
Регистриран на: Вто Яну 29, 2013 4:20 pm

Re: Рибата кълве на.......

Мнение от valentin22m »

топлия написа:Каминеро,ами вместо да обвиняваш ,вземи сподели ти ,къде я скубиш?
Беше на Ресен в неделя ...ама не му спореше нещо....
big24bg
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Съб Сеп 10, 2011 2:42 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Рибата кълве на.......

Мнение от big24bg »

И аз бях там миналата седмица и не видях на някой да му спори. Явно само автора ги лови там...
Аватар
Павел Три
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3553
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 1:56 pm

Re: Рибата кълве на.......

Мнение от Павел Три »

За Ресен съм склонен да му повярвам ,само че там ден с ден и място с място не си приличат .Лично аз отбягвам да ходя там в навалицата.Имам познат "месар " който много пъти се връща от там с много риба .Даже спокойно я продава по пазарите .
Късмет.Всичко е до късмет. :D
fish2fish
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Сеп 09, 2017 9:48 pm

Re: Рибата кълве на.......

Мнение от fish2fish »

ходя постоянно по посочените места , без Бреговица ,описаното е двойно преувеличено , рибите които се ловят са 2 пъти по дребни ,ако не и повече от 2 , и повечето се хващат не за устата
Аватар
Skellington
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 205
Регистриран на: Сря Сеп 21, 2011 12:08 pm
Местоположение: София

Re: Рибата кълве на.......

Мнение от Skellington »

Някой да е бил по Ресен или по Янтра по някое от изброените места или другите околни села? Аз съм закотвен в Севлиево по празниците, но по Росица риболов нещо няма, не се лъжете да търсите риби тук. Хвърляш им на главите, грам не те отразяват. Някой заблуден кефал, изключително рядко и това е.

Та всякаква информация ще е от полза. Мерси и поздрави и наслука на всички. И весели празници. :)
fish2fish
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Сеп 09, 2017 9:48 pm

Re: Рибата кълве на.......

Мнение от fish2fish »

вчера обиколих по Янтрата ,на Бяла народ много , всичката риба се е групирала в един ръкав 30м широк, народ пълно , всичко на тройки скуби дребни морунажи и скобарчета ,на по крайните места 4 човека хвърляха необезпокоявани от нищо парашути и хващаха по 2-3 и повече риби на хвърляне , няма ИАРА няма никой ,ако минат да проверят ще направят поне 20-30 акта ,най вероятни всеки ден е така там , мястото е точно до новата пречиствателна станция .На Първомайци като минах ,общо взето рибата беше активна и си вземаше нормално , среден скобар,морунаж и мренки по 500до 700 гр
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”