Инфо за р. Места

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

xey123
фен клуб-скобар
Мнения: 379
Регистриран на: Пон Яну 16, 2012 5:14 pm

Инфо за р. Места

Мнение от xey123 »

Здравейте колеги може ли информация за р. Места
Никога не съм ходил и не знам нищо за тази река... Ще бъда благодарен ако някой ми даде информация за места, какво излиза и има ли смисъл да бия толкова километри :) Весели празници
Изпуснатата риба е най-голяма Изображение Изображение
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Инфо за р. Места

Мнение от mrenka »

Типично лятна река, особено приятна за практикуващите спининг или риболов на муха. Едно време имаше доста скобар от Господинци надолу, но сега не знам. Ако имаш път натам, по - добре потърси инфо за някой платен язовир. Ако пък държиш да изследваш реката, по - добре прескочи до Гърция, за там съм чувал само легенди :wink:
xey123
фен клуб-скобар
Мнения: 379
Регистриран на: Пон Яну 16, 2012 5:14 pm

Re: Инфо за р. Места

Мнение от xey123 »

Не съм ходил на тази река и ми е интересно. Ако има някой колега който е ходил скоро и има някаква информация ще съм благодарен ако сподели :) Благодаря и Весело изкарване на празника
Изпуснатата риба е най-голяма Изображение Изображение
Аватар
icho_87
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Мар 30, 2007 1:10 pm
Местоположение: Гоце Делчев, Стара Загора

Re: Инфо за р. Места

Мнение от icho_87 »

Привет, колеги. Честита Коледа.
От опита да ви кажа, р.Места не е от най-даващите през зимата. Не че не съм виждал как се вадят скобари над килограм в най-студените дни, но аз лично през зимата я избягвам. Труден риболов, подходящите места не са много и ако не ги знаеш, ще хванеш само настинка :)
Ако все пак колегата има път в тази посока, по-скоро да отиде на "Топлицата". Малък канал, вливащ се в Места. Намира се между Гоце Делчев и с.Ляски (в гугъл мапс вече е Ново Лески).
През зимата шансовете да се направи приличен риболов там са доста по-големи. Има всякаква риба - мряна, клен, скобар.... Ако сте свикнали да се ширите на големи вирове, то това НЕ Е вашето място :) там е голяма борба с обкръжаващата растителност...
Наслука!
Аватар
Veleka
фен клуб-скобар
Мнения: 328
Регистриран на: Чет Дек 27, 2012 10:33 am
Местоположение: София

Re: Инфо за р. Места

Мнение от Veleka »

Честита Коледа колеги! Напълно подкрепям мнението на колегата Icho_87. Река Места ми е една от любимите реки, защото тече в изключително живописен район и държи трофейни риби. Националният рекорд на уловен речен кефал е точно от тази река. Също така, Места е една от малкото реки в България, където можеш да се сбориш със скобар над два килограма. Истинският риболов на тази река започва в началото на месец Април, когато рибите се вдигат от язовир Потами на гръцка територия и се насочват нагоре по течението да си хвърлят хайвера. След пролетната забрана риболовът продължава до късна есен. Зимно време голяма част от рибите се оттеглят в Гърция и само една малка част остава да зимува в България. Един от най-посещаваните зимувалници е "Топлика" под Гоце Делчев. Всъщност това си е един изключително тесен канал, който е десен приток на река Места. Всеки ден риболовната преса на "Топлика" е много голяма и борбата е предимно за някоя и друга мряна, редки, но трофейни кефали или някой дребен скобар.
Накрая прилагам една снимка от лятото на 2016г., направена малко под моста на село Блатска. Бях застанал пред ято огромни скобари, но не успях да излъжа риба по-тежка от килограм.
Река Места - 2016.jpg
Река Места - 2016.jpg (146.06 KiB) Преглеждано 5922 пъти
45324
Все някога ще науча риболова на скобар!!!
vito07
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 221
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 3:01 pm

Re: Инфо за р. Места

Мнение от vito07 »

Колегата Veleka те запозна прекрасно със ситуацията . И все пак ако решиш да се пробваш в този сезон , под село Блатска имаш голями шансове за успех. Ако те интересува нещо драсни едно л.с.
roamer
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Сря Ное 13, 2013 9:46 am

Re: Инфо за р. Места

Мнение от roamer »

Някой има ли инфо за река Места от тези дни. Имам намерение да се поразходя тези дни до местата около моста на Блатска. Добра посока ли съм избрал? Има ли и други добри места за риболов с болонеза в района? Нещо повече да споделите за ниво на реката, стръв и въобще какво да се очаква по реката през този месец? Благодаря предварително.
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”